Kurzemes Vārds

09:09 Otrdiena, 7. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Fotogrāfi iemūžina vienu dienu Latvijā

Viktors Ulberts

Vakar Latvijā tika atkārtota pirms 20 gadiem iesāktā unikālā akcija "Viena diena Latvijā", kad 70 tā laika labākie fotomeistari un viesfotogrāfi no citām valstīm gluži kā desants, bruņots ar fotoieročiem, iemūžināja tās dienas norises visdažādākās jomās. Tagad akcija tiek atkārtota, lai redzētu, kas šo gadu laikā mainījies un kas radies no jauna.

Akcijas rīkotāju pārstāvis Krišjānis Znotiņš pastāstīja, ka vakar Latvijā notikumus fiksējuši 30 pašmāju fotogrāfi, kā arī 25 viesfotogrāfi no Japānas, ASV, Spānijas, Polijas u.c. Fotogrāfi tika izraudzīta no šās jomas pasaules elites, kas pārstāv lielākās aģentūras, tādas kā AFP, "Reuters" u.c.

Katram fotogrāfam tika iedalīta konkrēta vieta. Piemēram, Liepājas rajonā strādāja Latvijā pazīstamais fotogrāfs Valts Kleins, savukārt Liepājā notikumus un skatus fiksēja aģentūras AFP fotogrāfs Janeks Skaržinskis no Polijas. Viņam darba diena bija ļoti saspringta. Jau naktī Skaržinskis fiksēja šovu Karostas cietumā, tad viesojās Liepājas 1.rokkafejnīcā, apmeklēja ostu, Loču torni, Sv.Trīsvienības baznīcu, kā arī ciemojās pie dzejnieka Olafa Gūtmaņa.

J.Skaržinskis sarunā ar "Kurzemes Vārdu" atzina, ka viņš Liepājā viesojoties pirmo reizi un pilsēta viņam šķietot pievilcīga gan kā ciemiņam, gan kā fotogrāfam. Viņu arī interesēja, kur atrodas Liepājas senās arhitektūras pieminekļi, kā arī modernās būvniecības paraugi Liepājā.

K.Znotiņš pastāstīja, ka fotogrāfiem pēc iespējas jāfiksē tādas vietas un notikumi, kas fiksēti pirms 20 gadiem, lai varētu redzēt pretstatu un attīstību, kāda pa šo laiku notikusi Latvijā. Un, protams, jāfiksē arī no jauna radītais.

Paredzams, ka nākamā gada maijā labākie fotokadri, kas fiksēti vakar un pirms 20 gadiem, tiks apkopoti un izdoti grāmatā.

Akcijā "Viena diena Latvijā. Pēc 20 gadiem" var piedalīties arī jebkurš interesets, kurš 31.augustā savā fotobjektīvā ir piefiksējis kaut ko interesantu. Ja fotogrāfija izturēs atlasi, tad tā tika iekļauta izstādē, kas būs skatāma gan Latvijā, gan ārpus tās. Savas fotogrāfijas var iesūtī interneta mājaslapas www.vienadiena.lv serverī.