Kurzemes Vārds

17:55 Trešdiena, 12. augusts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Aktuāls viedoklis

Apvienošanās ir vienīgais lidostas attīstības ceļš

Aldis Mūrnieks,
Liepājas lidostas direktors

Ir pieņemts lēmums apvienot Liepājas, Ventspils un Daugavpils lidostas vienā uzņēmumā ar valsts akciju sabiedrību "Starptautiskā lidosta "Rīga"". Ir izveidota darba grupa, kas risinās jautājumus, kā šo apvienošanos paveikt tehniski un juridiski.

Pēc būtības šī ideja nav jauna. Par nepieciešamību apvienot aviācijas infrastruktūru Latvijā, lai kompleksi lemtu par tās pārvaldi un attīstību, es runāju jau pirms pieciem gadiem. Savulaik iepazinos ar situāciju reģionālajās lidostās Somijā. Tur ir līdzīgs risinājums tam, ko tagad plānots darīt Latvijā. Toreiz manis teiktais nevienam nelikās interesants. Taču lidostu apvienošana vienā uzņēmumā, manuprāt, ir vienīgais veids, kā risināt jautājumu par investīciju piesaisti lidostai. Katrai pašvaldībai pašai uzturēt savu lidostu un algot speciālistus, ir pārāk liels slogs. Līdz šim bija tā, ka katra lidosta cīnījās tikai par sevi, bet tādi uzņēmumi, kā starptautiskā lidosta "Rīga" un Latvijas Gaisa satiksme, kas strādāja ar peļņu, bija kā plaukstošas puķes Latvijas aviācijas infrastruktūras dārziņā.

Naivi būtu cerēt uz nopietniem panākumiem, pašiem nopelnot dažus simtus latus un ieguldot tos attīstībā. Lai notiktu virzība, nepieciešami pavisam citi investīciju apjomi. Lai arī Liepājas lidostā šogad jūtama būtiska izaugsme, ir jādomā par jauna pasažieru termināļa būvi, jo pasažieru skaits aizvien pieaug. Ir nepieciešami jauni nozares speciālisti, kuru mums trūkst. Jābūt gataviem, ka par Liepājas lidostu sāk interesēties vēl kāda aviokompānija, kas vēlēsies uzsākt regulāros lidojumus. Lielam uzņēmumam šo problēmu risināšana ir pa spēkam, un liepājnieki no tā nepārprotami būs tikai ieguvēji.

Kad notiks apvienošanās, konkrētu laiku tagad pateikt nevar. Un kāda būs Liepājas lidostas pārvaldes forma, izlems jaunā kompānija. Katrā ziņā man mazāk rūp doma par to, vai jaunajā lidostas pārvaldē man būs saglabāts direktora amats. Vairāk mani priecē tas, kas beidzot ir pieņemtas manas idejas, lai tās īstenotu dzīvē.