Kurzemes Vārds

09:21 Pirmdiena, 1. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Tas notika Liepājā 31. augustā un 1. septembrī

1927.

3.policijas iecirkņa priekšnieks Kātiņš kopā ar pilsētas sanitāro ārstu veic Liepājas tirgu sanitāro pārbaudi. Tiek konstatēts, ka vairākas zivju tirgotājas pārdod vecas, sasmakušas foreles. Zivis konfiscē, bet tirgotājas sauc pie atbildības. Vairākiem tirgotājiem aizrāda par to, ka netiek ievēroti sanitārie noteikumi. Tiem, kuriem aizrāda atkārtoti, sastāda protokolus.

1937.

Ar slimnīcas direktora Dr. R.Čakstes un Psihiatriskās nodaļas vadītāja Dr. K.Jēkabsona laipnu atļauju laikraksta līdzstrādniekiem dota iespēja ieskatīties garā slimo pasaulē: "Slimnīcu no visām pusēm iežogo augsta sēta ar krāšņu parku iekšpusē. Cik tālu vien sniedzas acu skats, redzami asteru un dāliju ziedi, augstu virs galvas šalc parka koki. Uz jautājumu, vai slimnieki mēģina arī bēgt, nodaļas vadītājs paskaidro, ka tādu gadījumu esot ļoti daudz: "Bēg smagi slimie, kas neapzinās, ka viņi tā kā tā nonāks slimnīcā atpakaļ un ka šī bēgšana kaitīga viņiem pašiem. Viegli slimie nebēg, jo viņi apzinās, ka tikai caur ārstēšanu slimnīcā kļūs veseli." Ieejot slimnīcas nodaļā, klusi veras baltās durvis, kurām īpatnēja konstrukcija, tādēļ atveramas tikai ārstiem un kopējiem ar īpašām atslēgām. Telpas, gultas un viss pārējais ir priekšzīmīgi tīrs. Galdi, soli, gultas piestiprinātas grīdai. Logiem - dzelzs restes. Uz jautājumu, vai liels ir mirstības procents, nodaļas vadītājs paskaidro, ka mirstot ļoti maz, lielākā daļa izārstējoties pilnīgi un daļa kļūstot tik veseli, ka varot iekļauties starp pārējiem pilsoņiem." Pašlaik nodaļā ārstējas 80 pacientu. Viņu slimības cēlonis - "smagi pārdzīvojumi, kurus nespēj pārvarēt nervu sistēma".

1947.

Valsts Liepājas Muzikāli dramatiskais teātris, Dzelzceļnieku klubs un Mūzikas skola izveidojuši ansambļus, kas ražas novākšanas laikā sarīko koncertus Liepājas apriņķa pagastos. Augustā notikuši astoņi koncerti: Dzelzceļnieku kluba deju ansamblis viesojies Pērkonē, sniedzis priekšnesumus Aizvīķos, Medzē un Tāšos. Aizvīķos bijuši arī teātra mākslinieki, bet Rucavā un Grobiņā divus koncertus snieguši Mūzikas skolas audzēkņi.