Kurzemes Vārds

08:59 Pirmdiena, 1. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Sports

Līderu pulks pamazām izsijājas
Miks Kuncītis

Kārtējās spēles aizvadītas pilsētas čempionātā futbolā, un ceturtās kārtas mačā pirmo reizi zaudējuma rūgtumu izjutuši komandas "KV/LP" futbolisti.

Bez zaudējumiem čempionātu turpina vairs tikai divas komandas, tiesa, "Liepājas krievu kopiena" ir aizvadījusi tikai divas spēles, tādēļ par turnīra līderiem kļuvuši "UPTK" futbolisti, kas vairāk nekā pārliecinoši ar 6:0 sagrāva čempionāta jaunpienācējus - vienību "ENNO H". Šaubas par uzvarētāju neradās arī ceturtās kārtas pirmajā mačā, kur "Čigliņi" cieta sakāvi cīņā ar turnīra galvenajiem favorītiem - "Tosmares kuģu būvētavas" futbolistiem - 0:4. Bez pārsteigumiem aizritēja arī nākamā spēle, kurā "Saskaņas centrs" ar 4:1 pārspēja komandu "Ezercity2/Liftoff". Savukārt pēdējā ceturtdienas cīniņā "KV/LP" nespēja nosargāt uzvaru, spēkojoties ar "Liepājas krievu kopienu". Vēl 12 minūtes līdz mača beigām poligrāfisti bija priekšā ar 3:1, tomēr dažas nesaprašanās aizsardzībā un īsā laika sprīdī rezultāts jau bija viņiem nelabvēlīgs - 3:5. Visā spēlē "Liepājas krievu kopiena" svinēja uzvaru ar 5:4.

Piektās kārtas spēles norisināsies otrdienas vakarā.Liepājas tenisa profesoram liela jubileja

Svētdien lielu jubileju - 70.dzimšanas dienu - svin viens no visu laiku izcilākajiem Liepājas tenisa treneriem Edgars Ernestsons.

Viņa vārds patiešam komentārus neprasa, jo šis cilvēks savā vairāk nekā 45 gadu ilgajā trenera karjerā ir izaudzinājis daudzus spilgtus tenisistus. Kā spožākos pagājušā gadsimtā var minēt Līgu Medni, Larisu Kudrevatihu, kā arī tādus galda tenisistus kā Broņislavu Galdiku un Larisu Ārentu. Ernestsona audzēkņi regulāri ir starp labākajiem Latvijas meistarsacīkstēs, taču pēdējo gadu lielākais atklājums, ko viņš ievirzījis lielajā sportā, ir pašreizējā Latvijas pirmā rakete Anastasija Sevastova, kura tikko kļuva par divkārtējo Latvijas pieaugušo čempioni.

Pieredzējušais tenisa speciālists, kurš Latvijas Fiziskās kultūras institūtā studējis basketbolu un tikai pēc tā beigšanas nopietni pievērsies tenisam, pats gan ir pieticīgs un apgalvo, ka viņam vienkārši trāpoties talantīgi audzēkņi, taču, desmitgadēm ritot, rodas šaubas, vai tiešam tā ir tikai sagadīšanās. Protams, ne, jo tieši Ernestsona audzēkņi regulāri spodrina Liepājas tenisa vārdu ne tikai Latvijā, bet arī plašākā mērogā. Strādājot Liepājā, Edgars regulāri saskaras ar grūtībām, kas galvenokārt saistās ar treniņapstākļu nodrošināšanu tā sauktajos aukstajos mēnešos. Taču, neskatoties uz sporta bāzu trūkumu, darbs ar jauno paaudzi rit vairāk nekā veiksmīgi. Šķiet, mundrumu un patiku, strādājot ar jauno paaudzi Ernestsons nav zaudējis. Paaudžu paaudzēs iemantoto autoritāti viņš turpina kaldināt, un tenisisti pacietīgo un prasīgo treneri pazīst gan kā skolotāju, gan kā cilvēku.Ko pašlaik dara Hokejists VENTS FELDMANIS

Viens no "Liepājas metalurga" pieredzējušajiem hokejistiem Vents Feldmanis pagājušo sezonu aizvadīja Baltkrievijas komandā Grodņas "Ņeman", taču tagad 30 gadu vecais aizsargs atkal ir apņēmības pilns gaidāmajā Latvijas atklātajā čempionātā cīnīties par zelta medaļām, bet vispirms ir jāiegūst Latvijas kauss, ko liepājniekiem būs izdevība īstenot jau šodien.

- Kā notiek gatavošanās izšķirošajai Latvijas kausa finālspēlei?

- Vakar vakarā aizvadījām treniņu un gatavojamies ļoti nopietni, jo pašmāju kausa iegūšana ir viens no mūsu kluba mērķiem, tāpat kā tradicionālais uzdevums - izcīnīt Latvijas čempionu titulu. Visi ir noskaņoti kaujinieciski.

- Vai pārliecinošā uzvara pirmajā spēlē nav jūs atslābinājusi?

- Nekādā gadījumā, jo, neskatoties uz to, ka uzvarējām ar 3:0 un laukumā izskatījāmies labāki, šodien uz ledus cīņas gaita var izvērsties pavisam citāda, tādēļ atslābināšanās nav pieļaujama, kaut arī pirmajā mačā esam ieguvuši ievērojamu handikapu.

- Kāpēc izvēlējies atgriezties Liepājā?

- Bija saruna ar kluba vadītājiem, kas izteica labu piedāvājumu, no kura neatteicos. Zināju, ka komandā ir daudz augsta līmeņa spēlētāju, ar kuriem jau iepriekš biju spēlējis kopā vairākas sezonas. Tāpat arī treniņapstākļi šeit ir ļoti labi.

- Vai bija arī citi varianti?

- Jā, varēju palikt turpat Grodņā, kā arī uzspēlēt citos Baltkrievijas klubos, taču pirms tam jau biju vienojies ar "Liepājas metalurgu" un lēmumu nemainīju. Nenoliegšu - Baltkrievijas čempionāta līmenis ir augstāks, tomēr, spēlējot Liepājā, zaudētājs noteikti nebūšu. Šeit hokejisti meistarības ziņā noteikti neatpaliek, un domāju, ka mēs varētu līdzvērtīgi spēkoties arī Baltkrievijas atklātajā čempionātā.

- Sezona jau ir sākusies, un arī Latvijas čempionāts vairs nav aiz kalniem. Kādi ir secinājumi pēc aizvadītajām kausa izcīņas spēlēm?

- Šķiet, galvenie konkurenti cīņā par pašmāju čempionāta zeltu arī šosezon būs komandu "Rīga 2000" un "ASK/Ogre" hokejisti, iespējams, arī "LSPA/Rīga", taču pagaidām ar šo komandu vēl neesam spēlējuši. Jaunajā sezonā nedrīkst būt cita mērķa, kā tikai un vienīgi cīnīties par zeltu.Amatieriem zaudējumi, bet izredzes labas
Miks Kuncītis

Latvijas futbola čempionāta otrās līgas Kurzemes un Zemgales zonas turnīrā veiksmīgi turpina cīnīties vienīgā Liepājas komanda - "Varavīksne/V.O.V.A.", kas pēdējās divas spēles gan zaudēja pašreizējiem līderiem Jūrmalas "Spartak" futbolistiem.

Mūsu komandas pārstāvis Igors Tagijevs pastāstīja, ka pašlaik liepājniekiem otrajā līgā sokoties itin labi un ir jānotiek brīnumam, lai "Varavīksne/V.O.V.A." kā labākā komanda no Kurzemes zonas neiekļūtu Latvijas čempionāta otrās līgas finālturnīra pusfinālā. Pēdējās divās spēlēs mūsējie gan zaudēja Zemgales zonas līderiem Jūrmalas "Spartak" komandai - pirmajā mačā rezultāts bija 0:5, bet otrā - 0:2.

Tagijevs gan atzina, ka liepājnieki abas cīņas aizvadījuši stipri novājinātā sastāvā: nav bijis abu uzbrukuma līderu - Vjugara Askerova un Sergeja Malahova, turklāt pirmajā mačā nav piedalījies arī Dmitrijs Kalašņikovs. Tādēļ komandas "Varavīksne/V.O.V.A." futbolistiem neesot izdevies parādīt ne tuvu savu labāko spēli. Tagijevs uzskata, ka pilnā sastāvā mūsējie noteikti varētu ar jūrmalniekiem cīnīties daudz līdzvērtīgāk.

Jau šodien mūsu futbolisti aizvadīs cīņu ar saviem galvenajiem konkurentiem - Kuldīgas komandu "Elvi". Uzvaras gadījumā liepājnieki Kurzemes zonā nodrošinās pirmo vietu.