Kurzemes Vārds

08:54 Svētdiena, 7. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Pirmā sleja

Nāk rudentiņš

Šaustot drēgnam vējam, zemi kapājot krusai un pārklājot ar salnas balto plīvuru, sevi jau laikus pieteica rudens, un šī melanholiskā gadalaika pirmais mēnesis šodien ir klāt. Vēl gan tik drīz koki nekrāsosies raibos toņos, varbūt arī saule vēl paglāstīs, jo kā nekā kalendārs paredz vasarai valdīt vēl nedēļas trīs, taču ar to gan jārēķinās, ka jau drīz vien diena būs sarāvusies par 5 stundām īsāka nekā gada vidū un garāka nekļūs vēl mēnešus četrus.

Bet lai nu dabas procesi iet savu gaitu, jo septembrī ir pietiekoši daudz norišu, kam Liepājā pievērst uzmanību. Vispirms - jaunā mācību gada sākums skolās, kad svinīgā pacilātība mīsies ar bažām, ka svētku noskaņu var sabojāt ne tikai kāds nejēga autovadītājs, kuram gājēju pāreja ir tukša vieta. To var sabojāt arī skolēni paši, nez kāpēc iedomājoties, ka pirmajā mācību dienā bez pudeles neiztikt.

Septembrī liepājniekus gaida divi plaši sarīkojumi. Skanīgākais būs Starptautiskais ērģeļmūzikas festivāls, kad Liepājas baznīcās nedēļas garumā koncertēs gan Liepājas Simfoniskais orķestris, gan arī tādas spožas zvaigznes kā Inese Galante, Samsons Izjumovs, Tālivaldis Deksnis, Jevgeņija Ļisicina. Šie koncerti saistīsies ar "Liepājas metalurga" 125.gadadienas sarīkojumiem, jo metalurgi pirms sešiem gadiem bija vieni no festivāla sācējiem, bet uzņēmuma jubileja beigsies ar atjaunotā muzeja atklāšanu, Raimonda Paula koncertu un darbinieku balli ledushallē.

Dzejas dienas jau vairākus desmitus gadu ir ierasts sarīkojums, tikai šķiet, ka nekad vēl dzeja nav skanējusi tik dažādās auditorijās, kā skanēs šoreiz - bibliotēkās un koncertzālēs, skolās un muzejā, laukumos un viesnīcā, baznīcā un uz kuģa. Arī Liepājas pārstāvniecībā Rīgā, kur tiksies liepājnieki un Rīgas liepājnieki, atceroties laikus, kad dzīvoja vienā pilsētā.

Rudens noskaņas būs jūtamas Liepājas sporta dzīvē, jo mūsu futbolistu cīņu par Latvijas čempiona nosaukumu un arī Baltijas valstu klubu turnīra uzvarētāja titulu papildinās hokejistu tiekšanās pēc valsts kausa un stars Latvijas meistarsacīkstēs, kā arī tuvojoties to sporta veidu sezonai, kur sacensības notiek galvenokārt telpās - basketbola, boksa, cīņas sporta.

Andžils Remess