Kurzemes Vārds

18:57 Pirmdiena, 30. marts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Komentārs

Svilst skandāli un ugunsgrēki

Aizvadītās nedēļas notikumus komentē firmas "Baltic Logistic Group" līdzīpašnieks Andris Grīnis

Liepājā spilgtākais notikums neapšaubāmi bija jaunā Valsts prezidenta Valda Zatlera vizīte. Pozitīvi, ka prezidents atrada laiku paviesoties ne tikai Liepājā, bet arī mazākā pilsētiņā blakus - Durbē. Šķiet, V.Zatlers īsteno to, ko solīja, vēl kandidējot uz augsto amatu - proti, pievērst lielāko uzmanību tieši valsts iekšpolitikai, iekšējām problēmām. Un mums patiesi to samilzis daudz - ekonomikā, tranzītbiznesā, robežjautājumos.

Vēl Liepājā, tāpat kā visā Latvijā, pēdējā nedēļa pirms mācību gada sākuma pagāja, vecākiem, bērniem, studentiem satraukti gatavojoties lielajam notikumam. Gribētu tikai, lai valdība vairāk domātu, kā piesaistīt pedagogus, lai viņi neaizietu citos darbos, kur var vairāk nopelnīt. Jo skolotāju sūtība un būtība taču ir ielikt pamatus jaunajai paaudzei, un, cik stipri tie būs, tik liela atdeve būs nākotnē. Vēl izbrīna ažiotāža ap Cesvaines skolas celtniecību, kur valdība bija solījusi finansiālu palīdzību, lai uzbūvētu jaunu ēku nodegušās vietā, tikai nezin kāpēc šo palīdzību nesniedza. Bet bērniem taču ir jāmācās. Būtu vairāk tādu pašvaldības vadītāju kā Cesvainē, kuri nebaidās stāties pretī valdošajām intrigām un panākt savu! Galvenais, ka skola ir gatava. Un jocīgi iepīt tur politiku, demonstratīvi uz jaunās skolas atklāšanu neierasties nevienam ministriju pārstāvim.

Tikmēr Latvijā turpinās noklausīšanās skandāli. Katru dienu nāk klāt kas jauns, nu jau prokuratūrai pieprasa dažādu lietu pārskatīšanu, atsakās no tiesnešiem. Grūti prognozēt, ar ko tas viss beigsies, pagaidām neredz galu. Manuprāt, aktīvāka nostāja būtu jāieņem pašām tiesībsargājošām institūcijām, nedrīkst snaust, jāizvērtē, cik tajā visā melu, cik patiesības, jāattīrās, jāmēģina atjaunot uzticību.

Bet pasaulē tagad, šķiet, viskarstāk klājas Grieķijā, kur mežus plosa milzīgi ugunsgrēki. Nav īsti zināms, cik tur vainīga daba, cik - paši cilvēki, bet redzams, ka dienesti nav spējīgi tikt galā, to atzīst paši iedzīvotāji. Šausmīgi, ka nevar sazvanīt palīdzību, ka valstij nav spēka, nav līdzekļu, ka cilvēkiem veseliem ciemiem jāpamet savas mājas. Arī Latvijai būtu ko pamācīties no Grieķijas nelaimes, jo, nedod Dievs, ja gadās šādas kataklizmas, ir jābūt gataviem rīkoties.