Kurzemes Vārds

09:20 Svētdiena, 27. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Mana dienasgrāmata

Vēl viena jauna gada priekšnojautas

Elita Malovka,
Liepājas rajona Izglītības pārvaldes vadītāja vietniece

Sestdien, 25. augustā

Pēc vakar atzīmētās kāzu jubilejas un Roberta Velsa lieliskā koncerta rīts sākas ar labu noskaņojumu. Tā kā esmu apņēmusies vismaz divas reizes nedēļā sportot, šī ir mana sporta diena. Parasti uz vingrošanas zāli dodos kopā ar māsu Ingrīdu, un pēc tam mēs abas vēl patērzējam kādā kafejnīcā. Un jau esam sapratušas, ka bez sporta mums svarīga ir arī šī iespēja abām kopā izsmieties un aprunāties. Ja citi sāk sportot tieši rudens sezonā, man tad parasti darba dēļ laika ir mazāk, tāpēc es sporta zālē atgriežos tieši vasaras atvaļinājuma laikā. Un vēl man patīk doties uz ūdens aerobikas nodarbībām, bet tas tuvāk ziemas sezonai.

Pēcpusdienā veltu laiku mājas uzkopšanai, jo man patiešām ir svarīga visu lietu kārtība.

Svētdien, 26. augustā

Mūsu mājās svētdienas sākas ar "Superbingo" noskatīšanos. Lai arī mēs neviens nespēlējam šo spēli, noskatīties to ir obligāti. Grūti pateikt, kas tieši man šajā raidījumā patīk. Prognozes, kas dažkārt piepildās, cilvēki, kas laimē balvas, tāda veiksmes un prieka noskaņa, kas uzlādē arī tos, kas paši nav laimētāju vidū.

Otra mana aizraušanās ir Pirmās formulas sacensību skatīšanās. Sāku sekot līdzi sacīkstēm, kad savā starpā cīnījās Deimonds Hils un Mihaels Šumahers. "Ferrari" komanda ir mani favorīti joprojām, man patīk viņu stratēģija, tāpēc tad, kad televīzijā rāda formulas, arī man jābūt mājās.

Vakarā vēl aizbraucam pie mammas uz laukiem. Protams, atgriežamies ar pilnām somām rudens velšu. Īpaši daudz šogad mammas garšīgo tomātu un plūmju.

Pirmdien, 27. augustā

Nedēļa darbā sākas ar apspriedi par rīt gaidāmo jaunā mācību gada ieskaņas konferenci. Tas ir gada nozīmīgākais notikums, tāpēc to, protams, esam sākuši gatavot krietnu laiku iepriekš un tagad tikai pārrunājam visu, precizējam atsevišķas detaļas. Lai viss labi izdotos, ir svarīgs komandas darbs, un pa šiem gadiem jau esam iemanījušies cits citu saprast bez vārdiem, darboties saskaņoti, un tas ir katra liela pasākuma izdošanās pamatā.

Šī ir gara darba diena, jo skolu direktoriem netrūkst jautājumu, kas jānokārto pirms jaunā mācību gada, tāpēc daudz tiekos ar kolēģiem, konsultēju pa telefonu un saskaņoju dokumentus ar Izglītības ministriju.

Tā jau ir, jo tālāk no skolas, jo dokumentu darbs lielāks, taču prieks, ka varu palīdzēt ne tikai četriem jauniem direktoriem, kas šoruden sāk darbu rajonā, bet arī citiem kolēģiem, kas pēkšņi nokļuvuši kādā ķibelē ar papīriem.

Vakarā mājās pārnāku nogurusi, taču šova "Skrējiens pēc miljona" finālu gan noskatos. Laikam tas sacensību gars mani tomēr uzrunā visvairāk!

Otrdien, 28. augustā

Šorīt jau pirms astoņiem esmu pie savas frizierītes, jo jāsapošas konferencei.

Grobiņas vidusskolas zālē visus sagaidām un kopā ar citiem pārvaldes kolēģiem gādājam par sarīkojuma izdošanos. Runas, diskusijas un vienkārši satikšanās ir nepieciešamas, lai skolu direktori, skolotāji un pašvaldību vadītāji varētu noskaņoties jaunajam mācību gadam. Cenšamies, lai varētu pārrunāt aktualitātes, tāpēc aicinām lektorus, ļaujam skolām pašām stāstīt par savu pieredzi, bet cenšamies, lai noskaņojums konferencē būtu pozitīvs.

Paši tūlīt pēc pasākuma beigām neformāli visu pārrunājam - gan izdošanos, gan neveiksmes, jo esam pārliecinājušies, ka vēlāk tam vairs laika nav, nāk jauni darbi un rūpes.

Trešdien, 29. augustā

Šodien oficiāli sākas mācību atvaļinājums. Pirms diviem gadiem atkal kļuvu par studenti un šogad beidzu izglītošanos juridiskajos jautājumos - vēl priekšā tikai kvalifikācijas darba nodošana un valsts eksāmens. Darbu uzrakstīju jau vasarā, sava atvaļinājuma laikā, un nu palicis tikai pielabot atsevišķas vietas. Bet eksāmenam sāku gatavoties tikai tagad un daru to gandrīz pēc plāna - esmu noteikusi, cik jautājumu katru dienu jāizņem. Sporta zāles apmeklējums ir laba atslodze no mācībām.

Ceturtdien, 30. augustā

Turpinu gatavoties eksāmenam un sazvanos arī ar kursabiedriem - cenšamies cits citu uzmundrināt. Pa telefonu konsultēju arī skolu direktorus, jo vadītājam apsolīju par saviem darbiem turēt rūpi arī atvaļinājumā.

Lai gan oktobris vēl tālu, jau sāku gatavoties Skolotāju dienas sarīkojumam, kas tradicionāli notiks Liepājas teātrī. Sazvanāmies ar teātra darbiniekiem un visu pārrunājam, ieskicējam arī citus pasākumus sadarbībai.

Saņemu bildes no fotodarbnīcas un atsaucu atmiņā savu neseno jubileju. Cik daudz skaistu ziedu man uzdāvināja!

Piektdien, 31. augustā

Arī manā ģimenē ir skolnieks, un dēls Ēriks sāks mācības Rīgas Tehniskās Universitātes koledžā. Pēc ilgāka laika atkal dzirdu, ka viņš grib iet uz skolu, un tas priecē. Esmu no mātēm, kas visu skolai vajadzīgo nopērk laikus un uz pēdējo brīdi atliek tikai apavu un apģērba iegādi. Man paveicies, jo dēls vienmēr ļoti skaidri zina, ko vēlas, un iepirkšanās rūpes nesagādā.

Un, lai gan šogad 1.septembris ir brīvdienā, man patīk tās izjūtas, kas ir šajā dienā. Man patīk pavadīt savu bērnu uz skolu, man patīk, ka visur var redzēt bērnus, ka pēcpusdienā ģimenes dodas uz kafejnīcām un ka ikvienam sirds ir jaunu apņemšanos un cerību pilna. Patiešām vēl viens jaunais gads! Lai tas patiešām visiem ir laimīgs!