Kurzemes Vārds

15:38 Sestdiena, 4. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Jaunumi

Būs nūdistu pludmale un atdalītas atpūtas zonas
Kristīne Pastore

Liepājas domes Vides daļa sagatavojusi jaunu saistošo noteikumu projektu, kas paredz izmaiņas un papildinājumus Liepājas pludmales zonējumā, apsaimniekošanā un kārtības uzraudzībā. Vēl projektu izvērtēs domes Juridiskā daļa, uzņēmums "Komunālā pārvalde", Pašvaldības policija un citas institūcijas, kas saistītas ar pludmales apsaimniekošanu vai pārraudzību.

Atgādināsim, ka jauno projektu gatavoja, atsaucoties uz iedzīvotāju sūdzībām par lielo automašīnu skaitu, kas ik dienu pārvietojas pa pludmali. domes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls informēja "Kurzemes Vārdu", ka jauno noteikumu projekts paredz nodalīt un dabā iezīmēt Zilā karoga pludmali un Dienvidrietumu pludmali. Abās būs nodalītas un iezīmētas sauļošanās, aktīvās atpūtas zonas, kā arī bērniem un ģimenēm domātas zonas. Tā kā Liepāju ir ļoti iecienījuši buru, pūķu un citu ūdenssporta veidu cienītāji, arī viņiem būs norādīts atsevišķs pludmales posms, kurā sportot un izklaidēties. Vides daļa viņu aktivitātēm piedāvā posmu starp Jūrmalas un Pērkones ielu, taču par to vēl turpināsies diskusijas. Jāņem vērā, ka ekstrēmo sporta veidu cienītājiem nepieciešams inventāru pludmalē piegādāt ar automašīnām, taču šīs viņu intereses nedrīkst izraisīt konfliktus ar citiem pludmales apmeklētājiem, ir atzinis Vides fonds.

Jauno saistošo noteikumu projekts paredz noteikt arī nūdistu pludmali. Plānots, ka tā atradīsies atsevišķā zonā uz dienvidiem no Dienvidrietumu pludmales. Tur tā faktiski jau ir izveidojusies stihiski un pastāv vairākus gadus, tikai tagad tās atrašanās vieta būs arī oficiāli apstiprināta pludmales noteikumos. Vides daļas speciālisti uzskata, ka nūdistu zonas ir noteiktas daudzās Eiropas valstu pludmalēs, arī kaimiņpilsētās - Klaipēdā un Ventspilī. Turklāt par šādas pludmales nepieciešamību izteikušies aptaujas "Kā Liepājas pludmalē vēl pietrūkst pilnvērtīgai atpūtai?" dalībnieki. Atgādināsim, ka šī aptauja notika pagājušā gada maijā un jūnijā. Toreiz 31 procents no visiem 1507 respondentiem balsoja par to, lai Liepājas pludmalē būtu noteikts arī nūdistu sektors.

Jaunie noteikumi paredz, ka ar autotransportu pludmalē būs atļauts iebraukt tikai ar Vides daļas izsniegtām atļaujām atsevišķi paredzētos gadījumos - jūras aļģu savākšanai, zvejas nomas tiesību īstenošanai, sporta inventāra pievešanai un aizvešanai, kā arī sporta un izklaides pasākumu organizēšanai. Šo noteikumu izpildi kontrolēs Pašvaldības policija.Rīko jampadraci skolēniem

3.septembrī pulksten 13 pie "Dzintara boulinga" visi mazie skolēni kopā ar vecākiem tiek aicināti atzīmēt pirmo skolas dienu, pastāstīja izklaides centra "Dzintara boulings" vadītājas vietniece Iveta Razma.Par omulīgu un atraktīvu jampadraci gādās Zaķis un Kaķis, kuri piedāvās iesaistīties dažādās atrakcijas, dejās un atjautības uzdevumu risināšanā. Dāvanas, saldumus un dzērienus bērniem dāvinās "Ādažu čipsi", firma "Coca Cola", saldumu veikals "Staburadze" un "Dzintara boulings".

Lāsma Vaiče - Rīgā un Liepājā

Liepājas NVO centra izveidotāja un valdes priekšsēdētāja Lāsma Vaiče sākusi strādāt par Īpašu uzdevumu ministra sabiedrības integrācijas lietās sekretariāta Ārvalstīs dzīvojošo tautiešu atbalsta nodaļas pārvaldes vecāko referenti. NVO centra kopā ar citiem iniciatīvas grupas locekļiem viņa izveidoja pirms 12 gadiem, 1995.gada rudenī. Pagaidām, kamēr mājas vēl ir Liepājā un kamēr izdosies abus pienākumus apvienot, Lāsma Vaiče ir gatava turpināt šo centru vadīt. NVO centrs patlaban atrodas Pumpura ielā 10, 202.telpā. Tur atrodas arī Liepājas novada Kopienas fonds, un drīzumā tur cilvēkus atsāks pieņemt un konsultēt arī Īrnieku biedrība, kas aizgājusi no telpām Peldu ielas namā. Lāsma Vaiče joprojām ir arī Liepājas Īrnieku biedrības priekšsēdētāja.

Bija vai nebija banāni pludmalē?
Kristīne Pastore

Savdabīgu informāciju vakar saņēma "Kurzemes Vārds". Tie pludmales apmeklētāji, kas dodas peldēties no rīta pirms došanās uz darbu, bijuši pārsteigti, ieraugot pludmalē mētājamies banānus. Tomēr pludmales kopēji neko tādu neesot redzējuši.

Kā stāstīja liepājnieki, zaļie banāni lielā daudzumā mētājušies pludmalē Liedaga ielas galā. Tas bijis laikā no pulksten 8 līdz 9. Cilvēki, kas tos ieraudzījuši, krietni nobrīnījušies par neparasto skatu, cits pacēlis banānus un nesis mājās, cits vienaldzīgi gājis garām.

"Kurzemes Vārds" sazinājās ar Komunālās pārvaldes speciālistiem, taču, kā skaidroja šīs iestādes uzkopjamās saimniecības vadītāja Tamāra Deņisova, viņa par dīvainajiem atradumiem neko nezinot. Arī cilvēki, kas ik dienu uzkopj pludmali visā tās garumā līdz pat pilsētas robežai, neko tamlīdzīgu vakarrīt nav teikuši. "Varbūt pludmales apmeklētāji banānus jau bija salasījuši," viņa nosmējās.

Banānu meklējumos devās arī "Kurzemes Vārds". Un mums laimējās - izejot pludmalē pa taku Liedaga ielas galā, tiešām atradām vienu nelielu, zaļu banānu. Vairāk nemeklējām, jo laikam liepājniekiem tomēr būs bijusi taisnība.

Jāatgādina, ka līdzīgs gadījums bija pirms vairāk nekā pieciem gadiem, kad banāni dāsni bija izmētāti pludmalē Rucavas pagasta Papē. Toreiz sprieda, ka tie izkrituši no kāda kuģa, kas vedis banānu kravu, un izskaloti krastā. Iespējams, šoreiz noticis līdzīgi.Pirms dodas uz skolu

Šodien pulksten 20 koncertestrādē "Pūt, vējiņi!" notiks sarīkojums ar devīzi "Atpakaļ uz skolu". Krāšņu gaismu šovu un Latvijas, Lietuvas un Gruzijas labāko dīdžeju piedalīšanos piedāvā jauniešu apvienība "PartyNation". "Pasākums nebūs pārāks skaļš, ja vien paši neesat par vecu," - tā gaidāmo noskaņu komentējuši četri tā rīkotāji - Kārlis Ozols, Rūdolfs Virga, Arnis Dzintarnieks un

Ēriks Meņko. Draugu kopa "Party Nation" jau ir guvusi pieredzi jauniešu burziņu rīkošanā, un rīkotāji pauž pārliecību, ka Latvijas, Lietuvas un arī Gruzijas pieci labākie dīdžeji liepājniekiem piedāvās Latvijā ekskluzīvāko skolas sākumu un Liepājas publiku uzkurinās tā, ka liks dejot līdz pulksten četriem no rīta.Novērsīs plūdus, izbūvējot lietusūdens kolektoru
Viktors Ulberts

Ir uzsākti lietusūdens kolektora izbūves darbi Klaipēdas ielas daudzdzīvokļu namu pagalmā, lai novērstu gadiem ilgo problēmu, kad lietus laikā regulāri applūda iela un pagalms pie Klaipēdas ielas 72.nama.

"Līdz šim tur lietusūdens kolektora nav bijis, tāpēc nebija nekādu iespēju šīs lielās lietusūdens peļķes likvidēt. Taču pēc šiem darbiem plūdiem vairs nevajadzētu būt," skaidroja Komunālās pārvaldes ceļu nozares vadītāja pienākumu izpildītājs Mārtiņš Jēkabsons. Kolektora izbūve uzsākta no Liedaga ielas un pagaidām to paredzēts ielikt zemē līdz Klaipēdas ielas 84.namam. Ja būs nepieciešamība, kolektoru varēs pagarināt. Darbus veic firma "Grobiņas SPMK", un plānots, ka tā ar uzdoto tiks galā līdz septembra vidum.

Tikmēr ir sarežģījusies autotransporta iekļūšana šajā Klaipēdas ielas namu kvartālā. Tagad automašīnām jābrauc no Liedaga ielas apkārt 2.vidusskolai un, lai tiktu līdz Klaipēdas ielas tālākajiem namiem, jāizbrauc starp 82. un 84. namu."Ziedošie ceriņi"

Literatūras kluba "Tvorčestvo" dalībniece Ļubova Vareņika-Solovjova Dzejas dienām pieskaņojusi sava pirmā dzejoļu krājuma "Ziedošie ceriņi" nākšanu klajā. Grāmatiņā ir dzejoļi, kas uzrakstīti pēdējos vienpadsmit gados. Krājums izdots Pedagoģijas akadēmijas izdevniecībā. Par izdevuma īpatnību jāuzskata lielais fotogrāfiju, arī krāsu fotogrāfiju, kluso dabu un ainavu daudzums, kā arī tas, ka daļa dzejoļu publicēta ukraiņu valodā un tos atdzejojis Olafs Gūtmanis. Priekšvārdu grāmatai uzrakstījis Kirils Bobrovs.

Zivju tirdziņš turpinās

Kaut arī iepriekš bija plānots rudenī zivju tirdziņa darbību pārtraukt, tomēr tas izrādījās tik pieprasīts, ka nolemts to turpināt. Zivju tirdziņš darbosies visas septembra sestdienas, ja vien atļaus laika apstākļi. Šādu lēmumu pašvaldība un uzņēmēji pieņēmuši pēc iedzīvotāju lūguma. Arī šodien tirdziņš ir atvērts, iedzīvotāji var iegādāties gan svaigas, gan kūpinātas zivis, kuras piedāvā uzņēmumi "Kolumbija" un "Vido". Tirdziņš darbosies no pulksten 10 līdz 13. Tas atrodas blakus promenādes strūklakai un netālu no "Dzintara pulksteņa".

Jau rakstīts, ka 14.jūlijā Liepājā aizsākās jauna iknedēļas tradīcija - zivju tirdzniecība promenādē. Vecajā ostmalā zivju tirgus darbojās pirmskara Latvijas laikā - tas atradās blakus tagadējam atpūtas centram "Libava". Tur parasti svaigas zivis uzpircējiem un citiem klientiem pārdeva jūras un ezera zvejnieki.Bērnudārzu vadītājas ir gatavas sākt mācību gadu
Daina Meistere

Ar jauno mācību gadu savus pienākumus iesāk pildīt trīs jaunas pirmsskolas izglītības iestāžu vadītājas. Viņu kandidatūras apstiprināja Pilsētas domes sēdē. Jaunās vadītājas solīja, ka strādās godam. Lai mācītu bērnus, arī pašām pirmsskolas pedagoģēm ir jābūt ar labu izglītību. Bērnudārza "Dzintariņš" jaunā vadītāja Maija Korņējeva apguvusi pirmsskolas metodiķa un psihologa izglītību Liepājas Pedagoģijas akadēmijā un mūzikas skolotājas kvalifikāciju E.Melngaiļa Liepājas Mūzikas vidusskolā, viņai ir zinātņu maģistres kvalifikācija pedagoģijā, viņa beigusi Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības augstskolu, iegūstot uzņēmuma vadītājas kvalifikāciju. Par bērnudārza "Saulīte" vadītāju izraudzītā Dina Bērziņa, kas Liepājas Pedagoģijas akadēmijā ieguvusi

izglītības zinātņu maģistres grādu pedagoģijā un pirmsskolas skolotājas kvalifikāciju. Bērnudārza "Delfīns" vadītājai Norai Strodei ir maģistres grāds pedagoģijā, viņa apguvusi pirmsskolas pedagoģijas un psiholoģijas specialitāti.Tiekas ar ministrijas pārstāvi

1.ģimnāzijas zālē, pirms uzsākt mācību gadu, kopā pulcējās izglītības iestāžu vadītāji - skolu direktori, viņu vietnieki mācību un audzināšanas darbā, kā arī interešu izglītības iestāžu un pirmsskolas izglītības iestāžu vadītāji un Izglītības pārvaldes speciālisti. Ar viņiem runāja Izglītības un zinātnes ministrijas Vispārējās izglītības departamenta direktors Artūrs Skrastiņš, liekot uzsvaru uz tām novitātēm, kuras pašlaik aktuālas izglītībā.

Regulēs arī Dundagā

Liepājas Sabiedrisko pakalpojumu regulators pārņems Talsu rajona Dundagas pagasta sabiedrisko pakalpojumu regulatora funkcijas - tā deputāti lēma šonedēļ notikušajā Liepājas domes sēdē. Liepājas Sabiedrisko pakalpojumu regulatora pārziņā būs ūdensapgāde un kanalizācija Dundagas pagastā.