Kurzemes Vārds

08:46 Svētdiena, 31. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Mūzika

Blūzs klubā un koncertzālē

6. un 7.septembrī mūzikas klubā "Fontaine Palace" norisināsies sarīkojums "Blūza nedēļas nogale". Tā organizētājs Ainars Pūpols pastāstīja, ka nesen notikušais "Mazais blūza festivāls" guvis skatītāju lielu atsaucību, kas liecina, ka rokmūzikas pilsētā arvien kuplāks kļūst arī blūza cienītāju skaits. Tāpēc radusies ideja blūza vakarus rīkot ik pa laikam.

Ceturtdienas vakarā pulksten 22 sāksies "Jame session", kurā uzstāsies Liepājas mūziķi A.Pūpols, A.Meijers, J.Lemežis un Z.Latuškēvics. Vakara īpašie viesi būs grupa "D11 Blues Band" no Rīgas. "2005.gada 6.janvārī uz savu pirmo mēģinājumu sanāca kopā četri nopietni vīri ar tikpat nopietniem saiņiem. Atverot tos, izrādījās, ka Ints Bekers bija paņēmis līdzi mikrofonu vārdā Mikrofons, Artūrs Gailis - ģitāru vārdā Vilma, Pauls Pokratnieks - bungu vālītes vārdā Bungu Vālītēm Vārdus Nedod, bet Edgars Galzons - basu vārdā Astrīda. Vēlāk kompānijai pievienojās piektais džentlmenis Ritvars Garoza ar savu saini, kurā atklājās taustiņinstruments vārdā Guļammaiss. Tā kā visiem bija vārdi, izņemot pašu ansambli, džentlmeņi vienojās par "D11 Blues Band." Saīsinājums D11 kompānijas nosaukumā tika iekļauts par godu tās bāzesvietas adresei saulainajā Grīziņkalnā, bet "Blues Band" tāpēc, ka kungiem viņu pašu spēlētā mūzika stipri atgādināja blūzu," par grupas izcelsmi ar smaidu atceras basģitārists Edgars Galzons.

Sestdienas koncertā, kas sāksies no pulksten 21, bez grupas "Ainars Pūpols & Pī Blues" uz skatuves kāps arī rīdzinieku apvienība "Mirta & Hot Acoustic", kuri piedāvās akustisko blūzu.

Taču klubs "Fontaine Palace" nebūs vienīgā vieta, kur nākamnedēļ skanēs blūzs. Saistībā ar Dzejas dienām 6.septembrī pulksten 16 Koncertzālē Graudu ielā notiks sarīkojums - koncerts "Piektais stūris", kurā skanēs mūsdienu dzeja un blūzs.

Ivo Fomins maina grupas sastāvu
Inita Gūtmane

"Gribēju grupā ieviest pārmaiņas, pulcēt ap sevi jaunus cilvēkus," - tā basģitārista Gunta Pusaudža ienākšanu grupā "Ivo Fomins Band" pamatoja apvienības līderis I.Fomins. Pusaudzis aizstās mūziķi Egilu Mežu, kurš grupā darbojās kopš tās pirmsākumiem.

I.Fomins pastāstīja, ka Gunti Pusaudzi viņam ieteicis ģitārists Roberts Dinters. Tā kā G.Pusaudzis tajā brīdī nav darbojies nevienā apvienībā, viņš piekritis piebiedroties Fomina komandai. "Esmu apmierināts ar savu izvēli. Man patīk kā Guntis spēlē. Viņš uz skatuves ir ļoti atraktīvs, pret savu darbu izturas nopietni," ir gandarīts dziedātājs.

Taču G.Pusaudzis grupā nav vienīgais jaunpienācējs. Jau kādu laiku tajā darbojas Ainars Virga. "Pēc aiziešanas no "Līviem" Ainaram bija vajadzīgs atbalsts un jauni draugi. Mūsu sadarbība sākās pēc koncertuzveduma "Liepājas stāsta", tagad jau esam sastrādājušies un pieraduši viens pie otra," pamatoja solists, apliecinot, ka A.Virga domā grupā palikt uz ilgāku laiku. Sakarā ar šīm izmaiņām tiek apsvērts, vai nemainīt grupas nosaukumu un kāds tas varētu būt. Jāpiebilst, ka līdz ar Virgas iekļaušanu sastāvā, to ir atstājis pianists un saksofonists Jānis Lemežis. I.Fomins piebilst, ka viņš un J.Lemežis šķīrušies kā draugi, viens uz otru ļaunu prātu neturot. Dziedātājs skaidro, ka labprāt būtu paturējis visus mūziķus, taču mūsdienās māksliniekiem tik labi nemaksā, lai varētu atļauties lielu pavadošo sastāvu.

Vēl I.Fomins sacīja, ka šā vasara bijusi koncertiem bagāta. Pēc nelielas atelpas mūziķi strādās, lai radītu jaunas dziesmas, kā arī plāno pilnveidot grupas spēlēto mūziku, izpētīt, kāds stils tai būtu vispiemērotākais.Ainara Virgas videoklips iecienītāko vidū

Labus panākumus Latvijas Mūzikas kanāla veidotajā videoklipu topā gūst Ainara Virgas videoklips dziesmai "Ja tu mīli". Pašlaik tas atrodas ceturtajā vietā, bet pirms neilga laika bija uzkāpis pat līdz pirmajai vietai. Dziesmas video klips ir "Latvijas Muzikālās līgas" dalībnieks. Tā režisore ir Aija Strazdiņa, operators - Uvis Burjāns. Video klipā "Ja tu mīli" ir izmantoti fragmenti no grupas "A-Eiropa" līdera Artūra Duboka topošās filmas "Tur, kur beidzās jūra". Filmas režisors un producents ir pats Artūrs Duboks, kurš ir arī viens no filmas galvenajiem varoņiem. Ainara Virgas dziesmai "Ja tu mīli" ir arī versija krievu valodā, kura saucās "Riga - London". Abām dziesmām video klipi ir vienādi, un tos var redzēt Latvijas Mūzikas kanāla mājaslapā www.lmk.lv http://www.lmk.lv.Aicina jaunos pieteikties festivālam

Jau 22.reizi notiks mūzikas un mākslas festivāls "Bildes", kas apvieno Latvijas džeza, roka, folka un citu visdažādāko žanru un stilu mūziķus, iepazīstina klausītājus ar Latvijas mūzikas aktualitātēm, tieši festivālam sagatavotiem projektiem, kā arī rosina mūziķu jaunradi tēlotājmākslā. Folka koncerts paredzēts 27.novembrī, džeza un blūza koncerti - 28. un 29.novembrī. No 6. līdz 8.decembrim notiks koncerti Rīgas Kongresu namā. Jaunās, mazpazīstamās, "Bildēs" vēl nestartējušās grupas kopprojektos ar kādu jau Latvijā zināmu mūziķi tiks aicinātas uzstāties 6.decembrī.

Piepulcēties "Bildēm" var arī mūziķi un kolektīvi, kuri vēlas piedalīties festivāla folka, džeza un blūza koncertos. Lai pieteiktu savu dalību festivālā "Bildes -2007", pretendentiem līdz 1.oktobrim "Bilžu birojā" (Rīgā, Meistaru 10/12, 411.kab.) jāiesniedz: grupas piecu dziesmu dzīvā izpildījuma skaņu ieraksts CD formātā ar dziesmām, ko grupa vēlētos izpildīt koncertā, trīs skaņdarbu video ieraksts, apvienības darbības apraksts, dalībnieku un atlasei iesniegto dziesmu saraksts un fotogrāfija. Sīkāku informāciju var saņemt, zvanot pa tālruņiem 67205295 vai 29282866 vai sūtot uz e-pastu: [email protected]Ieskats topošajā albumā

Radiostacijās nonācis grupas "Detlef Zoo" jaunākais singls "Skapī". Tā autori ir grupas līderis eksliepājnieks Uldis Dirnēns un Endijs Džils. Dziesma "Skapī" ir "Detlef Zoo" pirmais radiosingls kopš ievērību guvušā singla "So Cold" iznākšanas. Jaunā dziesma sniegs arī pirmo ieskatu nesen "Detlef Zoo" pabeigtā albuma skanējumā. Jaunais grupas albums tapis Londonā leģendāro "Gang of Four" ģitārista un producenta Endija Džila vadībā. Grupas dalībnieki atzinuši, ka albuma veidošana bijusi ilga, bet interesanta un radoša. "Detlef Zoo" jaunā albuma iznākšana paredzēta septembra beigās. Apvienības iepriekšējais albums "Četras sienas" nāca klajā 2004.gadā.


Fēlikss Ķiģelis gatavo "Narkotiku"

Gatavojoties jauna albuma izdošanai, eksliepājnieks Fēlikss Ķiģelis laidis klajā savu jauno dziesmu "Cilvēks, kurš tic", kas tapusi latviešu un angļu versijā. Latviskais variants radies, Ķiģelim sadarbojoties ar dzejnieku Guntaru Raču, savukārt angliskā varianta "Cry" teksta autors ir Ojārs Kalniņš. Jāpiebilst, ka Ķiģelis kopā ar Raču jau radījis ne vienu vien balādi, piemēram, "Tev ir viss, ko es vēlos" un "Lūdz, lai", tāpēc arī par šo dziesmu var apgalvot, ka melodija un vārdi cits citu papildina un bagātina.

Pašlaik dziedātājs ar savu radošo komandu strādā pie jaunām idejām un dziesmu ierakstiem, lai oktobra beigās veikalu plauktos nonāktu jau trešais solo albums "Narkotika".