Kurzemes Vārds

16:55 Sestdiena, 6. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Jaunumi

Pateicība par ieguldījumu izglītībā

Dienu pēc jaunā mācību gada sākuma domē pulcējās tie skolu direktori un pirmsskolas izglītības iestāžu vadītāji, kuru amatā tagad stājušies citi cilvēki. Viņus uz tikšanos bija aicinājusi domes priekšsēdētāja pirmā vietniece Silva Golde, lai pateiktos par katra ieguldījumu. Bijušajiem vadītājiem pasniedza ziedus, domes suvenīrus un pateicības rakstus par ilggadēju darbu un lielo ieguldījumu izglītības iestāžu attīstībā. Pirms 2007.- 2008. mācību gada amatus atstāja 11.vidusskolas direktors Vladimirs Vlasovs, 15.vidusskolas direktore Maija Neimane, Ezerkrasta sākumskolas direktore Ināra Pūpola. Savus pienākumus bērnudārzos beidza pildīt pirmsskolas izglītības iestādes "Saulīte" vadītāja Skaidrīte Hūna, bērnudārza "Delfīns" vadītāja Melita Kauliņa un bērnudārza "Dzintariņš" vadītāja Ruta Āboliņa. Domes priekšsēdētāja pirmā vietniece S.Golde uzsvēra, ka katrs no bijušajiem vadītājiem devis lielu ieguldījumu izglītības iestāžu izaugsmē un novēlēja panākumus arī turpmāk.

Jaunsardze aicina pulkā

Sākoties jaunajam mācību gadam, Aizsardzības ministrijas Jaunsardzes centrs sāk jaunsargu uzņemšanu un apmācības visos Latvijas novados jauniešiem vecumā no 12 līdz 18 gadiem, informēja Jaunsardzes centra Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Ieva Zieda. Jaunsargus aicina pieteikties jaunākās un vecākās grupas armijas jaunsargu mācību programmā, jaunākās un vecākās grupas Jūras spēku mācību programmā "Jungas" un vecākās grupas Gaisa spēku mācību programmā "Vanadzēni". Atkarībā no interesentu vecuma un vēlmēm Aizsardzības ministrijas Jaunsardzes centrs piedāvā jauniešiem iespēju iepazīt karavīra īsto ikdienu un sniedz zināšanas un prasmes, kas nepieciešamas savas valsts aizstāvim.

Ūdenslīdēju skolai - seši gadiņi

5.septembrī liela diena bija Jūras spēku Mācību centra Ūdenslīdēju skolai - notika tās 6.gadadienas svinīgais sarīkojums, kurā pēc viesu uzrunām apbalvoja skolas personālu. Ūdenslīdēju skola tika atklāta 2001.gada 5.septembrī, lai apmācītu ūdenslīdējus Baltijas valstīm, galvenokārt Baltijas Jūras spēku eskadriļas vajadzībām. Šīs mācību iestādes galvenie uzdevumi ir sagatavot augsti kvalificētus ūdenslīdējus, ūdenslīdēju darbu vadītājus un barokameras operatorus Baltijas valstīm, kā arī nodrošināt ūdenslīdēju apmācību un pārkvalifikāciju Baltijas valstu vajadzībām, skaidroja NBS Mācību vadības pavēlniecības preses virsniece Sandra Brāle. No šā gada Ūdenslīdēju skolā pēc Latvijas iniciatīvas notiek kuģu ūdenslīdēju mācības starptautiskā līmenī. Šādu piedāvājumu Gruzijai un Azerbaidžānai Latvija ir iekļāvusi Dienvidkaukāza reģiona drošības sektora attīstības programmā. Kuģu ūdenslīdēju kursā paredzēts apmācīt arī Ukrainas bruņoto spēku karavīrus.

"Kurzemes piena" lietu atliek līdz oktobrim

Augstākās tiesas Krimināllietu tiesu palāta vakar pēc prokurora V.Maračkovska lūguma atlika krimināllietas izskatīšanu, kurā par amatpersonas pilnvaru pārsniegšanu un apzināti nepatiesu ziņu sniegšanu apsūdzēti Andris Saldovers un Marina Sņigura, "Kurzemes Vārdu" informēja Augstākās tiesas preses sekretāre Baiba Kataja. Tiesa apmierināja prokurora lūgumu izsaukt uz tiesas sēdi lieciniekus un pieprasīt atsevišķus dokumentus. Lietu turpinās izskatīt 30. un 31. oktobrī, kad paredzēts nopratināt lieciniekus, pabeigt tiesas izmeklēšanu, debates, dot apsūdzētiem pēdējo vārdu un pasludināt spriedumu. Kā zināms, Kurzemes Apgabaltiesa A.Saldoveram un M.Sņigurai piesprieda nosacītus sodus attiecīgi uz septiņiem un sešiem gadiem, konfiscējot mantu un atņemot tiesības zināmu laiku veikt uzņēmējdarbību. Apelācijas sūdzības par Kurzemes Apgabaltiesas spriedumu iesniedza apsūdzētie, bet apelācijas protestu - Liepājas pilsētas prokuratūra.