Kurzemes Vārds

02:22 Otrdiena, 25. februāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Notikumi

Sargies no akām!
Ita Cērmane

Pirms pāris dienām kārtējo reizi kanalizācijas akas dēļ sabojāts auto. Tas noticis pie viena no Liepājas lielveikaliem. Iedzīvotāji arī joprojām turpina ziņot par bīstamiem melnajiem caurumiem mūsu pilsētā. Bet atbildīgās amatpersonas uzskata, ka situācijas uzlabošanai šajā jomā darot, ko varot.

Kārtējais negadījums noticis pagājušajā ceturtdienā pie tirdzniecības centra "Rietumu centrs". Iebraucot lielveikala stāvlaukumā no Esperanto ielas puses, auto ar riteni trāpījis uz kanalizācijas akas vāka. Tas nav bijis pietiekami labi nostiprināts, aka atvērusies, un auto ritenis iekritis tajā. Mašīnas vadītājam izdevies saviem spēkiem no melnā cauruma izbraukt, sākotnēji arī acīm redzami bojājumi spēkratam nav konstatēti, tādēļ mašīnas saimnieks policiju uz negadījuma vietu nav izsaucis. Taču, aizbraucot mājās, auto īpašnieks konstatējis, ka skāde ir lielāka - spēkrata slieksnis un durvis ir deformētas, bet grīdā ir nopietna bukte. Automašīnai diemžēl nav "Kasko" apdrošināšanas, bet policijā cietušais saņēmis ieteikumu vērsties ar prasību tiesā. Komunālajā pārvaldē spēkrata saimnieks saņēmis skaidrojumu, ka aka, kurā sabojāts auto, ir lielveikala apsaimniekotajā teritorijā, savukārt tur noliegts, ka kāda aka būtu bīstama. Arī "Kurzemes Vārds" pārliecinājās, ka minētās akas vāks ir vietā un nekas neliecina par notikušo nelaimi. Vienīgi sabojātās mašīnas saimnieks bažījas: "Vāks ir tik nestabils, ka nelaime var notikt arī tad, ja uz tā uzkāps gājējs."

Kāds cits liepājnieks ziņoja par vaļējām kanalizācijas akām Brīvības ielā pie ēkas, kur savulaik mitinājās Ceļu policija. Pārliecinājāmies, ka stāstītais atbilst patiesībai. Viena no akām ir īpaši bīstama - vairāk nekā metru dziļa, ar ūdeni un tajā peldošu stikla taru dibenā. Ja tajā iekristu auto, skāde būtu tikai tehniska, bet gājējam šis melnais caurums var būt liktenīgs.

Taču pilsētas pašvaldībā apgalvo, ka atbildīgie dienesti darot visu iespējamo, lai atrisinātu melno caurumu problēmu mūsu pilsētā. Liepājas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļas speciālists Aigars Štāls informēja, ka augustā pilsētā atjaunoti 36 aku vāki, piecas gūlijas un likvidēti pieci ielu seguma iebrukumi. Komunālā pārvalde piecām gūlijām Aldaru, Salmu, Dunikas, Ludviķa un Spīdolas ielā pazudušo restīšu vietā uzlikusi jaunas. Nosegtas 17 vaļējas akas Kaiju, Kungu, Aisteres, Kārklu ielā, Karostā un Tosmares mikrorajonā. SIA "Liepājas ūdens" novērsusi ielu seguma iebrukumu Zāļu, Ezera, Tirgus, Nākotnes un Dzelzceļnieku ielā. Noslēgtas arī uzņēmumam piederošās 16 kanalizācijas akas. Bet akciju sabiedrība "Liepājas enerģija" nosegusi trīs vaļējas akas.

A.Štāls uzsvēra, ka pašvaldību satraucis gadījums Tosmarē, kad nākamajā dienā pēc vaļējo aku nosegšanas konstatēts, ka akas dzelzsbetona pārsedzes atkal nostumtas un akās samesti atkritumu maisi. Tādēļ iedzīvotāji tiek aicināti uz sadarbību, ziņojot par bīstamām vietām pilsētā, kā arī par personām, kas rada kaitējumu drošībai. Iedzīvotāji var informēt ne tikai pašvaldību, zvanot uz domes karsto tālruni (3425197), bet ziņot arī Pašvaldības policijai un Komunālajai pārvaldei. Protams, liepājnieki par nekārtībām var informēt arī "Kurzemes Vārdu".Cieš mopēdists

4.septembrī ap pulksten 9.30 automašīnas "VW Caddy Lise" šoferis, braucot pa Grobiņas - Bārtas - Rucavas autoceļu, 3.kilometrā veicis apdzīšanas manevru un uzbraucis mopēda "Delta" 71 gadu vecajam vadītājam, kurš savukārt nebija pārliecinājies par kreisā pagrieziena drošību. Negadījumā cietis mopēda vadītājs, informēja Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes preses sekretāre Jolanta Knīse. Cietušais nogādāts Reģionālajā slimnīcā, kur mediķi viņam konstatējuši galvas sasitumu.

Motorollers nedod ceļu kravas mašīnai

4.septembrī Nīcas pagastā neveiksmīgi ar auto centies spēkoties kāds motorollera vadītājs. Negadījums noticis ap pulksten 18. Trīspadsmit gadu vecais pusaudzis stūrējis motorolleru "Murovej" pa vietējās nozīmes ceļu virzienā uz Liepājas šoseju. Krustojumā ar to braucējs ignorējis ceļa zīmi un nav devis ceļu automašīnai "MAN" ar piekabi. Sadursmē neviens nav cietis, taču pēc negadījuma kosntatēts, ka motorollera stūrētājam nav vadītāja apliecības, bet braucamajam - numura zīmes.

Skurbulī taranē būvnieku traktoru

4.septembrī dažas minūtes pirms pulksten 19 incidents noticis Jaunajā ostmalā, kur patlaban notiek ceļa remontdarbi. 1973.gadā dzimušais Mārtiņš ar automašīnu "VW Transporter" braucis pa Brīvības ielu, bet krustojumā ar Jauno ostmalu, veicot kreiso pagriezienu, nebija pareizi izvēlējies ātrumu un uzbraucis ielas malā stāvošam būvnieku traktoram. Skāde nav liela, arī cilvēki nav cietuši, taču pēc sadursmes izrādījies, ka Mārtiņš pie stūres sēdies brangā skurbulī - alkometrs uzrādījis 2,02 promiļu reibumu. Turklāt pie stūres Mārtiņš bija sēdies bez noteiktajā kārtībā iegūtas vadītāja apliecības.

Piebremzē alkohola biznesmeņus

4.septembrī ap pulksten 15 Priekulē, Liepājas ielā, Valsts policijas darbinieki konstatējuši, ka kāds vīrietis no nepazīstamas personas iegādājies viena litra tilpuma plastmasas pudeli caurspīdīga šķidruma ar alkoholam raksturīgo smaku. Pusstundu vēlāk Liepājā, Atmodas bulvārī, veikalā "Lili 2" konstatēts, ka pārdevēja nepilngadīgai jaunietei pārdevusi alkoholisko dzērienu - alu.

Uz pārejas uzbrauc gājējam

Saistībā ar jaunā mācību gada sākumu satiksmes drošības jomā līdz 5.septembra rītam pie skolām pārkāpumi nav fiksēti. Taču kāds acīmredzami aptracis šoferis 5.septembra rītā pirms pulksten 8 Ganību ielā, pie Liepājas 6.vidusskolas, veicot apdzīšanas manevru uz gājēju pārejas, uzbraucis pa to ejošam vīrietim. Kā "Kurzemes Vārds" noskaidroja Ceļu policijā, automašīnas "Ciroen" šoferis bija apturējis automašīnu pirms gājēju pārejas, lai kādam vīrietim ļautu ielu šķērsot. Bet automašīnas "Mercedes Benz" 1982.gadā dzimušais šoferis, rupji pārkāpjot satiksmes noteikumus, veicis stāvošā auto apdzīšanu uz gājēju pārejas un uzbraucis gājējam. Cietušais ar kaulu lūzumiem nogādāts Reģionālajā slimnīcā. Jāpiezīmē, ka policija patrulēšanu pie mācību iestādēm turpina.

Svilst Stārķu ielā

Pāris dienu laikā ugunsdzēsēji vairākas reizes steiguši dzēst liesmas vienā un tajā pašā vietā - privātīpašumā Stārķu ielā 26a. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Liepājas brigādes inspektore Rita Seļezņeva "Kurzemes Vārdam" pastāstīja, ka pirmo reizi izsaukumu glābēji saņēmuši 3.septembrī drīz pēc pulksten 15. Neapdzīvotajā vienstāva koka mājā deguši atkritumi 40 kvadrātmetru platībā, kā arī liesmas bojājušas iekšējās sienas un durvis. Ugunsdzēsēji stundu cīnījušies ar uguni. Taču jau 4.septembrī ap pusdesmitiem vakarā glābēji atkal izsaukti uz Stārķu ielu 26a. Deguši atkritumi 30 kvadrātmetru platībā. Ugunsdzēsēji uzskata, ka abos gadījumos aizdegšanās nav bijusi nejauša - visticamāk, pārkāpti ugunsdrošības noteikumi, izmantojot atklātu uguni.

Darba vietā strādājošais gūst traumu

Pagājušajā nedēļā Valsts darba inspekcija Latvijā ir reģistrējusi un uzsākusi izmeklēt astoņus nelaimes gadījumus, kuros cietuši vai gājuši bojā darbinieki. Viens no tiem noticis Liepājā. Uzņēmumā "Centrdomnaremont" smagu traumu darba vietā guvis metālkonstrukciju montētājs.