Kurzemes Vārds

17:33 Sestdiena, 6. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Tas notika Liepājā 6. septembrī

1927.

Operas līdzšinējais administrators Eņģelis nolēmis aiziet no darba, ar pienākumiem pakāpeniski iepazīstinot un darbā ievadot savu vietnieku Gulbi. Kā pateicību par godprātīgi paveikto kolēģi Eņģelim dāvina jaunu tintnīcu.

Sludinājums: "Skolas piederumus, rakstāmas lietas (1.labuma), skolas grāmatas (jaunas, kā arī labi uzturētas, lietotas par apmēram 50% lētāk) ir izdevīgi iepirkties Liepājā, Zivju ielā 2, A.Vittes veikalā. Līdz 1.oktobrim, katram pircējam vienā reizē ņemot preces par ne mazāk kā sešiem latiem (300 rubļiem), atskaita 5-10% no pārējā pirkuma. Turpat plaša bibliotēka izsniedz lasīšanai interesantus romānus un stāstus."

1937.

Aleksandra Ņevska pareizticīgo baznīcā sakarā ar baznīcas aizbildņa piemiņas dienu notikuši svinīgi dievkalpojumi. Tos vadīja mācītājs Blagoveščenskis, piedaloties visai vietējai pareizticīgo garīdzniecībai ar prāvestu Jankoviču priekšgalā. Dziedāja baznīcas koris V.Tržepaļkovska vadībā, piedaloties arī solistiem N.Valdovskai un A.Viļumanim.

Pēdējā laikā apzagti vairāki dzīvokļi. Zagļi tur iekļūst bez sevišķām pūlēm, vienkārši ieejot namu pagalmos un palūkojoties, kuros dzīvokļos atstāti atvērti logi, bet pirms zādzības pārliecinoties, ka neviena nav mājās. Zagļi zog arī naktīs, kad cilvēki guļ. Piemēram, iepriekšējā naktī pa atvērtu logu zagļi ierāpušies Elzas Vāgneres dzīvoklī, K.Barona ielā 9. Tur nozaguši dažādas mantas 62 latu vērtībā.

1947.

Daudzveidu ražošanas kooperāciju savienības artelis "Piegāde" nesen sācis ražot sukas, kurās samērā dārgie un grūti iegūstamie izejmateriāli aizstāti ar lētākiem. Lai ietaupītu astrus, tagad sukas vidū iestiprina speciāli sagrieztas bambusa niedres sloksnītes. Tā palielinās suku izturība, kā arī kvalitāte. Bez tam šī paša arteļa strādnieki, noslēdzot līgumu ar Liepājas Sporta un kultūras komiteju, apņēmušies atjaunot pilsētas tenisa laukumu. Darbi jau uzsākti, attīrot aizaugušo laukumu no krūmiem un nezālēm. Laukuma planēšanai sagatavotas vairākas tonnas ķieģeļu šķembu.