Kurzemes Vārds

15:31 Sestdiena, 4. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Liepājā viesojas Maija Tabaka

Indra Imbovica

Šodien pulksten 15 viesnīcas "Promenade Hotel" mākslas galerijā "Māja", atklājot savu pirmo personālizstādi Liepājā, tikties ar savas mākslas cienītājiem ieradusies izcilā latviešu māksliniece Maija Tabaka.

"Liepāja ir pelnījusi skatīt patiesi lielas mākslas vērtības, to nekad nevar būt par daudz. Tas ir ļoti nozīmīgi dažādu paaudžu radošajiem liepājniekiem, izseniem mākslas cienītājiem un vēl jo vairāk tiem, kuru zināšanu krājums vēl papildināms un vairojams. Ieklausīties radošu personību viedokļos, piedalīties sarunās un diskusijās – tā ir galerijas iepriekšējos gados uzsāktā programma, kas jaunajās telpās vēršas plašumā un iet dziļumā. Galerijas apmeklētāju interese un līdzi dzīvošana izstāžu ekspozīcijām un pasākumiem vispatiesāk atklāj liepājnieku neizsmeļamo nepieciešamību pēc mākslas," saka galerijas "Māja" vadītāja Lia Mona Ģibiete.

Maija Tabaka ir ne tikai spoža māksliniece un personība, bet, lai nokļūtu viņas gleznu izstādēs, cilvēki joprojām stāv rindā, un tā jau ir sava veida fenomenāla parādība. Savu stilu māksliniece izkopusi aizvadītā gadsimta 70.gados, kad Tabakas daiļradē parādījās viņai tik raksturīgās daudzfigūru kompozīcijas ar galveno varoņu portretējumiem, detalizētu vides, interjera un kostīmu attēlojumu. Latviešu mākslas zelta fondā ierakstāma Maijas Tabakas veiksmīgo portretu galerija no pretrunīgu kaislību plosītiem personāžiem līdz izturēti manierīgiem portretiem. Kā zināms, viena no viņas pastāvīgajām modelēm ir aktrise Regīna Razuma. Kolekcijā, ko māksliniece izvēlējusies Liepājas personālizstādei, starp 11 lielformāta darbiem aktrises vaibstu šoreiz gan nav, toties skatītāji varēs ieraudzīt citu labi pazīstamu seju.