Kurzemes Vārds

15:06 Sestdiena, 4. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Brīvbrīdis

Festivālam veltīta fotoizstāde lielveikalā

Rīt Liepāju ieskandinās jau VI Starptautiskais ērģeļmūzikas festivāls. Aizvadītos festivālus atceroties, tirdzniecības centrā "Ostmala" atvērta fotogrāfa Mārtiņa Sīļa fotodarbu izstāde.

Divpadsmit fotogrāfijās un fotokolāžās autors atspoguļo redzēto un piedzīvoto pērnajos ērģeļmūzikas svētkos. Gan tie, kas apmeklēja šos koncertus, gan tie, kuri pat nezināja par tādu festivālu, tagad var gan apskatīt ērģelnieku portretus, viņu emocijas muzicēšanas laikā, gan pavērot pašu ērģeļspēles procesu. Darbos izcelti festivāla noskaņu mirkļi un pārdzīvojumi. Fotogrāfa Mārtiņa Sīļa emocionāli niansētās fotogrāfijas ļaus noskaņoties šā gada festivālam, kas sāksies rīt un kurā skanēs visplašākā spektra mūzika no baroka līdz džezam, bet dažus no tiem papildinās arī gaismas un video efekti.

Mārtiņš Sīlis kopš 2002.gada ir Liepājas Fotostudijas FOTAST biedrs, piedalījies vairākās kopizstādēs Latvijā, Lietuvā, Krievijā un Vācijā.


Smilšu un ledus skulptūru mākslinieks rāda akvareļus

No 10.septembra Aizputes Novadpētniecības muzejā varēs aplūkot Zigmunda Viļņa akvareļu un fotogrāfiju izstādi "Selection", pastāstīja muzeja vadītāja Jolanta Berga. Izstādes nosaukums nozīmē – izlase, atlase, izvēle, jo tieši pēc tādiem kritērijiem izraudzīti darbi. Tā ir sintēze, izlase no visa kā, raksturoja J.Berga.

Muzeja lielajā zālē tiks izvietotas fotogrāfijas, kurās redzamas smilšu un ledus skulptūras. Tās Z.Vilnis veidojis dažādās vietās, laikos un festivālos kopā ar dažādiem kolēģiem – Andri Garokalnu, Eināru Vilni, dēlu Voldemāru, Ainaru Zingniku un citiem. Savukārt mazajā zālē būs skatāmi akvareļi. "Tie nav speciāli izstādei taisīti darbi. Tas ir tas, kas man mājās bija," neslēpj Z.Vilnis. Akvareļos dominē jūra, Pāvilostas skati.

"To, ka Zigmunds zīmē akvareļus, uzzināju tikai portālā "Draugiem.lv", kur viņš albumā bija ielicis savus darbus. Nemaz nezināju, ka viņš kaut ko tādu dara," stāstīja J.Berga. Tā radusies ideja iepazīstināt auditoriju ar Z.Vilni arī kā ar akvareļu meistaru, jo viņš plaši pazīstams kā smilšu un ledus skulptūru tēlnieks un festivāla "Zelta smilšu grauds" rīkotājs.

Izstādes nobeigums iecerēts 16.oktobrī pulksten 18, kad būs tikšanās ar pašu mākslinieku. Viņš stāstīs par saviem akvareļiem, ledus un smilšu skulptūrām, būšot ekskluzīvi materiāli par to tapšanu.