Kurzemes Vārds

22:19 Svētdiena, 5. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Skatiens

Septembra rudenīgā uguņošana
Indra Imbovica

Latvijā un līdz ar to arī Liepājā septembrim ir īpaša nozīme. Ar to sākas ne tikai rudens, jaunais mācību gads, bet arī jaunā rudens un ziemas sezona kultūras iestādēs. Vasara aizritēja tipiski liepājnieciskos laika apstākļos – brīžiem saule, brīžiem lietus, bija arī pa kārtīgam pūtienam. Arī pašlaik nekas daudz pilsētas vidē par rudens klātbūtni neliecina, ja nu tikai zāliens tā kā blāvāks kļūst, naktis un rīti dzestrāki, tomēr puķes skvēros joprojām koši zied un koki pilni zaļu lapu. Jā, un piemāju dārziņos zālītē bagātīgi sabiruši āboli un bumbieri.

Toties īsta rudenīga uguņošana notiek kultūras dzīves dažādībā. Sevišķi atgriežoties no atvaļinājuma, liekas, ka esi atkal jaunā mutuļojošā straumē iekļuvis. Šajās dienās sastapos ar kādu senu atraktīvu un aktīvu paziņu, lielu ceļotāju no Ventspils, kura Liepājā nebija iegriezusies gadus četrus. "Laimīgie liepājnieki," viņa teica, "cik ļoti jums pilsēta izmainījusies, tik skaista! Un Jūrmalas parks, un kafejnīcas, puķu skulptūras, un mūzikas klubi, koncerti, izstādes... Nav iespējams visu apmeklēt un apskatīt." Man atlika tikai piekrītoši smaidīt, bet pie sevis nopūtos. Tikko biju ieskatījusies internetā un palasījusi liepājnieku komentārus – tas slikti un šis ne tā, ielas neizbraucamas, bezmaz nekas nenotiek – nav kur iet, nav ko redzēt un tamlīdzīgi. Bet apkārt kūsāt kūsā notikumi! Ja ir laiks stundām sēdēt pie datora, rakstīt ķengas un žēloties, tad tiešām dzīve paiet garām, tā arī nepamanot, kas notiek apkārt.

Bet taisnība ventspilniecei – šajā septembra pirmajā nedēļā vien Liepājā ir tik daudz notikumu, ka pie labākās vēlēšanās tos visus apmeklēt nav iespējams. Turklāt liela daļa no tiem pieejami bez maksas! Vispirms jau ar bagātīgiem sarīkojumiem un koncertiem tika atzīmēta pirmā skolas diena. Pašlaik nobeigumam tuvojas Dzejas dienas, kurās, kā katru gadu, ir ap 30 centrālo sarīkojumu visā pilsētā. Prieks, ka tās notur savu līmeni un katrreiz atrod vēl kādus jaunus izpausmes veidus, jaunas vietas, kā, piemēram, naksnīgā stundā dzeju lasot baznīcas tornī.

Un tomēr cita pēc citas atklātas vairākas ļoti interesantas un augstvērtīgas mākslas izstādes: Liepājā pirmo reizi ar personālizstādi galerijā "Māja" viesojas Maija Tabaka, vērienīgu savas dzīves jubilejai veltītu izstādi muzejā atklāj gleznotāja Benita Bitāne, Latviešu biedrības namā rudenīgi košās un kurzemnieciski sulīgi sarkanās krāsās savus darbus rāda tekstilmākslinieces. Bet mazuļi omītēm, mammām un tētiem pie rokas, skolasbērni steidzas uz Liepājas teātri, kur pirmizrādi piedzīvo pasakas "Sarkangalvīte un vilks" kārtējais jauniestudējums. Taču šī nedēļa vēl nebūs beigusies, kad to ieskandēs Starptautiskā ērģeļmūzikas festivāla pirmie koncerti Liepājas baznīcās. Un tas nebūt nav viss, kas šajā nedēļā norisinās mūsu pilsētā, jo ne brīdi nepieklust arī mūzikas klubi un notiek citas aktivitātes.

Galu galā palikt savā kaktiņā un burkšķēt vai iziet svaigā gaisā un piedzīvot ko jaunu un patīkamu ir katra pašā ziņā.