Kurzemes Vārds

11:06 Otrdiena, 18. februāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Jaunumi

Indiāņi Liepājas tirgū

Pētertirgus apmeklētājus un tirgotājus pārsteidza neierasts skats, kas pulcēja prāvu interesentu pulciņu – tirgus laukumu muzicēšanai bija izvēlējušies divi Dienvidamerikas indiāņi no Bolīvijas. Abi vīrieši bija tērpušies tradicionālajā indiāņu ietērpā ar krāsainu spalvu rotu uz galvas. Ciemiņi fonogrammas pavadījumā spēlēja indiāņu mūzikas instrumentus, tirgus burzmu pāršalca pānu flautas liegās skaņas. Izrādās, indiāņi šādi apceļo dažādas valstis, uzstājas publiskās vietās, iepazīstinot ar savu mūziku un reklamējot tās ierakstus. Arī šoreiz varēja nopirkt CD un DVD ar ierakstiem, tika piedāvātas indiāņu rotas, ko liepājnieki ar interesi izpētīja. Dažs labs arī iegādājās relaksējošās mūzikas ierakstus.

Mācās kuģu ūdenslīdēji

3.septembrī Jūras spēku Mācību centra Ūdenslīdēju skolā sākās jauns starptautisks kuģu ūdenslīdēju kurss, kurā tiks apmācīti viens Latvijas, viens Azerbaidžānas un seši Igaunijas bruņoto spēku karavīri, informēja NBS Mācību vadības pavēlniecības preses virsniece virsleitnante Sandra Brāle. Tā ir jau otrā reize, kad kuģu ūdenslīdēju kursā piedalās Azerbaidžānas bruņoto spēku pārstāvis. Kuģu ūdenslīdēju mācības starptautiskā līmenī notiek pēc Latvijas iniciatīvas. Šādu piedāvājumu Latvija ir iekļāvusi Dienvidkaukāza reģiona drošības sektora attīstības programmā. Piecu nedēļu laikā kursanti iegūs iemaņas meklēšanas un zemūdens darbu veikšanā, kā arī kuģu zemūdens daļas apskatē un remontdarbu veikšanā. Mācību treniņi notiks gan baseinā, gan atklātās ūdenstilpēs. Sekmīgi pabeidzot mācības kuģu ūdenslīdēju kursā, kursanti iegūs A klases sertifikātu un kuģu ūdenslīdēja kvalifikāciju.

No Nīderlandes pārņem jau otro mīnukuģi

Aizvakar Nīderlandes Helderas pilsētā Nacionālo bruņoto spēku Jūras spēki savā īpašumā pārņēma "Alkmaar" klases mīnu meklētāju kuģi "Viesturs", informēja Aizsardzības ministrijas Sabiedrisko attiecību departamenta Preses nodaļas vadītājs Kaspars Odiņš. Tas ir otrais no pieciem mīnu meklētāju kuģiem, kurus Latvija iegādājusies no Nīderlandes. 2005.gada 24.augustā tika parakstīts līgums starp Latvijas un Nīderlandes aizsardzības ministrijām par piecu "Alkmaar" klases karakuģu iegādi no Nīderlandes Jūras spēkiem. Pirmo mīnu meklētāju "Imanta" mūsu Jūras spēki pārņēma šā gada 7.martā. Viena kuģa cena ir 8 miljoni latu. Mīnu meklētājs "Viesturs", kas tradicionāli pārmantojis nosaukumu, būvēts 1984.gadā, tā iepriekšējais nosaukums bija "Scheveningen". Kuģa garums 51,6 metri, platums 8,96 metri, maksimālais ātrums 15 mezglu. Nākamajā gadā "Viesturs" atradīsies Baltijas valstu mīnu kuģu eskadras "BALTRON" sastāvā. Kuģa komandieris ir kapteiņleitnants Jānis Vīksne, komandā ir 44 jūrnieki. Kuģa krustmāte ir Jūras spēku preses un informācijas virsniece Iveta Kraule.

Interesējas par jaunajām kadastrālajām vērtībām

Mēneša laikā, kopš Valsts zemes dienesta interneta mājaslapā pieejamas prognozētās kadastrālās vērtības 2008.gadam, veikti vairāk nekā 37000 kadastrālās vērtības meklējumu kopumā par vairāk nekā 86000 zemes vienību vai būvju, informēja Valsts zemes dienesta sabiedrisko attiecību speciāliste Ilze Goba. Viņa stāsta, ka vidēji dienā meklētas 2780 objektu prognozētās kadastrālās vērtības un visaktīvākie ir rīdzinieki, kā arī lielo pilsētu, tostarp Liepājas, zemes un būvju īpašnieki. No 1.augusta Valsts zemes dienests savā interneta mājas lapā www.vzd.gov.lv ikvienam zemes vai būvju īpašniekam piedāvā iespēju uzzināt sava īpašuma prognozēto kadastrālo vērtību 2008.gadam, kad spēkā būs jaunā kadastrālo vērtību bāze. Prognozētās zemes un būvju kadastrālās vērtības VZD mājaslapā būs pieejamas līdz 1.februārim. Reālās kadastrālās vērtības, pēc kurām pašvaldības aprēķinās nekustamā īpašuma nodokļa maksājumu ar nodokli apliekamajiem nekustamajiem īpašumiem, tiks aprēķinātas līdz 1.janvārim.

Dāvana talsiniekiem

Pie lasītājiem nāk Liepājas literātu un radošo mūziķu kluba izdevums "Helikons". Jaunākais numurs sasaucas ar Dzejas dienu norisēm. Tajā tiek sveikti gan jubilāri, gan atvēlēta vieta mūsu dzejnieku un prozaiķu darbiem. Jaunajā izdevumā plaši pārstāvēts Talsu literātu radošais veikums. Līdz to žurnāls "Helikons" būs laba un jauka dāvana, ko aizvest talsiniekiem, dodoties uz turieni, lai piedalītos Kurzemes Dzejas dienās.

Padomdevējs pirmkursniekiem

Sākot jauno studiju gadu, Pedagoģijas akadēmijas pirmo kursu studenti un darbinieki saņēmuši akadēmijas "Rokasgrāmatu 2007/2008". Tā ir sava veida padomdevējs un ceļvedis jaunajiem studentiem, jo aptver informāciju par akadēmiju un studiju procesu, tajā var uzzināt par ārpusstudiju iespējām, bibliotēkas un datorklases izmantošanu, maksas pakalpojumiem, studentam svarīgo dokumentāciju, akadēmijas personāla tālruņa numurus un citu informāciju. Rokasgrāmata sniedz iespēju jaunajam studentam aplūkot akadēmijas vadītāju, fakultāšu dekānu, katedru un citu struktūrvienību vadītāju fotogrāfijas, lai, pirmoreiz tiekoties, nebūtu mulsuma. Jaunās rokasgrāmatas dizains veidots statusa maiņas gaidās. Uz plānotāja vāka redzama akadēmijas ēka un uzraksts "LiepU" – saīsinājums no "Liepājas Universitāte". Vāka dizaina autors ir Talsu tipogrāfijas mākslinieks Raimonds Ramutis. Informāciju rokasgrāmatai apkopojusi Informācijas un sabiedrisko attiecību daļa.

Bruno un Rūdis atgriežas
Ita Cērmane

Sākoties jaunajam mācību gadam, ierindā atgriezušies arī divi īpašie policijas inspektori – bebrs Bruno un runcis Rūdis. Akcijas "Drošības dienas skolās" laikā viņi ciemojas pie Liepājas un rajona mazajiem satiksmes dalībniekiem, lai atgādinātu par drošību.

6.septembrī Bruno un Rūdis iegriezās vairākās rajona mācību iestādēss, bet 7.septembrī ciemojās Liepājā, kur apmeklēja gan mācību iestādes, gan pastaigājās pa centrālajām ielām, lai pavērotu satiksmi.

Grobiņas bērnudārza "Pīpenīte" audzēkņi un viņu skolotāji inspektorus gaidīja ar nepacietību. Rūdis un Bruno mazajiem grobiņniekiem ne tikai atgādināja noteikumus, kas jāatceras, lai uz ceļa justos droši, bet arī organizēja praktiskās nodarbības – lika bērniem parādīt, kā pareizi jāšķērso brauktuve, kā arī prasīja sevi pārvest pāri ielai pa gājēju pāreju. Bērnudārza metodiķe Vivita Paipa atzina, ka abu tēlu viesošanās pie bērniem ir ieguvums. Kaut arī audzēkņiem regulāri māca satiksmes noteikumus, pedagoga un policista stāstījums ir mazāk iedarbīgs nekā Rūda un Bruno uznāciens. Šie inspektori mācībstundu pārvērš rotaļā, un tādējādi iegūtās zināšanas kļūst noturīgas.

"Drošības dienas skolās" mūspusē ilgs līdz 31.oktobrim, informēja Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes preses sekretāre Jolanta Knīse. Akcijā iesaistīta Valsts policija, Valsts robežsardze, Ceļu satiksmes drošības direkcija un citas institūcijas. 19.septembrī Grobiņas stadionā notiks viens no vērienīgākajiem pasākumiem – "Esi uzmanīgs uz ceļa".

Būvē luksoforu pie Tramvajtilta

"Kurzemes Vārds" rosību trešdien pamanīja pie viesnīcas "Amrita" – Kaiju un Rīgas ielas krustojumā. Noskaidrojām, ka šajā vietā strādā SIA "Oms". Komunālās pārvaldes Ceļu nozares vadītājs Mārtiņš Jākobsons pastāstīja, ka patlaban šajā vietā tiek betonēta pamatpēda luksofora statīvam. Darbi notiek saistībā ar Jaunās ostmalas projektu, un patlaban tiek veidots jaunais luksofors, kas atradīsies virs brauktuves (līdzīgi, kā tas ir Jūras ielā).