Kurzemes Vārds

09:48 Piektdiena, 28. februāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Sports

Ar vecajiem kadriem cīņā par titulu
Andris Sudmalis

Jau rīt "Liepājas metalurgs" savā laukumā aizvadīs pirmo spēli Latvijas 2007./2008.gada hokeja čempionātā, kas tāpat kā pērn sauksies "Samsung" premjerlīga. Vairāk vai mazāk būtiskas izmaiņas šogad ir skārušas gan metalurgu, gan citu Latvijas čempionāta dalībnieku sastāvu, gan arī sacensību nolikumu. Gatavojoties jaunajai sezonai, metalurgi uzvarēja divos pašmāju turnīros, arī Latvijas kausa izcīņā. Būt par pirmssezonas labāko komandu valstī ir labi, bet galvenais mērķis šogad ir kluba vadītāju prasītās Latvijas zelta medaļas, kas "Liepājas metalurga" spēlētāju kaklos pēdējo reizi ir kārtas 2003.gada pavasarī.

Tie paši vēži

Pēc aizvadītās sezonas, kas liepājniekiem bija pirmā bez spēlēm AEHL vai Baltkrievijas atklātajā čempionātā, mūsējo sastāvs ir būtiski mainījies. Komandā ir atgriezušies spēlētāji, kas jau iepriekš ir aizstāvējuši SK "Liepājas metalurgs" krāsas. Uzbrukumā tie ir Juris Ozols, Vladimirs Mamonovs, Andrejs Smirnovs, Darjus Pliskausks, Māris Grāvītis, bet aizsardzībā – Vents Feldmanis un Māris Jass. Tādējādi, lai arī jaunpienācēju, salīdzinot ar iepriekšējo sezonu, it kā ir visai daudz, jaunu seju ir maz – 28 gadus vecais uzbrucējs Dmitrijs Kiriļenko, 20 gadu vecais aizsargs Ņikita Beļakovs, kā arī vārtsargs Māris Jučers.

Atgriežoties metalurgu iepriekšējo gadu līderiem, tiek atsvaidzinātas arī teju vai klasiskas saiknes laukumā, piemēram, Ozols – Fiļimonovs, un vēl šajā maiņā, kā uzskata metalurgu galvenais treneris Vladimirs Golubovičs, sekmīgi iekļāvies Pavlo Borisenko – spēlētājs, kas var sekmīgi aizstāt Ņikitinu. Pliskauska atgriešanās ir atjaunojusi vēl vienu maiņu, kurā savulaik spēlēja abi lietuvieši, vēl arī Lelens un Smirnovs. Par pilnīgi jaunu var uzskatīt vienīgi trešo virknējumu, kurā iekļauti Kiriļenko, Mihailovs un Mamonovs. No šīs trijotnes jauniņais Liepājā ir tikai Kiriļenko, kuru Golubovičs, līdz ar veco buku atgriešanos, uzskata par vienu no būtiskākajiem sastāva papildinājumiem. Šim Ziemeļamerikas hokeja gaisu ieelpojušajam spēlētājam ir labs momentu realizācijas procents, kā metalurgiem brīžiem ir pietrūcis, uzskata V.Golubovičs.

Katrā ziņā komandas vadītāji divu sezonu starplaikā ir pastrādājuši ražīgi, lai komandā ne tikai savāktu laba līmeņa spēlētājus, bet arī radītu cīņu par vietu pamatsastāvā. Lai arī konkurence ir neliela, tomēr tā ir. Trīs vārtsargi, no kuriem neapšaubāmi izceļams Žabotinskis (bet arī abi pārējie pirmssezonas pārbaudes spēlēs sevi apliecināja gana labi), 11 aizsargi, 17 uzbrucēji.

Gatavošanos jaunajai sezonai metalurgi uzsāka pēc Līgosvētkiem, un lielāko daļu no savām pārbaudes spēlēm aizvadīja divos turnīros – Daugavpils un arī Latvijas kausa izcīņā. Abās sacensībās liepājnieki izcīnīja uzvaras, bet būtiski ir ne tikai labie rezultāti, bet arī laukumā demonstrētais kvalitatīvais sniegums. Komandas treneri neslēpj, ka problēmas mūsējo sniegumā joprojām ir, bet var nojaust, ka gandarījuma par vasaras mājasdarbiem ir vairāk.

Taču prātā nevilšu iezogas piesardzība – vai nekronētajiem starpsezonu čempioniem neradīsies pārlieku liela pašpārliecinātība, kas varētu liegt tikt pie šosezon stingri izvirzītā uzdevuma – Latvijas čempionu titula? Golubovičs uzskata, ka komanda, salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, ir kļuvusi vecāka, vairāk pieredzējusi un meistarīgāka. Uzvarām divos turnīros vajadzētu pastiprināt ticību saviem spēkiem, nevis radīt zvaigžņu slimību. Un, pat ja panākumi liktu spēlētājiem pacelties nez kādos augstumos, konkurence uz vietu sastāvā viņus nolaistu uz zemes – visi taču grib spēlēt un pelnīt naudu, spriež Krievijas speciālists.

Konkurenti tie paši

Salīdzinot ar iepriekšējo sezonu, Latvijas 2007./2008.gada hokeja čempionātā jaunumu nav daudz, tomēr tie ir gana būtiski. Mūsu valstī joprojām ir tikai četras profesionālas hokeja komandas, jo "LSPA/Rīgu" (iepriekš – "Rīga 20") par tādu nevar uzskatīt. "Samsung" premjerlīgas dalībnieku pulks tomēr ir kļuvis kuplāks, jo šogad igauņi no runām tikuši līdz darbiem, piesakot čempionātam "Liepājas metalurga" pirmā trenera Leonīda Beresņeva vadītos Tartu lielos dimantus.

Ambīciju ziemeļu kaimiņiem netrūkst, taču neticas, ka viņi spēs nopietni pacīnīties par pirmo trijnieku. Katrā ziņā maz ir tādu, kas šaubās, ka galvenā cīņa par Latvijas zeltu būs starp pērnā gada medaļniekiem no "Rīgas 2000", "ASK/Ogri" un "Liepājas metalurgu". Visnopietnāk pastiprinājušās abas pēdējās komandas, bet tāpēc vēl jo vairāk vajadzētu uzmanīties no valsts čempioniem. Plecus nespiežot favorītu statusa nastai, jaunās, ambiciozās un labi organizētās lauvas var būt gatavas arī lieliem darbiem.

Golubovičs cīņā par Latvijas čempionu titulu min vēl vienu apstākli – hokeja Čempionu līgas izveidošanu, kas vismaz pašlaik vadošajām komandām varētu būt lielāks stimuls nekā Kontinentālā kausa izcīņa.

Metalurgi un Ukraina

Vasarā, hokejistiem gatavojoties jaunajai sezonai, Vladimiru Goluboviču apstiprināja par Ukrainas valstsvienības galveno treneri. Lai arī līdzīga prakse pasaulē ir itin izplatīta, nereti rodas jautājums – vai darbs ar izlasi netraucēs klubam, un otrādi? Šīs bažas noliedz pats treneris: "Izlase manam darbam klubā netraucēs. Pieņemot ukraiņu piedāvājumu, paziņoju, ka primārais būs klubs. Tas ir mans pamatdarbs, esmu šeit uzņēmies saistības, kuras pildīšu. Kāpēc tieši Ukrainas izlase? Varbūt citas valsts gadījumā nemaz nebūtu piekritis. Nav mazsvarīgi, ka piedāvāja tieši ukraiņi, jo Kijevā esmu nospēlējis desmit gadus, par šo valsti ir saglabājušās īpašas atmiņas. Centīšos izlasē sapulcināt visus labākos spēlētājus, lai nebūtu tā saucamo otkazņiku, kā iepriekš. Iespējams, ka izlasē spēlēs arī Pavlo Borisenko, bet tas vislielākajā mērā būs atkarīgs no viņa paša."

Par divām spēlēm vairāk

Palielinoties komandu skaitam Latvijas čempionātā, sacensību rīkotāji apļu skaitu no astoņiem samazināja līdz septiņiem, kas summā deva 42 mačus – par diviem vairāk nekā pērn. Galvenais ieguvums gan ir komandu skaita palielināšanās, kam vajadzētu turnīru padarīt kaut nedaudz interesantāku. Tas gan notiks vienīgi tad, ja igauņu dimanti nekļūs par latviešu peramajiem zēniem.

"Liepājas metalurga" sastāvs

Vārtsargi
Dmitrijs Žabotinskis
Kristaps Stiģis
Māris Jučers

Aizsargi
Vents Feldmanis
Eduards Ivanovs
Māris Jass
Edmunds Kniksts
Sergejs Ļouškins
Sergejs Tjoluškins
Ruslans Borisenko
Georgijs Čirkovs
Ņikita Beļakovs
Aleksandrs Gravšins
Kārlis Liepiņš

Uzbrucēji
Juris Ozols
Valērijs Fiļimonovs
Pavlo Borisenko
Dmitrijs Kiriļenko
Darjus Pliskausks
Vladimirs Mamonovs
Oļegs Koreškovs
Konstantīns Mihailovs
Valērijs Kuļibaba
Darjus Lelens
Māris Grāvītis
Valentīns Feoktistovs
Andrejs Smirnovs
Sergejs Daņilovs
Aleksejs Propošins
Raivis Kurņigins
Gunārs Skvorcovs

"Liepājas metalurga" spēļu kalendārs septembrī

8.septembrī 18.00 "Energija" (mājās)
9.septembrī 13.00 "Energija" (mājās)
15.septembrī 18.00 "Latgale" (viesos)
16.septembrī 13.00 "Latgale" (viesos)
19.septembrī 18.30 "LSPA/Rīga" (viesos)
26.septembrī 18.30 "Energija" (mājās)
29.septembrī 18.00 "Big Diamonds" (viesos)
30.septembrī 13.00 "Big Diamonds" (viesos)

"Samsung" premjerīgas dalībnieku sastāvs

"Rīga 2000"
"ASK/Ogre"
"Liepājas metalurgs"
"LSPA/Rīga"
"Latgale" (Daugavpils)
"Energija" (Elektrēni, Lietuva)
"Big Diamonds" (Tartu, Igaunija)