Kurzemes Vārds

15:42 Sestdiena, 4. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Re, kā gadījās

Tā dzejotu striptīzdejotāja

Pieņemts uzskatīt, ka dzeja ir zināmā mērā intīms un dziļi personisks izpausmes veids, ka lielāku literāro brīvību sniedz proza. Bet jaunais un talantīgais dzejnieks Arnis Mincenhofs ir nolēmis lauzt šo stereotipu. Viņš gan zina, ka katrs dzejnieks pauž sava laika idejas, ilūzijas un norises. Piemēram, ja grib rakstīt kā Aleksandrs Čaks, tad ir nepieciešama tieši Latvijas laika Vecrīgas klātbūtne. Taču viņš tomēr izvēlējies iejusties kādā citā tēlā un pavisam citā ampluā un uzrakstīt dzejoļus no… striptīzdejotājas skatpunkta. Vai tā patiesi dzejotu striptīzdejotāja, kā skan Arņa dzejā, var pateikt tikai pašas šīs nozares darbinieces.

Pašvaldību vadītāji muzicē

Aizlidojām ar lietu un atlidojām ar lietu. Tā par Aizputes domes deputātu braucienu uz Švercenbahu Šveicē stāsta viena no delegācijas dalībniecēm Jolanta Berga. Toties tagad viņa izbauda šoruden jau otro atvasaru, jo Šveicē tāda jau piedzīvota.

Vizītes laikā izklaidēm laika palicis maz. Tomēr draudzības vakars sarīkots, un tā laikā visi nonākuši līdz pat jautriem dančiem. Kad jautrība situsi augstu vilni, akordeonists piesēdinājis abu pašvaldību vadītājus pie netradicionāliem mūzikas instrumentiem. Šveicietim galvā uzlikta suņa cepure, bet aizputniekam Jurim Grasmanim iedalīta tāda, kas izskatās pēc vardes, un vīriem vajadzējis muzicēt.