Kurzemes Vārds

14:02 Sestdiena, 4. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Tas notika Liepājā 7. septembrī

1927.
Ar Latvijas jauno tvaikoni "Saule" Liepājā iebraucis 21 gadu vecais Kārlis Jurjāns. 1924.gadā viņš devies uz ārzemēm un sācis strādāt par šoferi. Sākumā strādājis Āfrikā, tad devies uz Arābiju, Sīriju, Turciju, iestājies darbā par šoferi starptautiskajā Kanādas autosabiedrībā, sākdams darbu satiksmes līnijās Āfrikas tuksnešos. Jurjāns labprāt stāsta par saviem piedzīvojumiem. Jauneklis slimojis arī ar malāriju, no kuras līdz šim nav pavisam atlabis. Dzimtenē viņš atgriezies, lai veiktu obligāto karadienestu.

Viktors N. jautrā prātā aizgājis Vilhelmīnes ielā pie savas līgavas. Tur sācies konflikts ar asu vārdu maiņu. Beigu beigās līgava ar savām māsām pamatīgi piekāvusi līgavaini: abas acis ar zilumiem, lūpa pārsista, izsisti vairāki zobi. Lietu izmeklē.

1937.
Rakstniece Zenta Mauriņa, ceļodama literatūrzinātniskos nolūkos pa Rietumeiropu, 1936.–1937.gadā apmeklējusi Itāliju, Šveici, Franciju un citas valstis. Jau pavasarī liepājniekiem bija izdevība noklausīties Mauriņas referātu "Ko ceļotāji pārved no Itālijas". Šovakar Latviešu biedrības jeb 15.maija namā visi interesenti tiek gaidīti rakstnieces lekcijā "Parīzes iespaidi". To organizē Latvijas Bērnu draugu biedrības Liepājas nodaļa.

Raiņa parkā Marija pašnāvības nolūkā iedzērusi denaturēto spirtu, kam piejaukusi kreozotu. Pēc tam aizgājusi mājās, kur saļimusi. Ātrās palīdzības mašīnā viņu nogādā slimnīcā. Viņas dzīvību izdodas glābt. Pašnāvības iemesls – alkoholisms. Bet policijas kārtībnieks Fricis ar automātisko pistoli iešāvis sev mutē lodi. Ceļā uz slimnīcu viņš mirst. Pašnāvības iemesls nav zināms.

1947.
Tuvākajā laikā Valsts Liepājas Muzikāli dramatiskā teātra mākslinieki sniegs vairākas viesizrādes dažādās Kurzemes pilsētās un pagastos. Dunalkas tautas namā notiks Dž.Pristlija lugas "Viņš atnāca" izrāde, Saldus kultūras namā – I.Kalmana operetes "Silva" un "Marica", Grobiņā – M.Alberingas "Spāņu deju vakars", bet Jūrmalciemā un Pērkonē paredzēti šefības koncerti.