Kurzemes Vārds

00:52 Sestdiena, 25. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Novada ziņas īsumā

Meklē vietu Upmales bibliotēkai

Sakas Novada dome Ulmales ciemā vēlas no jauna ierīkot bibliotēku, pastāstīja pašvaldības vadītājs Uldis Kristapsons.

Lai plānu īstenotu, nepieciešams iegādāties zemi ar vai bez ēkas. Patlaban ir izsludināts iepirkums. U.Kristapsons piebilda, ka pašvaldība ir gatava ēku uzbūvēt.

Iepriekš bibliotēka atradās bijušajā Ulmales klubā, taču tas tika pārdots privātpersonai.

Sakas novada Ulmalē ir 80 iedzīvotāju.


Apstiprina jaunu kapsētas pārraugu

Par Vecpils pagasta Gailiņkalna kapsētas uzraugu iecelts Ludvigs Jerumanis, raksta pašvaldības izdevums "Vecpils Vēstis".

Iepriekšējais kapsētas uzraugs Alberts Stabulnieks veselības stāvokļa dēļ lūdzis, lai viņu atbrīvo no kapsētas uzrauga pienākumiem. Gailiņkalna kapsētā apbedīto piederīgie šim amatam ieteikuši L.Jerumani. Viņu par kapsētas uzraugu apstiprināja Pagasta padomes sēdē.


Mākslas skolas jaunajā ēkā var pat apmaldīties
Ilze Lanka

Veco domes ēku nevar ne pazīt, apskatot iekštelpas, vērtēja uz Aizputes Mākslas skolas jaunās ēkas atklāšanu sanākušie. Namā Atmodas ielā 19 gada laikā veikta vērienīga rekonstrukcija, un turpmāk tur valdīs radošs gars.

Uztaisa rokādi

Piektdien jau aptuveni pusstundu pirms jaunās Mākslas skolas ēkas oficiālās atklāšanas tās tuvumā pulcējās ļaudis. Gan bērni, gan pieaugušie, gan ar ziediem, gan dāvanām. Tikmēr Aizputes Mākslas skolas audzēkņi un skolotāji devās simboliskā gājienā uz jauno ēku cauri pilsētai no vecajām mājām Katoļu ielā 5. Par jautru noskaņojumu un raitu soli rūpējās Kazdangas pūtēju orķestris. Bija ieradušies arī pašvaldību vadītāji no Kazdangas, Cīravas un Lažas pagasta.

"Jaunas telpas jau mums apsolīja pirms sešpadsmit gadiem," iepriekš "Kurzemes Vārdam" norādīja Mākslas skolas direktors Armands Ausmanis. Atmodas ielas nama rekonstrukcija sākusies vēl tad, kad Aizputē valdīja pašreizējais Saeimas deputāts Pēteris Hanka. Viņš atceras, ka pēdējā akreditācijā komisija nav slēpusi – telpas akreditē pēdējo reizi, jo ēka Katoļu ielā ir ļoti sliktā stāvoklī. "Ūķis. Ne tur kanalizācija, ne santehnika, ne droša elektroinstalācija. Bija jādomā, ko darīt," atceras P.Hanka. "Uztaisījām rokādi, lai atjaunotu arī ēku pāri ielai. Atceraties, tai bija tikai sienas!" Pēc vērienīga remonta uz namu Atmodas ielā 22 pārcēlās Aizputes dome.

Atmodas ielas 19.nama pārbūve ilga nedaudz vairāk par gadu – renovācija tika sākta pagājušā gada jūnijā. Šogad 31.augustā ēka tika pieņemta ekspluatācijā. "Bija nelieli aizrādījumi, nepilnības, taču nu tās ir novērstas," pastāstīja Aizputes domes priekšsēdētājs Juris Grasmanis.

Darbus veica SIA "Aizputes ceļinieks", kas piesaistīja arī apakšuzņēmējus. Būvdarbi izmaksāja aptuveni 400 tūkstošus latu.

Vecais sadzīvo ar moderno

"Nams ir pārvērties līdz nepazīšanai. Tā viņiem ir gaismas pils," sajūsminās Aizputes domes deputāte Jolanta Berga. Iekštelpās daudzviet atstāti atklāti vecie sarkanie ķieģeļi, arkas. Tajā pašā laikā ierīkotas modernas labierīcības, izlietnes ir arī telpās, kur bērni strādās. Izveidota izstāžu zāle.

Mākslas skolas absolventes Aiva Romančenko, Nora Vīdnere un Laura Vēbere jaunās telpas apskatījušas jau pirms atklāšanas. Jautāta, kā tur izskatās, Laura pasmaidīja: "Dzeltens." Meitenes vērtēja, ka telpas ir mazākas, bet to ir vairāk. Varot pat apmaldīties. "Bet smukāk jau ir," sacīja Aiva. Viņa un Nora pabeigušas datorgrafiķus, bet Laura apguvusi keramiku. Meitenes priecājas, ka skola piedāvā iespēju mācīties tajā vēlreiz. Tagad nolēmušas izzināt zīda apgleznošanas nianses.

Aizputes Mākslas skolā var apgūt kokapstrādi, metālapstrādi, keramiku, ādas apstrādi un rokdarbus, kā arī datorgrafiku, teikts pilsētas interneta mājaslapā. Visiem audzēkņiem neatkarīgi no izvēlētās specialitātes ir jāmācās zīmēšana, gleznošana, mākslas valodas pamati, kompozīcija un veidošana.

Sveikt kolēģus ieradusies arī Aizputes Mūzikas skolas direktore Arta Kangīzere. Viņa uzskata: "Viņi jau sen to bija pelnījuši! Man ir liels prieks, ka beidzot tikuši jaunās telpās." A.Kangīzere novēl, lai radošais gars no vecās ēkas atnāk arī uz jauno.

"Tā kā ir apstiprināts novads, šī būs Aizputes novada mākslas skola," nākotnes tendences iezīmē P.Hanka un novēl: "Lai būtu bērni, kas gribētu, skolā mācīties!"