Kurzemes Vārds

22:16 Svētdiena, 22. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Tas notika Liepājā septembrī

1927.gadā
Četri liepājnieki – Pikols, Kronlaks, Dudaņecs un Blūmentāls – pārstāv Latvijas futbola valstsvienību starptautiskā draudzības spēlē Helsinkos pret Somiju, kurai mūsējie zaudē ar 1:3.

1937.gadā
Baltijas kausa izcīņu futbolā Kauņā Latvijas un Igaunijas izlases beidz gan ar vienādu punktu skaitu, gan vienādu vārtu starpību, un notiek papildu spēle 8000 skatītāju klātbūtnē. Vārtus lieliski sargā vienīgais Liepājas pārstāvis izlasē – Lazdiņš, un Latvija uzvar ar 2:0.

1947.gadā
Sporta komitejas dāvātā kausa izcīņā volejbolā vīriešiem 7 komandu konkurencē uzvar "Daugava". Prese bargi pārmet spēcīgajai teātra komandai, kura, neapmierināta ar tiesneša lēmumu, atstāj laukumu un uz turpmākajām spēlēm vairs neierodas.

1957.gadā
Līstot lietum un pūšot stipram vējam, Klaipēdas šosejā notiek sporta biedrības "Daugava" Liepājas padomes dāvātā kausa izcīņa riteņbraukšanā. Tajā piedalās arī rīdzinieki, kuri uzvar komandu vērtējumā, bet individuāli pirmais ir liepājnieks V.Ohapkins.

Pieci tūkstoši skatītāju vēro kopš pirmskara gadiem pirmo starptautisko futbola spēli Liepājā. "Sarkanais metalurgs" tiekas ar Katovices "Gurņik" no Polijas un pēc J.Rosicka sitiena uzvar ar 1:0. Labākā spēlētāja balvu saņem Ž.Zviedris.

1967.gadā
Notiek pēdējie priekšdarbi triju ostas pilsētu – Klaipēdas, Kaļiņingradas un Liepājas – spartakiādei par "Baltijas dzintara" balvu. Sacensības mūsu pilsētas arēnās paredzētas sešos sporta veidos – basketbolā, volejbolā, futbolā, vieglatlētikā, smaiļošanā un kanoe airēšanā un boksā.