Kurzemes Vārds

14:37 Trešdiena, 23. janvāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Jaunumi

Damokla zobens virs akvaparka projekta
Viktors Ulberts

Liepājas pilsētas pašvaldība ir saņēmusi dokumentus no SIA "Baltic Sea Park Development", kam vajadzētu apliecināt uzņēmuma spēju īstenot iespaidīgā atpūtas kompleksa būvi. Pašlaik saņemtos dokumentus izvērtē, apliecināja Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks Gunārs Ansiņš.

Jau rakstīts, ka vasarā Liepājas dome jau kuro reizi deva iespēju SIA "Baltic Sea Park Development" līdz 15.septembrim iesniegt pašvaldībai dokumentus, kas neapgāžami pierādītu, ka uzņēmuma rīcībā ir pietiekami daudz finanšu un cita veida resursu, lai īstenotu iespaidīgā atpūtas kompleksa būvniecību jūras krastā pie pilsētas dienvidrietumu robežas. Projekta attīstītāji to solīja uzbūvēt jau 2006.gadā, taču pagaidām zemē nav guldīts neviens pamatakmens.

G.Ansiņš pastāstīja, ka iesniegtie dokumenti ir angļu valodā, tos pašlaik tulko un analizē. Vai šie dokumenti pārliecinās pašvaldību nelauzt līgumu ar SIA "Baltic Sea Park Development", būšot zināms nedēļas laikā. Savukārt no neoficiāliem, taču ticamiem avotiem "Kurzemes Vārds" noskaidroja, ka arī šie dokumenti pašvaldības amatpersonām neradot pārliecību par projekta veiksmīgu virzību, tāpēc, visticamāk, līgums tiks lauzts.

Apbalvo labākos pārdevējus

Jau astoto reizi tirdzniecības centrā "Ostmala" apbalvoti motivācijas kampaņas “Uz priekšu, Ostmala!" uzvarētāji. Augustā par ļoti laipnām, profesionālām un zinošām novērtētas un maksimālo punktu skaitu saņēmušas trīs darbinieces, bet labākās pārdevējas titulu un dāvanu karti skaistumkopšanas salonā "Dienas kūrorts" šoreiz ieguvusi Linda Valkovska (attēlā) no veikala "Kolonna". Par labāko veikalu augustā atzīta "A.aptieka", kas saņēmusi ceļojošo baneri, diplomu un dāvanu karti atpūtai restorānā "Barons Bumbiers".

Iekonservē ražotni

Pārtraukta mēbeļu izgatavošana uzņēmumā "Komandors Pluss". To daudzi pazina pēc tāda paša nosaukuma firmas veikala Ģenerāļa Baloža ielā 45 un tur pārdošanā esošajām lētajām mēbelēm. Veikals pagaidām vēl pārdod atlikušās preces. Īpašnieks Valerijs Kravcovs uzņēmuma slēgšanu pamato ar to, ka daudz dārgākas kļuvušas izejvielas, arī koksne – kad ražošana uzsākta, tā maksājusi divarpus reižu lētāk. Ja arī attiecīgi palielinātu cenu produkcijai, vienalga būtu grūti izturēt konkurenci ar ievestajiem analogiem. Par profila maiņu pagaidām netiek runāts.

Par zelta laikmetu krievu poēzijā

Apmēram ar tādu devīzi sestdien Mūzikas vidusskolā noritēja biedrības "Liepājas Olimps" rīkotais poētiski muzikālais vakars. Tā bija 47.programma kopš kluba dibināšanas. Temats – garīgie motīvi. Vakaru var uzskatīt arī par lekciju, kurā stāstīja par zelta laikmetu krievu poēzijā, to bagātīgi ilustrējot ar klasiķu dzejas citātiem. Dzejoļus lasīja gan skolēni, gan biedrības dalībnieki. Diemžēl klausītāju šoreiz bija mazāk nekā to, kas uzstājās uz skatuves. Gaisotni atdzīvināja bērnu priekšnesumi, ko sniedza gan deju, gan vokālais amatierkolektīvs.

Pašlaik montē katlus

SIA "Liepājas enerģija" speciālisti lepojas ar apjomīgo darbu, ko šovasar paveikuši sadarbībā ar vairākām apakšuzņēmēju organizācijām. Pašlaik tie tuvojas nobeigumam. Kā var spriest pēc saņemtās informācijas, no ieplānotajiem objektiem darbi vēl nav uzsākti tikai vienā – siltumtrasē Kaiju ielā. Galvenā uzmanība, protams, pievērsta siltuma avotiem. Turaidas ielā pašlaik strauji montē no Vācijas saņemtos gāzeskatlus. To dara mazliet neparasti – vēl nav gatavs jumts, un tā vietā virs iekārtas un strādniekiem pārvilkta polietilēna plēve. Tas darīts, lai taupītu laiku un strādātu ražīgāk. Bet mājās, kurām pēc tam tiks piegādāts siltums, namu pārvalde ierīko siltummezglus. Tiesa gan, no karstā ūdens iedzīvotāji ir atteikušies. Visam jābūt gatavam un nodotam ekspluatācijā līdz sezonas sākumam. Var palikt tikai apkārtējās teritorijas labiekārtošana.

Samazināts SEZ budžets

Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas valde koriģējusi SEZ šā gada budžetu, to samazinot par 4,6 miljoniem latu. Budžeta samazinājums saistīts ar Eiropas Savienības Kohēzijas fonda apmaksājamo projektu naudas plūsmas izmaiņām. Kā jau ziņots, šogad sākts ES Kohēzijas fonda finansētais projekts "Liepājas ostas pievedceļu rekonstrukcija un būvniecība", ko veido trīs sastāvdaļas – auto pievedceļa būvniecība, dzelzceļa atzara izbūve un Kalpaka izgriežamā tilta rekonstrukcija. Patlaban notiek tilta atjaunošana, kā arī savienojošā dzelzceļa būvniecība. Taču tā kā ir pagarināts projekta īstenošanas galīgais termiņš, daļa šogad plānoto darbu pārcelta uz nākamo gadu. Nākamgad arī iecerēts sākt Liepājas ostas un kuģu ceļu padziļināšanu, kā arī ostas jaunā pievedceļa būvniecību.

Diena bez auto
Sarmīte Pelcmane

Jau sesto gadu Liepāja piedalās Eiropas Mobilitātes nedēļas sarīkojumos, kuru kulminācija ir akcija "Pilsēta bez auto!", kas šogad norisināsies sestdien, 22.septembrī.

Eiropas Mobilitātes nedēļas laikā Liepājā notiks velobrauciens, bērnu zīmējumu izstāde, ģimenes turnīri, veiklības braucieni un citi pasākumi, pastāstīja Pilsētas domes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls. Liepājnieki šajā dienā aicināti neizmantot savas automašīnas un atcerēties, ka labāks pārvietošanās līdzeklis pilsētā ir velosipēds. To šogad arī uzsver dienas "Pilsēta bez auto!" rīkotāji – domes Vides daļa, Liepājas Zaļais centrs, Ceļu satiksmes drošības direkcija un Liepājas Pedagoģijas akadēmijas vides pārvaldības specialitātes studenti. 22.septembrī motorizētai satiksmei tiks slēgts posms Peldu ielā, pilnībā to atvēlot gājējiem, velosipēdistiem, skrituļotājiem un citiem satiksmes dalībniekiem, kuri ikdienā ir ierobežoti vai pat apdraudēti lielā automašīnu skaita dēļ.

Velobrauciens pa Liepājas ielām, kurā aicināts piedalīties ikviens velosipēda īpašnieks, startēs pulksten 11.30 pie domes un turpināsies līdz pulksten 12.30 ar finišu Peldu ielā pie "Dzintara boulinga", kur notiks velobrauciena dalībnieku apbalvošana un daudzi citi interesanti pasākumi bērniem un arī pieaugušajiem. Būs arī iespēja nokārtot pārbaudījumu satiksmes noteikumu zināšanās un saņemt velosipēdista apliecību.

Kā popularizēt radošos liepājniekus Rīgā

Liepājas pārstāvniecībā Rīgā viesojās grupa mūsu pilsētas rakstnieku – to vidū bija Rakstnieku savienības Liepājas nodaļas vadītāja Sandra Vensko, savienības biedri Modris Zihmanis, Olafs Gūtmanis, Ēriks Kūlis, literāti Zoja Zandberga, Dzidra Šmite, Jānis Hvoinskis. Viņi bija paņēmuši līdzi un prezentēja savas pēdējā gada laikā iespiestās grāmatas un kopkrājumus. Sarunā piedalījās pārstāvniecības vadītāja Ginta Ozola un Liepājas Kultūras pārvaldes vadītāja Lelde Vīksna. Galvenais akcents bija likts uz to, kā veicināt Liepājas radošo personību darbības popularizēšanu Rīgā un to liepājnieku vidū, kuri tagad dzīvo un mācās galvaspilsētā. Saruna raisījās par to, kādā veidā iepazīstināt galvaspilsētas iedzīvotājus un viesus ne tikai arī rakstnieku devumu, bet arī ar mākslinieku un mākslas kolektīvu veikumu. Izkristalizējās vairākas idejas – gan ierīkot stendus pārstāvniecībā, gan meklēt vietu Rīgā, kā, piemēriem, Latviešu biedrības namu, izstāžu, tikšanās, jauno grāmatu atvēršanas svētku rīkošanai.