Kurzemes Vārds

12:42 Piektdiena, 29. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Notikumi

Brauciens Latvijā beidzas grāvī
Ita Cērmane

Brauciens pa Latvijas ceļiem vakar grāvī beidzies kādai sievietei no Lietuvas.

Dienas vidū, vadot vieglo automašīnu "Toyota" pa Klaipēdas – Liepājas autoceļu, aptuveni 6 kilometrus pirms Nīcas sieviete nebija novaldījusi spēkratu, auto ieskrējis grāvī un apgāzies uz jumta. Uz nelaimes vietu steidzās gan ugunsdzēsēji, gan ātrā palīdzība un policija, jo bija saņemta informācija, ka cietušie iesprostoti avarējušajā mašīnā.

Pavērās baiss skats – automašīna padziļajā grāvī gulēja ar riteņiem gaisā un pamatīgi saplacināta. Sievietei, kura braukusi viena, bija paveicies. Viņu ātrās palīdzības mediķi gan aizveda uz Liepājas Reģionālo slimnīcu, taču nopietnas traumas sieviete nav guvusi – tikusi cauri ar šoku un sasitumiem.

Kādēļ notikusi avārija, pagaidām vēl nav īsti skaidrs. "Kurzemes Vārds" negadījuma vietā satika sievietes māsu. Netiekot ārā no mašīnas, cietusī zvanījusi viņai. Māsa izsaukusi palīdzību. Kad viņa pati ieradusies negadījuma vietā, tur jau bijuši ugunsdzēsēji, kuri sievieti bija izcēluši no mašīnas, un mediķi. Pirms aizvešanas uz slimnīcu cietusī paspējusi māsai pateikt, ka mašīna braucot aizķērusi grantēto ceļa malu, kādēļ kļuvusi nevadāma un ieskrējusi grāvī. Kāpēc tā notika, vai kāds brauca pretī un sieviete no tā centās izvairīties, vai arī ātrums bijis par lielu bedrainajai un slapjajai brauktuvei, noskaidros policija.

Neļauj Valērijam glabāt ļergu

18.septembrī ap pulksten 10.30 Pašvaldības policijas Analītiskā dienesta darbinieki, pārbaudot saņemto informāciju par nelegālā alkohola tirdzniecību un uzglabāšanu, kādā dzīvoklī Piltenes ielā 4 konstatējuši, ka 1946.gadā dzimušais Valērijs istabā glabā 5 litru tilpuma polimēra materiāla tilpni ar četriem litriem nelegālā alkohola. Grādīgā dzira atsavināta, bet pret Valēriju uzsākta lietvedība par nelegālā alkohola uzglabāšanu.

Karostā cietusi jauna sieviete

17.septembrī ap pieciem no rīta Pulkveža Brieža ielā konflikta laikā cietusi kāda 21 gadu veca sieviete, informēja Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes preses sekretāre Jolanta Knīse. Jaunietei mediķi konstatējuši galvas un sejas, kā arī labā pleca un plaukstas sasitumus. Policija noskaidro notikušā apstākļus.

Stūrē neuzmanīgi

17.septembrī reģistrēti vairāki satiksmes negadījumi, ko izraisījuši neuzmanīgi braucēji. Ap pulksten 11 Liepājā, Grīzupes ielā pie 91.nama, pagaidām nenoskaidrots vadītājs uzbraucis stāvošai automašīnai "Chrysler Country". Ap puspieciem dienā, vadot "VW Transporter" Grobiņā pa Z.Mauriņas ielu, transportlīdzekļa vadītājs nebija ņēmis vērā ceļa zīmi "Dodiet ceļu" un izraisījis sadursmi ar "BMW 325". Dažas minūtes pirms septiņiem vakarā automašīnas "Mazda Millenia" šoferis, braucot Liepājā pa Labraga ielu, krustojumā ar Kuldīgas ielu nebija ievēroja drošu distanci un ātrumu, kādēļ uzbraucis automašīnai "BMW 525", ko vadītājs bija apturējis, lai nogrieztos pa kreisi.

Stacionē apreibušu pusaudzi

17.septembrī drīz pēc deviņiem vakarā Liepājā, Laivinieku ielā, policijas darbinieki pamanījuši stipri iereibušu nepilngadīgo. Pārbaudot datus, noskaidrots, ka 15 gadu vecais zēns iereibis pieķerts atkārtoti gada laikā. Turklāt radušās pamatotas aizdomas, ka jaunietis atrodas narkotisko vai psihotropo vielu ietekmē, tādēļ viņš nogādāts Reģionālajā slimnīcā ekspertīzes veikšanai.

Aicina pieskatīt mantas

Valsts policija turpina saņemt sūdzības, ka dažādu iestāžu darbinieki savās darba vietās palikuši bez personīgajām mantām, pastāstīja Liepājas Policijas pārvaldes preses sekretāre Jolanta Knīse. Bieži tās bijušas izmanīgiem zagļiem viegli pieejamas. Likumsargi aicina: "Savā darba vietā mēs pavadām lielu dienas daļu, tāpat kā savā dzīvesvietā. Ja reiz ir pašsaprotami, ka aizejot aizslēdzam dzīvokļa durvis, aizveram logus, tad tāpat būtu jārīkojas, kaut uz neilgu laiku atstājot savu darba vietu."

Nopīpē svešu balkonu

17.septembrī īsi pirms desmitiem no rīta glābēji saņēmuši izsaukumu uz Kārklu ielu 6. Daudzdzīvokļu mājas astotajā stāvā bija aizdedzies viens no balkoniem. Ugunsdzēsēji, izmantojot autokāpnes, liesmas noslāpējuši, tādēļ liela skāde nav notikusi – sadeguši tikai uz balkona esošie sadzīves priekšmeti trīs kvadrātmetru platībā. Kā "Kurzemes Vārds" uzzināja Glābšanas dienestā, ugunsnelaimes izcelšanās iemesls, visticamāk, bijis no augšstāva apakšējā stāva balkona iemests nenodzēsts izsmēķis.

Nosvilst mašīna

16.septembrī ap septiņiem no rīta ugunsdzēsēji saņēmuši izsaukumu uz Kungu ielu 6. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Liepājas brigādes inspektore Rita Seļezņeva "Kurzemes Vārdam" pastāstīja, ka pagalmā bija aizdegusies automašīna "BMW 324". Spēkratam izdegusi motortelpa, liesmas sabojājušas motora pārsegu, priekšējos spārnus un priekšējo bamperu. Glābēji uzskata, ka aizdegšanās iemesls bijis elektroīssavienojums.