Kurzemes Vārds

09:57 Svētdiena, 27. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Cerīga dzintara raža šoruden

Viktors Ulberts

Pēc pirmā rudens vēja pūtiena jūra liepājniekus ir aplaimojusi ar dzintara gabaliņiem. Un kādam laimējās atrast arī īpaši retu dzintara gabalu, kas sver 234 gramus.

Milzu dzintaru, jūras smiltīs izskalotu pie Pērkones, atrada kāds sirms kungs, kurš ir labi pazīstams Liepājas sabiedrībai, taču nevēlējās, lai laikrakstā min viņa vārdu. Šis vīrs pastāstīja, ka jau gadus astoņus viņš katru dienu veic vairākus kilometrus garu pastaigu gar jūras krastu. Gaiss pie jūras ir veselīgs un spirdzinošs, tāpēc viņš brīnās, ka šo iespēju izmanto tik maz liepājnieku.

Paralēli pastaigām viņš ir arī sācis pievērst uzmanību no jūras izskalotajām lietām. Tā viņš atradis, piemēram, pilnīgi jaunu guļammaisu, kas vēl bija iepakojumā. Acīmredzot tas ticis noskalots no kādas jahtas. Taču izcils atradums viņam gadījies pagājušajā nedēļā. "Es sevi neuzskatu par profesionālu dzintara meklētāju, tāpat nekad to nemeklēju izskalotajos jūras mēslos. Visus dzintara gabaliņus esmu atradis smiltīs. Tāpēc no sākuma neticēju savām acīm, kad smiltīs pamanīju šo milzīgo dzintara gabalu. Tas tur vienkārši gulēja, un neviens cits to vēl nebija pamanījis," pastāstīja sirmais vīrs.

Pēc nosvēršanas izrādījies, ka dzintars sver 234 gramus, un tāda priežu asara uzskatāma par lielu retumu, ko tikai daži atrod visa sava mūža garumā. Sirmais kungs zināja, ka pēdējo gadu laikā tāda jūras velte gadījusies vēl tikai četriem cilvēkiem. "Es pats tādu iepriekš biju redzējis tikai Dzintara muzejā Palangā," viņš apgalvoja.

Lai gan dzintara meklētāji ir vienisprātis, ka jūra priežu asaras izskalo aizvien mazākā daudzumā, taču viņi ir droši, ka jūra nekad nebeigs pārsteigt. Tieši tā, kā pagājušajā nedēļā pārsteidza sirmo liepājnieku. Un tāpēc viņš uzskata, ka šoruden dzintara raža izskatās cerīga.