Kurzemes Vārds

22:47 Piektdiena, 29. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Tas notika Liepājā 19. septembrī

1927.
Apgabaltiesā notikusi otrā izsole vairākām mājām. Pirmajā izsolē tām pircēju nebija. Mājas nocenoja daudz zemāk. Taču arī šoreiz pircēju trūkst. Burkevica četrstāvu namu tikai par 7000 latu nosolījusi Latvijas banka, kaut īstā vērtība ēkai ir 300000 latu.

Iestājoties rudenim, namīpašniekiem vairāk vērības jāpievērš gaiteņu un kāpņu telpu apgaismošanai. Policija, veicot pārbaudi, sastādījusi ļoti daudz protokolu tiem, kuri neievēro noteikumus par gaismas iedegšanu vakara un nakts stundās.

1937.
Vēl pagājušajā gadā labāko šķirņu vīnogas Liepājā maksāja līdz 12 latiem kilogramā, bet šogad jau pērkamas par 4–5 latiem. Pirmais Liepājas vīnogu audzētājs bija Vilinskis Kaktu ielā. Viņš tās sāka audzēt pirms 12 gadiem. Tagad Vilinska dārzā ieaudzētas pat ļoti labas šķirnes. Audzētavā ir apmēram 30 vīnkoku, kuri dod labu ražu. Bet vislielākā vīnogu audzētava Liepājā pieder Pētersonam. Trijās apmēram 20 metru garās vīnogu mājās ir ap 120 vīnkoku. Taču tie ir tikai pirms gada stādīti un ražu vēl nedod. Lāču ielā Liepājas dzelzceļa darbnīcu atslēdznieks Dajevskis vaļas brīžos ierīkojis priekšzīmīgu dārzu. Pirms trim gadiem viņš no Purmsātu muižas pārvedis tur pirms 40 gadiem no Francijas ievesto vīnkoku dēstus. Šogad no trim kokiem Dajevskis ievācis 30 kilogramu zilo vīnogu. Vīnogas tiek audzētas arī Liepājas apkārtnē un laukos. Raža jau nonākusi tirgū, to pārdod par 4 latiem kilogramā.

1947.
Notikusi pilsētas Izpildu komitejas Dzīvokļu nodaļas namu pārvaldnieku un remonta kantora darbinieku kopsapulce. Tajā viņi apņēmās no darba brīvajā laikā līdz 15.oktobrim katrs nostrādāt 100 stundu pilsētas dzīvokļu fonda sakārtošanā. Paredzēts izlabot vairāku tūkstošu kvadrātmetru lielu jumta platību, 6 motorsūkņus, 100 rokas sūkņu, izremontēt 315 krāšņu, divus vārtus un 900 kvadrātmetru ietvju seguma.