Kurzemes Vārds

00:54 Trešdiena, 22. janvāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Notikumi

Sabrauc gājēju

30.septembrī neilgi pēc pulksten deviņiem vakarā uz mūsu rajona robežas ar Kuldīgas rajonu, Rīgas – Liepājas autoceļa 151.kilometrā, 35 gadus vecs vīrietis, vadot automašīnu "Opel Sintra", notriecis gājēju. 21 gadu vecā sieviete no gūtajām traumām notikuma vietā mirusi.

Mīklainos apstākļos gūst traumas

30.septembra naktī Aizputes pagastā pagaidām nenoskaidrotos apstākļos miesas bojājumus guvis kāds 26 gadus vecs vīrietis. Viņš ievietots Liepājas Reģionālajā slimnīcā, mediķi cietušajam konstatējuši ķermeņa hematomas un rokas lūzumu. Policija noskaidro, kur un kā gūtas traumas.

Zog ar vērienu

Svētdien ap pulksten 11 veikalā "Lielie logi", Kuršu laukumā, pagaidām nenoskaidroti jaunieši nozaguši 15 iepakojumu kafijas "Merild". Bet ap pusčetriem dienā veikalā "Paula", Graudu ielā, 17 gadu vecs jaunietis kopā ar pagaidām nenoskaidrotu partneri nozaguši 10 iepakojumu kafijas "Jacobs". Materiālo zaudējumu, kā arī zādzību apstākļus precizē.

Maka pazaudēšana maksā dārgi

Valsts policija saņēmusi sūdzību, ka 30.septembrī ap sešiem no rīta spēļu zālē "Jocker", O.Kalpaka ielā, kāds 20 gadu vecs vīrietis konstatējis, ka pazudis viņa maks, kurā bijusi bankas karte un nauda. Diemžēl no konta jau noņemta nauda, materiālais zaudējums – 300 latu.

"BMW" stūrē kunga prātā

Svētdien kārtējo reizi negadījumu izraisījis dzērājšoferis. Desmit minūtes pirms pulksten trijiem dienā automašīnas "BMW 318" vadītājs – 1960.gadā dzimušais Aleksandrs, braucot atpakaļgaitā pa O.Kalpaka ielu, uzbraucis stāvēšanai novietotai automašīnai "Hyundai Getz". Pēc negadījuma izrādījies, ka Aleksandrs pie stūres sēdies 1,97 promiļu reibumā.

Bez tiesībām braucot, izraisa avāriju

Svētdienas pēcpusdienā automašīnas "VW Golf" 20 gadu vecā vadītāja, braucot Embūtes pagasta Vībotņos pa Lauku ielu, mainoties ceļa virzienam, nebija pareizi izvēlējusies ātrumu, zaudējusi kontroli pār spēkratu un izraisījusi sadursmi ar pretim braucošu "VW Transporter". Cietušo nav, taču "Golf" vadītājai nav noteiktā kārtībā iegūtas braukšanas tiesību, ir tikai braukšanas mācību atļauja.

Uz šosejas izgāž baļķus

30.septembrī ap pusseptiņiem vakarā no kravas automašīnas "Volvo" ar piekabi, kas braukusi pa Rīgas – Liepājas šoseju, 167.kilometrā, Vecpils pagastā, uz ceļa izkrituši baļķi. Ar tiem pretim braucošai automašīnai "BMW" nodarīti bojājumi. Divus kilometrus tālāk izbirušo baļķu dēļ cietusi arī automašīna "Opel Astra", kuras vadītāja uzbraukusi baļķim un sānslīdes dēļ mašīna iebraukusi grāvī. Negadījumā viegli cietusi 12 gadu veca pasažiere. "Volvo" vadītājs tiks saukts pie atbildības par nepietiekami nostiprinātas kravas pārvadāšanu.

Izplatīta viltota nauda

26.septembrī Valsts policijā saņemta informācija, ka Liepājā konstatētas vairākas 100 latu naudaszīmes ar viltojuma pazīmēm. Policijā uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 192.panta – par viltotas naudas izgatavošanu, izplatīšanu, pārvadāšanu, pārsūtīšanu, iegādāšanos un glabāšanu. Notiek izmeklēšana. Liepājas Policijas pārvalde aicina: "Esiet vērīgi, jo minēto banknošu viltojuma pazīmes ir grūti nosakāmas, viltojums veikts kvalitatīvi. To, vai naudaszīme viltota, iespējams noteikt bankās. Aicinām iespējamos darījumus veikt ar bezskaidras naudas pārskaitījumu."

Divos mēnešos – trīs darba vietās cietušie

Pēc Valsts darba inspekcijas rīcībā esošās informācijas, no šā gada sākuma līdz 1.oktobrim Latvijā kopumā darba vietās gājuši bojā 43 darbinieki un 199 guvuši smagas traumas. Pērn attiecīgajā laikā darbā bija gājuši bojā 37 un smagas traumas guvis 221 cilvēks, informēja Valsts darba inspekcijas Sabiedrisko attiecību nodaļas speciāliste Sarmīte Bunka–Brilijonka. Trīs no negadījumiem pēdējo divu mēnešu laikā notikuši Liepājā. 13.augustā SIA "Ieva V" autobusa vadītājs, veicot darba pienākumus, nokļuva satiksmes negadījumā Polijā un guva smagas traumas. 5.septembrī SIA "Jumiķis" jumiķis guva smagas traumas, nokrītot no jumta. Bet 15.septembrī SIA "Roņu 6" palīgstrādnieks guva smagas traumas, nokrītot no kāpnēm.

Nīcā pazudis vīrietis

26.septembrī ap pulksten 11 no savas dzīvesvietas Nīcas pagasta "Uzvarās" izgājis un joprojām nav atgriezies 1960.gadā dzimušais Māris More-Morics. Policija uzsākusi vīrieša meklēšanu. Viņa pazīmes: 175 cm garš, tumši, pusgari mati, pelēkas acis. Apģērbs: džemperis ar horizontālām svītrām, zaļas bikses, sarkana cepure, zaļi zābaki. Uz labās rokas vidējā pirksta uztetovēts gredzens, uz kreisā augšdelma – sirdij cauršauta bulta. Visus, kam ir informācija par meklējamā atrašanās vietu, policija lūdz zvanīt pa tālruņiem 3404502, 3404602 vai vērsties policijā.