Kurzemes Vārds

13:44 Sestdiena, 11. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Tas notika Liepājā 2. oktobrī

1927.
Novērots, ka uz Latvijas kuģiem brauc kuģu vadītāji un mehāniķi, kuriem nav attiecīgu tiesību. Tādēļ Jūrniecības departaments atgādina par nepieciešamību rūpīgi veikt tirdzniecības kuģu administratīvā personāla kontroli. Pārbaudes ieteic veikt īsu brīdi pirms kuģa došanās jūrā.

Liepājas – Aizputes 3.rajona robežsargu priekšnieks Vanags pārcelts uz Latgali. Viņa vietā iecelts Jelgavas robežsargu priekšnieks Ronis.

1937.
Sarkanā Krusta Liepājas nodaļas valde no Sarkanā Krusta slimnīcas izvadīja pensijā pēc 15 gadu nokalpošanas Sarkanā Krusta veselības kopšanas punktā Tirgus ielā vienu no savām čaklākām darbiniecēm – māsu Martu Frīdrihsbergu. Tautas veselības kopšanas darbā viņa jau nostrādājusi pavisam 30 gadu.

Liepājas Apgabaltiesa sodīja ar vienu gadu un 4 mēnešiem pārmācības namā Albertu Jansonu par sava rokdarbu zīmējumu un citu piederumu darbnīcas ļaunprātīgu nodedzināšanu. Ugunsgrēka vietā tika atrastas petrolejā samērcētas lupatas, kas tiesā kalpoja par lietisko pierādījumu. Apsūdzētais neatzinās un lūdza viņu attaisnot. Taču Tiesu palāta Apgabaltiesas lēmumu apstiprina. Pēc sprieduma nolasīšanas Jansonu turpat tiesas zālē apcietina.

1947.
Liepājā viesojas Viļņas Universitātes studentu deju ansamblis. Studenti uzstājas divos koncertos – Dzelzceļnieku klubā un Valsts Liepājas Muzikāli dramatiskajā teātrī. Ansamblis, kuru vada Medicīnas fakultātes students Kantavičs, ir viens no izcilākajiem pašdarbības kolektīviem Lietuvā. Nepilnu triju gadu laikā šis ansamblis izaudzis par saliedētu kolektīvu, kas "guvis teicamas sekmes etnogrāfisko deju mākslā". Pagājušajā gadā Lietuvas skatē tas ieguva pirmo vietu, bet Maskavā – goda rakstu un prēmiju.