Kurzemes Vārds

16:59 Svētdiena, 26. janvāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Multihalle top rekordātrumā

Sarmīte Pelcmane

Ar katru dienu jo uzskatāmākas un daudzsološākas aprises iegūst Liepājas Olimpiskā centra multifunkcionālās halles jaunbūve. Darbi visu vasaru ritējuši saspringti, tie cītīgi turpinās arī pašlaik, tagad gan celtniekiem jāsarauj, lai paspētu izmantot celtniecībai labvēlīgo laiku, kad nav rudens lietavu. Un multihalli ceļ lielā ātrumā, nu jau var gūt aptuvenu priekšstatu, kāda celtne izskatīsies pēc būvdarbu pabeigšanas.

Kādreizējās Metalurgu kultūras pils ēkas rekonstrukcija par Liepājas Olimpiskā centra multifunkcionālo sporta kompleksu sākās šā gada janvārī ar lielā, ēkas galveno fasādi rotājošā dekoratīvā dedzinātā stikla plāksnīšu panno demontāžu. Kā skaidroja SIA "Liepājas Olimpiskais centrs" valdes priekšsēdētājs Gatis Griezītis, process bija jāveic pēc iespējas saudzīgāk, jo panno paredzēts izmantot arī jaunajā multifunkcionālajā sporta kompleksā.

Pagaidām gan nav manāms, kurā vietā jaunbūvē vēsturiskais panno tiks izmantots, taču jādomā, ka drīz to uzzināsim, jo ēka slejas augšup ne pa dienām, bet stundām. Vasarā jau tika nosvinēti spāru svētki, tagad tiek montēti celtnes stāvi un fasādes.

Ēkas rekonstrukciju veic holdingkompānijas "UPB" būvuzņēmums "Nams", projektētājs – SIA "AKA birojs". Projekta pasūtītāja un valsts galvojumā piešķirto finanšu līdzekļu saņēmēja ir SIA "Liepājas Olimpiskais centrs", kuras īpašnieces ir Liepājas dome un Latvijas Olimpiskā komiteja.

Multihalles celtniecība tiek finansēta no pašvaldības un valsts finansējuma. Liepājas dome šim nolūkam ņēmusi kredītu. Liepājnieki var priecāties, ka vispārējās valstī pasludinātās taupības apstākļos valsts tomēr atradusi iespēju papildināt savu artavu jaunās multihalles tapšanā, jo tikko Saeima apstiprināja šā gada budžeta grozījumus, kuros paredzēti arī papildu 2,5 miljoni latu Liepājas multihalles celtniecībai. Tas nozīmē, ka strauji uzsāktie halles celtniecības darbi varēs veiksmīgi turpināties.

Valdības lēmums palielina kopējo valsts ieguldījumu halles projekta īstenošanā no 4,6 miljoniem latu līdz 7,1 miljonam latu. Liepājas multihalles celtniecība jau pašlaik apsteidz noteiktos grafikus, līdz ziemai paredzēts topošo sporta būvi uzbūvēt tiktāl, lai ziemā varētu veikt iekšdarbus.

Paredzēts, ka celtniecības darbus pabeigs līdz nākamā gada 31.jūlijam.