Kurzemes Vārds

05:59 Trešdiena, 3. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Pārpratums

Sūtījums uz ASV nonāk Kanādā
Kristīne Pastore

Nu jau Grobiņas pagasta iedzīvotāja Kate Vītola ir Amerikā, Ņūdžersijā, kur ciemojas pie abām meitām. Taču īsi pirms došanās ceļā viņa ieradās redakcijā ar bandroli. Tā bija sūtīta viņas meitai uz Ameriku vēl jūlijā, bet septembra vidū atgriezusies atpakaļ Liepājā, taču, spriežot pēc redzamajām atzīmēm, bija nonākusi nevis Amerikā, bet Kanādā.

Bandroli, kurā bija dažādi žurnāli, Kates meitai Valdai bija sūtījusi viņas draudzene. Un liels bija viņas pārsteigums, kad pēc diviem mēnešiem tā atgriezās Liepājā. Sieviete devās uz pasta nodaļu, kur viņai paskaidroja, ka acīmredzot adresāts nav ieradies pastā pēc viņam adresētā sūtījuma – visticamāk, viņš norādītajā adresē vairs nedzīvo. Pēc mēneša nesavāktās bandroles sūtot atpakaļ. Kate sacīja: "Tie ir salti meli! Es zinu, ka meita dzīvo tieši tajā adresē, kas minēta uz aploksnes." Bet pats dīvainākais bija tas, ka burti ASV uz bandroles bija nosvītroti ar melnu krāsu un tās otrā pusē saskatāmas atzīmes, kurās minēta Kanāda. Kate secināja – visticamāk, sūtījums nonācis šajā valstī. Sieviete pastāstīja, ka par sūtījumu samaksāti 13 lati un 73 santīmi, kas ir pietiekami liela nauda, lai to negribētos zaudētu.

"Kurzemes Vārds" sazinājās ar "Latvijas pasta" Liepājas Reģionālās nodaļas Pasta ekspluatācijas daļas vadītāju Vairu Bradzinieci. Viņa, iepazīstoties ar notikušo, saņemto bandroli nosūtīja atpakaļ uz Rīgu, uz "Latvijas pasta" Klientu informācijas centru. Kā sarunā ar "Kurzemes Vārdu" paskaidroja tā vadītāja Iveta Šmite, sūtījums noformēts no jauna un vēlreiz, neprasot atkārtotu samaksu, nosūtīts uz Ameriku. Speciāliste sacīja, ka adrese noteikti nav nosvītrota Latvijā, jo šeit nav tādas prakses. Viņa skaidroja, ka, visticamāk, kļūda ar sūtījumu notikusi noformēšanas standartu dēļ – kurā vietā uz aploksnes uzrakstīta adrese un kur uzlīmētas pastmarkas. "Pastāv noteikti standarti, kā sūtījums jānoformē," skaidroja I.Šmite. "Un, ja, sūtot sūtījumus pa Eiropu, nepareiza noformējuma dēļ pārpratumu nav tik daudz, tad Amerikā to ir ļoti daudz, jo tur pastā sūtījumus šķiro nevis cilvēki, bet roboti, kas fotografējot fiksē adresi un attiecīgi sadala, kur katram sūtījumam jānonāk." Tāpēc, lai nenotiktu līdzīgi pārpratumi, I.Šmite cilvēkiem, kuri nezina, kā pareizi sūtījumus noformēt – kur atbilstoši pasta standartiem rakstīt adresi un kur līmēt pastmarkas –, ieteica jautāt to pasta operatoriem, kas paskaidros un parādīs. "Sūtījuma saņēmēja adrese jāraksta aploksnes apakšējā labajā kvadrātā, bet markas jālīmē vai nu aploksnes augšpusē, vai augšējā labajā kvadrātā," viņa paskaidroja.