Kurzemes Vārds

17:18 Ceturtdiena, 26. novembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Notikumi

Sapurina ļergas biznesmeņus

2.oktobrī likumsargi mūsu pilsētā pieķēruši vairākus nelegālā alkohola biznesmeņus. Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes preses sekretāre Jolanta Knīse pastāstīja, ka ap pulksten 10 Atmodas bulvārī 14b konstatēts, ka 1938.gadā dzimusī Ludmila dzīvesvietā ne tikai uzglabā, bet arī brūvē kandžu. Sievietei atsavināti 16 litru šās dziras. Bet ap trijiem dienā Raiņa ielā 55 konstatēts, ka 1961.gadā dzimusī Jeļena glabā 5 litrus kandžas. Ap pulksten diviem dienā arī 1947.gadā dzimušās Veras dzīvoklī, Grīzupes ielā 7, atrasta kandžu 5 litru apjomā. Visos gadījumos uzsākta administratīvā lietvedība.

Arī Pašvaldības policija tajā pašā dienā pieķērusi kādu ļergas tecinātāju. Preses sekretāre Ineta Mikute pastāstīja, ka Analītiskā dienesta darbinieki, ap pulksten 11.30 pārbaudot saņemto informāciju par nelegālā alkohola tirdzniecības vietām, Lazaretes ielā 2 konstatējuši, ka 1946.gadā dzimusī Valentīna dzīvokļa gaitenī glabā 3,6 litrus ļergas un 120 litru brāgas. Šķidrums konfiscēts, bet pret pagrīdes darboni uzsākta administratīvā lietvedība.

Savukārt 3.oktobrī ap diviem dienā Dzelzceļnieku ielā 6 Valsts policijas darbinieki konstatējuši, ka 1939.gadā dzimusī Ausma savā dzīvesvietā glabā vairāk nekā 10 litru caurspīdīga šķidruma ar alkoholam raksturīgo smaku.

Skurbulī neieslēdz auto lukturus

Policijas darbinieki aizturējuši kārtējos dzērājšoferus, informēja Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes preses sekretāre Jolanta Knīse. Tie likumsargu nagos nonākuši pēc vella dziras aptumšotā prātā izdarītiem pārkāpumiem.

3.oktobrī pusstundu pēc pusnakts 1986.gadā dzimušais Leons pa Kuršu ielu vadījis automašīnu "Toyota Corolla" bez vadītāja apliecības un 0,81 promiles reibumā. Auto nav arī OCTA. Spēkratu likumsargi pamanījuši tādēļ, ka Leons nakts laikā braucis bez ārējā apgaismojuma.

Bet ap desmitiem vakarā Aldaru ielā, mājas kāpņu telpā, 1963.gadā dzimušajam Dainim izcēlies konflikts ar 20 gadu jaunāku vīrieti. Jaunākais kritis pa trepēm, savainojot potīti. Bet Dainis pēc notikušā, jau 4.oktobrī aptuveni stundu pēc pusnakts, sēdies pie automašīnas "Opel Ascona" stūres. Kad likumsargi Kūrmājas prospektā apstādinājuši Daini, izrādījies, ka vīrietis auto vada bez apliecības un dzērumā – alkometrs viņa izelpā uzrādījis 1,66 promiles. Dainis braucam kunga prātā aizturēts atkārtoti gada laikā.

Mēģina zagt šņabi

Trešdien garnadžu lielākais kārums bijusi grādīgā dzira. Ap pussešiem vakarā veikalā "RIMI", K. Zāles laukumā, aizturēts 1970.gadā dzimušais Ingus, kurš centies iznest degvīnu, nesamaksājis 11,99 latus. Dažas minūtes pirms astoņiem vakarā turpat aizturēti 1970.gadā dzimušais Gints un 1963.gadā dzimušais Andris, kuri par velti gribējuši tikt pie alkohola un uzkodām 14,07 latu vērtībā.

Uzradies sadegušā "Crysler" saimnieks

Jau rakstījām, ka 30.septembrī ap vieniem naktī uz Liepājas – Šķēdes – Ziemupes autoceļa grāvī ieskrējusi automašīna "Crysler Stratus", kas pēc negadījuma aizdegās. Vadītājs no notikuma vietas bija aizbēdzis, pametot auto. Policijas darbinieki noskaidrojuši šā spēkrata īpašnieku, bet 3.oktobrī viņš vērsies ar iesniegumu policijā, ka 29.septembrī pagaidām nenoskaidrotā vietā un apstākļos dzērumā palicis bez sava auto. Policijai tagad šie apstākļi jānoskaidro.

Pusaudze apgāna dievnamu

Valsts policija saņēmusi informāciju, ka 17.septembrī ap vieniem naktī Aizputē, Liepājas ielā 3, konstatēts, ka Sv.Jāņa Evaņģēliski luteriskajai baznīcai durvis aprakstītas ar necenzētiem vārdiem. Veicot pārbaudi, policijas darbinieki noskaidrojuši, ka rakstītāja bijusi kāda 13 gadu veca pusaudze. Meitene par dažādiem pārkāpumiem jau agrāk kopā ar citām pusaudzēm nonākusi policijas redzeslokā. Tā kā vecuma dēļ nav iespējams meiteni saukt pie kriminālatbildības, administratīvās lietvedības ietvaros tiek apkopoti materiāli nosūtīšanai uz tiesu, kas lems par piespiedu audzināšanas līdzekļu piemērošanu.

Iesaldēta lieta par avāriju pie "Keramikas"

Joprojām uz priekšu nav pavirzījusies izmeklēšana lietā par avāriju, ko uz šosejas pie pagrieziena uz "Keramiku" izraisīja automašīna "Mercedes Benz", kurā braukušie pazuda. "Tā kā vainīgo personu meklē, tad kriminālprocess uz laiku ir apturēts, lai nebeigtos pirmstiesas izmeklēšanas termiņš," paskaidroja Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes preses sekretāre Jolanta Knīse. Lieta policijā atšķetināta tik tālu, ka nepieciešams tikai avārijas izraisītājs, lai procesu pabeigtu un nodotu prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai.

"Kurzemes Vārds" jau rakstīja, ka 18.maijā smags satiksmes negadījums notika Rīgas – Liepājas šosejas 184.kilometrā, kur sadūrās trīs spēkrati. Automašīnas "Mercedes Benz" šoferis, veicot apdzīšanu, iebrauca pretējā joslā un izraisīja sadursmi ar pretim braucošo "Kurzemes amatnieka" automašīnu "VW Transporter". Sadursmē cieta vēl trešais auto – otrs "VW Transporter". Smagas traumas guva divi "Kurzemes amatnieka" darbinieki. Bet "Mercedes Benz" vadītājs un pasažieris no nelaimes vietas aizbēga – viņus uzņēma "Audi A8". "Mercedes Benz" braukušos sāka meklēt visā Latvijā, taču diemžēl bez panākumiem. Tomēr noskaidrots, ka avārija izraisīta ar lienētu automašīnu – spēkrata saimniece ir kāda dāma. Sieviete likumsargiem apstiprinājusi, ka savu auto iedevusi vienam no vīriešiem.

Policija noskaidrojusi, ka abi meklējamie vīrieši agrāk ir sodīti. "Kurzemes Vārda" rīcībā esošā informācija rāda, ka vienu no viņiem Rēzeknes policija meklē par sevišķi smaga nozieguma – laupīšanas – izdarīšanu.