Kurzemes Vārds

18:01 Sestdiena, 31. oktobis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Aktuāls viedoklis

Vajag ierobežot braukāšanu pa pludmali
Dace Liepniece, Liepājas domes Vides daļas vadītāja

Vides daļa ir izstrādājusi "Liepājas pilsētas pludmales lietošanas un apsaimniekošanas noteikumu" projektu, kurā paredzēts, ka stingrāk tiks ierobežota pārvietošanās ar automašīnām pa pludmali. Tas nav saistīts ar apsaimniekošanu, bet ar to, ka tur uzturas ūdenssportisti. Pa speciālo iebrauktuvi ir atļauts ievest inventāru, pēc tam mašīna jāizbrauc no pludmales un atpakaļ uz sērfošanas vietu jādodas kājām. Auto pludmalē novietot stāvēšanai nedrīkst. Ir jānosaka stingrs zonējums, kur sportotāji var nodarboties ar pūķošanu un sērfošanu.

Nav paredzēts ierobežot automašīnu skaitu, kas drīkst iebraukt pludmalē, mēs vēlamies novērst braukāšanu gar krastu. Šogad problēmas radīja tas, ka sērfotājiem un kaitbordistiem vieta bija atvēlēta Vaiņodes ielā. Tas ir patālu no Pērkones ielas, kur iespējams iebraukt pludmalē. Tādēļ sportisti uzskatīja, ka viņi drīkst braukt gar jūras krastu. Taču šajā virzienā ir arī pietiekami liela atpūtnieku plūsma, daudzi tur ieraduši pastaigāties vai sauļoties. Līdz ar to radās haoss.

Tādēļ noteikumu projektā ir paredzēts, ka turpmāk šo sporta veidu cienītāji varēs atpūsties no Pērkones ielas uz Jūrmalas ielas pusi. Tur pārējo atpūtnieku ir daudz mazāk. Protams, būs nepieciešams arī uzstādīt informatīvās zīmes, lai iedzīvotāji zinātu, ka tur ir zona, kas paredzēta aktīvās atpūtas cienītājiem.

Vēl noteikumu projektā paredzēts, piemēram, ka būs noteiktas smēķēšanas vietas un noteikts laiks, līdz kuram apkalpojošajam personālam jāsakopj pludmale. Tas būs jāizdara līdz pulksten astoņiem rītā.

Kāpu izbraukšana pludmalē nenotiek. Karostā gan ar automašīnām braukā pa mežiem, kas atrodas trīssimt metru aizsargjoslā.