Kurzemes Vārds

03:37 Pirmdiena, 28. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Jaunumi

Dāvanā – grāmata par pašiem

Liepājas Pedagoģijas akadēmijā vakar notika Skolotāju dienas svinības, kuras, kā jau ierasts, rīkoja Studentu padome. Šogad svinībām taustāmu sveicienu pievienoja akadēmijas vadītāji un grāmatas "Akadēmiskā personāla biogrāfiskais rādītājs" sastādītājs un redaktors Arturs Medveckis. Ideja par šādas grāmatas izveidi radusies pirms vairākiem gadiem, kad tuvojās akadēmijas 50 gadu jubilejas svinības, tajā ir apvienotas akadēmiskā personāla – gan esošo, gan bijušo darbinieku – īsas biogrāfijas. Grāmata iespiesta izdevniecībā "LiePA".

Remontu beidz atbilstoši grafikam

Uzņēmumā "Liepājas enerģija" pilsētas siltumapgādes objektu remonta un rekonstrukcijas starpsezonu programmas izpilde tuvojas nobeigumam. Darbu grafiks kopumā ir ievērots. Jaunajā katlumājā Turaidas ielā viss jau padarīts, bet izmēģinājumi atlikti līdz mēneša vidum, jo līdz tam namu pārvalde "Karosta" apsolījusi ierīkot siltummezglus visās šeit apkurināmajās septiņās mājās. Šajās dienās sakārtota darbu zona Krūmu un Siļķu ielas apkaimē. Šajās dienās pabeigta cauruļu nomaiņa maģistrālās siltumtrases posmā Kaiju ielā, tur gan hidraulisko pārbaužu laikā radās plīsums pie tilta, bet to ātri novērsa. Tagad jāatjauno brauktuves segums. Spīdolas ielā vēl turpina darbus jaunajā trasē, taču tās iedarbināšana nav tieši saistīta ar apkures sezonas sākumu, jo vēl var funkcionēt arī vecās caurules.

Izstāde Loču tornī

Muzejs sadarbībā ar Liepājas ostas pārvaldi Loču tornī iekārtojis ostas 310.dzimšanas dienai veltītu tematisku izstādi par Latvijas tirdzniecības flotes vēsturi. Izstādi paredzēts svinīgi atklāt 4.oktobrī. Pēc Liepājas muzeja galvenā speciālista Jura Kriķa informācijas, par Liepājas ostas dibināšanas datumu tiek uzskatīts 1697.gada 1.oktobris, bet pirmo pāli ostas būvē iedzina 3.oktobrī. Loču tornī iekārtotā izstāde veidota no planšetēm, kurās redzamas fotogrāfijas, dokumentu kopijas, kartes, kas stāsta par Latvijas tirdzniecības floti 20.gadsimta 20.–90. gados. Izstādi veidojuši Latvijas Kara muzeja, Rīgas Vēstures un kuģniecības muzeja speciālisti. Liepājas skolu audzēkņi un studentu grupas var iepazīties ar izstādi un apskatīt ostas Loču torni, iepriekš piesakoties muzejā pa tālruni 63422604, lai vizīti saskaņotu ar ostas pārvaldi.

Sava Skolotāju diena

Krievu kopiena pirmo reizi gatavojas sarīkot Skolotāju dienai veltītu tikšanos. Tā paredzēta rīt. Uz Krievu namu aicināti apmēram trīsdesmit krievu valodas un vēstures skolotāji. Organizatori vēlas savest kopā dažādu paaudžu pārstāvjus, arī pensionārus. Uz tikšanos aicināti arī bardi un bērnu ansamblis "Solniško", kuri vēl cītīgi mēģina. Par to, kā augu dienu saglabāt labu garastāvokli, skolotājiem pastāstīs psihologs Aleksandrs Agešins. Galvenais – lai raisītos brīva pieredzes apmaiņa sakarā ar Krievu valodas gadu, notiktu jaunas iepazīšanās, risinātos domu apmaiņa, atmiņu stāstījumi.

Paplašina darbību Latvijā un ārzemēs

Akciju sabiedrības "UPB" holdings šogad ieguldījis ap 10 miljoniem latu eksporta attīstībā, jaunu ražotņu būvniecībā un esošo modernizācijā. Darbību Latvijas reģionos paplašina vairāki holdinga struktūruzņēmumi. Piemēram, "MB Betons" grupai top četras jaunas transportbetona ražotnes un tā turpina attīstīt grants karjeru izstrādes tīklu Latvijā. Tāpat "UPB Nams" grupa, paplašinot darbību reģionos, Valmierā izveidojusi būvniecības uzņēmumu "Grotta", kas darbojas kā būvniecības uzņēmumu pārstāvniecība Vidzemē. Darbību izvērš arī holdingā ietilpstošie uzņēmumi ārzemēs – Šveices un Vācijas uzņēmumiem līdz gada beigām varētu pievienoties arī "UPB" uzņēmumi Islandē un Dānijā.

Vēl viens pretendents uz Jūras parku

SIA "Liplats 2000" vēlas ilgtermiņā no Liepājas pašvaldības nomāt 254302 kvadrātmetrus lielu zemes gabalu Klaipēdas ielā 138, kas jau iznomāts SIA "Baltic Sea Park Development" Baltijas jūras parka veidošanai, par to aģentūru LETA informējis SIA "Liplats 2000" valdes priekšsēdētājs Kirovs Lipmans. SIA "Liplats" iesniegumā Liepājas domei sacīts, ka uzņēmums divu gadu laikā veiks projekta izstrādi un ir gatavs sākt sabiedrisko iestāžu, multifunkcionāla tirdzniecības centra un izklaides parka ar tajā iekļautu akvaparka izbūvi. Teritoriju iecerēts attīstīt trīs posmos, paredzot arī dendrārija un dzīvojamā rajona izveidošanu atbilstoši mūsdienu prasībām. Pēc K.Lipmana teiktā, viņam "esot apnicis skatīties, kā trīs gadus Klaipēdas ielā 138 nekas nenotiek, ka acīmredzot pašreizējo nomnieku nodomi nav nopietni un kāds kādu vazā aiz deguna". K.Lipmans apgalvo, ka viņa uzņēmums varētu situāciju mainīt pozitīvā virzienā. Taču pašvaldība uzskata, ka pagaidām nav pamata lemt par zemes gabala Klaipēdas ielā 138 iznomāšanu citam nomniekam, jo spēkā joprojām ir nomas līgums ar SIA "Baltic Sea Park Development". Arī citi uzņēmēji bez K.Lipmana esot izrādījuši interesi par "Baltijas jūras parkam" iznomāto zemi.

Sinhronizēs luksoforu darbību

Saskaņā ar Jaunās ostmalas rekonstrukciju notiek jaunu luksoforu uzstādīšana Rīgas ielā pie Tramvajtilta. Atsevišķs luksofors būs arī tramvajam. Šo darbu veic SIA "Oms" speciālisti. Veicamo darbu sarežģī tas, ka jau esošie luksofori jāatslēdz un jaunie jāpieslēdz, cenšoties netraucēt satiksmi. Uzņēmuma "Oms" darbu vadītājs Ivars Kārkliņš pastāstīja, ka sinhronizēs luksoforus trijos ielu krustojumos – Brīvības un Jaunajā ostmalā un abos Tramvajtilta galos. Braucot no Rīgas ielas uz tiltu automašīnām būs atļauts kreisais pagrieziens, kura laikā kustība aizliegta tramvajam. No Kaiju ielas savukārt varēs nogriezties tikai pa labi. Ja laika apstākļi būs labvēlīgi, ir paredzēts, ka luksoforus iedarbinās jaunajā režīmā naktī no pirmdienas uz otrdienu.

Nākamnedēļ paredzēts ieslēgt jaunos luksoforus Raiņa un Pīlādžu ielas krustojumā.

Klāt "Liepājas uzņēmējs"

Vakar pilsētas centrā, pie Latviešu biedrības nama, bija vērojama aktīva rosība – tur tika sagatavots viss nepieciešamais izstādes "Liepājas uzņēmējs – 2007" norisei. Biedrības namā nesa iekšā plauktus un izstādes materiālus, bet nama priekšpusē slēja informatīvās teltis, turpat montēja izstādes apjomīgākos elementus, arī – saliekamās mājiņas.

Izstādi "Liepājas uzņēmējs" atklās šodien, un tā būs atvērta arī rīt. To rīko Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras Liepājas nodaļa sadarbībā ar Liepājas domi. Tagadējā ir jau desmitā, tātad – jubilejas izstāde. Piedaloties izstādē, uzņēmējiem ir iespēja parādīt sevi vairākiem tūkstošiem apmeklētāju, informēt potenciālos partnerus un jau esošos klientus par piedāvātajiem pakalpojumiem, ražojumiem un jaunumiem.