Kurzemes Vārds

18:29 Sestdiena, 31. oktobis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Brīvbrīdis

Ar muzikālu pirmizrādi sezonu atklāj Leļļu teātris

Rīt pulksten 12 Liepājas Leļļu teātris atklās savu sezonu ar jautru muzikālu pirmizrādi "Nezinītis Iko" Ineses Beltes režijā.

Režisore izrādi iecerējusi kā rotaļu, kurā aktīvi tiek iesaistīti arī mazie skatītāji. Radošajā ansamblī iesaistījušies rīdzinieki – māksliniece Barbara Iltnere un lugas autore žurnāliste Ieva Luika, bet mūzikas autors ir liepājnieks Edgars Silacērps, kurš izrādē ienesis roka un disko akcentus.

Barbara Iltnere ir profesionāla stiliste, bet darbs liepājnieku leļļu izrādē viņai ir debija dekorāciju, tēlu tērpu un leļļu radīšanā. Viņa veidojusi spilgtus, krāsainus tēlus, tipāžu raksturu. Kā uzsver režisore Inese Belte, Liepājas Leļļu teātrim māksliniece ir atradums profesionālās sadarbības turpināšanai nākotnē.

Kā lietpratīgi konsultanti ar savu padomu palīdzējuši kustībās – Aina Apene, bet leļļu veidošanā – mākslinieki Ausma Neiburga un Māris Iltners. Liepājas Leļļu teātra aktieru kolektīvs savukārt iemiesojies tēlos un atdzīvinājis lelles. Pašapzinīgais Ābeces Gailis un burtiņi ir aktieris Oskars Seļiverstovs, Liepājas ģerboņa Lauva un burtiņi – aktrise Signe Apse, bet viszine skolmeistare Bille Dille – aktrise Dace Doroškēviča.

Pašlaik viss jaunās izrādes "Nezinītis Iko" ansamblis atrodas viesizrādes pie Latgales puses bērniem un savās mājās atgriezīsies tikai uz pirmizrādi. Liepājas Leļļu teātris sezonas atklāšanas svētkos būs sarūpējis arī pārsteigumus saviem skatītājiem. Jo svētki ir svētki! Tajos dzied, dejo un priecājas!

Siguldas roks Liepājas klubā

Mēdz teikt, ka Liepāja ir mūziķu kalve un no vēju pilsētas nāk paši labākie mākslinieki. Taču tas ir mazliet pārspīlēti, jo arī citās pilsētas dzimst talanti, kas veiksmīgi iekaro vietu Latvijas mūzikas tirgū un klausītāju sirdīs. Pie mūziķu bagātām pilsētām noteikti varam piepulcināt Rīgu, Jelgavu, Valmieru, Saldus un Siguldu, no kurienes nāk arī rokgrupas "Daylight" un "Janes Unit", kas rīt uzstāsies Latvijas 1.rokkafejnīcā.

"Grupa "Daylight" izveidota 1999.gadā Siguldā. Tajā spēlē četri pavisam atšķirīgi cilvēki, tomēr visus vieno nebeidzama velme spēlēt, spēlēt, spēlēt... Viena no izteiktākajām iezīmēm ir tā, ka, veidojot repertuāru koncertiem vai albumam, vienmēr kaut kas atgadās un viss sacerētais tiek nolikts malā, lai sāktu visu no jauna ar citu izpratni. Tā visu šo gadu laikā ir radīta mūzika, kura attīstītās aizvien jaunās skaņās. Uz jautājumu, kāda stila mūziku spēlējam, parasti atbildam: "Siguldas roku!"," – tā grupa ar sevi iepazīstina portāla draugiem.lv apmeklētājus.

Grupa "Janes Unit" ir viena no retajām Latvijas grupām, kas bieži koncertē aiz valsts robežas un tur kļuvusi visai pazīstama. Siguldniekiem savs fanu pulciņš ir Zviedrijā, Dānijā, Vācijā un Lietuvā.

Apvienība dibināta 2003.gadā, un pašlaik tajā darbojas trīs puiši – Edgars Veilands, Jānis Kešāns un Atis Izmailovs. Mūziķi uzsver, ka viņu mūzika netiek radīta kādam konkrētam klausītāju lokam un viņi nemērķē nokļūt dziesmu topu virsotnēs. Dziesmās viņi stāsta par saviem piedzīvojumiem, savstarpējām attiecībām un cilvēkiem sev apkārt. "Mūzika, kuru mēs spēlējam, sevī ietver diezgan plašu modernās rokmūzikas sintēzi, un tomēr vecā, labā rokenrola faktors mīt ikvienā no mums. Pamatā visas dziesmas, kas rakstītas līdz šim, ir angļu valodā, bet, apzinoties to, cik ļoti svarīga un nepieciešama ir saikne starp klausītāju ne tikai muzikālajā, bet arī dziesmu idejiskā vēstījuma kontekstā, esam uzsākuši jaunu ciklu savā mākslinieciskajā izpausmē – proti, savas izjūtas, emocijas un idejas sakopot latviskā garā. Mūsu kopējā aizraušanās ir uzstāšanās dzīvajā, kas mums sniedz atbrīvotības un īstenības izjūtu," saka grupas dalībnieki.

Kas rakstīts auklītes dienasgrāmatā?

Aktrise Skārleta Johansone piedalījusies tādās kases ienākumu lutinātās filmās kā "Sala", "Meitene ar pērļu auskaru", "Pazudis tulkojumā", par ko saņēmusi labu novērtējumu. Režisori un kolēģi pēc tam aktrisi nodēvējuši par vienu no gudrākajām un talantīgākajām jaunās paaudzes aktrisēm. Tāpēc ir saprotams, kāpēc daudzi kinokritiķi rauc pieri par 22 gadus vecās skaistules izvēli piedalīties romantiskā komēdijā "Auklītes dienasgrāmata", kas nekādu būtisku pavērsienu viņas karjerā izdarīt nevar.

Lai arī kāda bijusi aktrises motivācija, kāpēc viņa piekritusi šim projektam, mēs par to varam tikai priecāties. Jo Skārletai izdevies savu varoni Annu Bredoku, kas tikko beigusi koledžu un īsti nezina, pa kuru ceļu doties tālāk jeb kādu profesiju izvēlēties, atveidot tik cilvēcisku, dabisku, ka viegli noticēt, ka pa zemes virsu tiešām pastaigājas tāda meitene. Iespējams, mīt tepat kaimiņos. Annas pārdzīvojumi ir viegli uztverami, tie nerada šaubas par patiesumu.

Komēdijā atklāts, kā mūsdienās klājas auklītei, ar kādām grūtībām tai nākas saskarties, kāda loma ir atvēlēta bērniem, kas tad īsti viņus uzaudzina un ko dara ar ģimeni darbaholisms, nemitīgā skriešana gan pēc naudas, gan pakaļ modei.

Lai arī filma nodēvēta par komēdiju, smejamgabalu tajā ir ļoti maz. Noskatoties šo filmu, no kinoteātra iznāksit ar pārdomu pilnu skatienu. Jo būs daudz lietu, par ko padomāt. Varbūt sapratīsit, ka jūsu dzīve ir ideāla, salīdzinot ar auklītes dzīvi, bet, iespējams, nonāksit pie atziņas, ka dzīvē steidzami kaut kas jāmaina.