Kurzemes Vārds

05:47 Trešdiena, 21. oktobis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Sports

Cīkstoņiem medaļas Daugavpilī

Liepājas Kompleksās sporta skolas grieķu–romiešu cīņas pārstāvji Daugavpilī startējuši tradicionālajā Ruslana Sarguna piemiņas turnīrā, un spēcīgajā konkurencē liepājniekiem izdevās izcīnīt divas sudraba godalgas.

Liepājnieku treneris Viktors Livdāns informēja, ka vislabāk no mūsējie veicies Kristapam Kalnakārklim (līdz 74 kg), kurš, vispirms uzvarot lietuvieti un pēc tam arī Daugavpils sportistu, aizkļuva līdz finālam, taču izšķirošajā cīņā Kristaps uz paklāja tomēr neizgāja, jo sacensību laikā sajuta sāpes mugurā. Tādēļ, lai izvairītos no savainojuma, viņš kopā ar treneri izlēma no pēdējās cīņas atteikties. Līdz finālam spēja aizkļūt vēl viens liepājnieks – Alvis Zabītis (līdz 42 kg), taču izšķirošajā piegājienā mūsējais atzina jau labi pazīstamā rīdzinieka Romāna Grjaznova pārākumu. Turnīrā startēja vēl paris liepājnieku, taču viņiem līdz medaļām aizsniegties neizdevās.

Šīs nedēļas nogalē Liepājas cīkstoņi dosies uz Poliju, kur notiks kārtējais starptautiskais turnīrs.


Atslēga "Rīgas" vārtiem beidzot atrasta
Ints Grasis

Vakar "Liepājas metalurga" futbolisti beidzot spēja uzvarēt savus lielākos pāridarītājus šīs sezonas gaitā – komandu "Rīga". Tā, starp citu, bija "Liepājas metalurga" 300.spēle Latvijas čempionātos.

Latvijas virslīga.

"Liepājas metalurgs" – "Rīga" 2:0 (0:0).
"Liepājas metalurgs"
– Spole, Ivanovs, Fereira, Zirnis, Kļava, Miceika (Krugļaks, 46.), Tamošausks (Žuravļovs, 80.), Soloņicins, Bleidelis, Karlsons, Toress (Surņins, 89.).
Vārtu guvēji: "Liepājas metalurgs" – Toress (64.), Karlsons (81.).
Brīdinājumi: "Liepājas metalurgs" – Toress (66.), Ivanovs (83.).
Noraidījumi: "Rīga" – Dorošs (12.).

Raugoties uz abu komandu savstarpējo spēļu bilanci šosezon pirms šīs sacensības, nebija grūti piemeklēt daiļrunīgus vārdus, taču šoreiz arī sausa statistika bija pietiekami spilgta: trīs virslīgas spēlēs divas reizes uzvarējusi "Rīga", bet vienreiz fiksēts bezvārtu neizšķirts, bet vārtu attiecība bija 5:0 (!) par labu rīdziniekiem.

Mačā diskvalifikācijas dēļ nevarēja piedalīties viesu līderis un virslīgas labākais vārtu guvējs līdz vakardienai Nikolajevs, bet mūsu komandā uz divām nedēļām traumas dēļ no ierindas izsists Rubīns. Pēdējā laika neveiksmes virslīgā mūsu komandas treneris Benjamins Zelkēvičs skaidro galvenokārt ar saspringto spēļu kalendāru, kas, starp citu, nebūt nav saucams par grūtu, ja paraugāmies uz citu Eiropas valstu praksi, un spēlētāju nogurumu, īpaši izlases futbolistu. Interesanti, ka arī "Rīgas" galvenais treneris Sergejs Semjonovs pēc iepriekšējās spēles preses konferencē atzina, ka komandā jūtams sezonā uzkrāts nogurums un nervu slodze.

Vakar metalurgu treneri laukumā sākuma sastāvā pirmo reizi pēc traumas sadziedēšanas sūtīja Miceiku, kurš vidū balstīja pussargu līniju, bet priekšā tika izvirzīts Karlsons un Toress. Tūliņ aiz viņiem aktīvi uzbrukumiem centās pieslēgties Bleidelis, bet pēc tam arī Miceika.

Pirmajā puslaikā metalurgiem piederēja ievērojams pārsvars, liepājnieki bija nedaudz aktīvāki un apņēmīgāki, tomēr bumba tā arī nespēja atrast ceļu "Rīgas" vārtos, kuros teicami strādāja Pavlovs. Vismaz trīsreiz ļoti tuvu panākumam bija Karlsons – Pavlovs, stabs, pāri. Bleidelis un Tamošausks izmēģināja tālsitienus – bumbu tvēra vārtsargs, Soloņocins bīstami sita pāri tiešo brīvsitienu... Viesi varēja cerēt tikai un vienīgi uz prettriecieniem.

Otrajā puslaikā metalurgi spēja beidzot piemeklēt īsto atslēgu "Rīgas" vārtiem. Un galvenais atslēdznieks šajā procesā bija Toress. Sākumā viņš izmantoja Soloņicina piespēli un, ielaužoties soda laukumā, bumbu no grūtas situācijas raidīja tālajā devītniekā. Bet vēlāk filigrānu Toresa piespēli vārtu guvumā pārvērta Karlsons. Tiesa, argentīnietis varēja rezultātu palielināt vēl, kad viņu viens pret vienu ar Pavlovu izvirzīja Karlsons. Divas reizes puslaikā bumba nodimdināja rīdzinieku vārtu pārliktni.

Citās spēlēs vakar rekorduzvaru izcīnījuši "Ventspils" futbolisti, kas ar 10:0 sagrāva "Jūrmalu", komanda "Dinaburg" pieveica "Olimpu" ar 3:2, bet "Skonto" un "Daugavas" mačā fiksēts neizšķirts 1:1.

Nākošo spēli "Liepājas metalurgam" jāaizvada jau pirmdien, kad izbraukumā jācenšas paņemt trīs punktus arī pret pastarīti "Olimpu". Līdz šim trīsreiz tas izdevies ar minimālu pārsvaru (1:0, 2:1 un 1:0).

Veiktas dažas izmaiņas virslīgas spēļu kalendārā. "Liepājas metalurga" un "Skonto" spēle no 21.oktobra pārcelta uz 22.oktobri, bet "Ventspils" – "Liepājas metalurga" sacensība notiks nevis 28.oktobrī, bet dienu ātrāk. Kaut arī mūsu kluba pārstāvji Latvijas Futbola federācijā centās panākt, lai atliktā "Skonto" – "Ventspils" spēle notiktu agrāk, funkcionāri lēma, ka abas šīs komandas tiksies 31.oktobrī, proti, pirms pēdējās kārtas, kas notiks 4.novembrī. Jau vēstījām, ka pēc tam – 8. un 11.novembrī – notiks Baltijas līgas finālmači starp "Ventspili" un "Liepājas metalurgu".

Komentāri

"Liepājas metalurga" galvenais treneris Benjamins Zelkēvičs:
– Pēc sportiskās bedres šodien beidzot kaut kas izlauzās uz āru. Spēles gaitā viss notika, taču pietrūka noslēguma. Tomēr bija sajūta, ka vārti briest. Sevi labi parādīja Toress. No psiholoģiskā viedokļa šī uzvara bija ļoti vērtīga.

"Rīgas" galvenais treneris Sergejs Semjonovs:
– 12.minūtē tiesnesis ne par ko noraidīja mūsu futbolistu un salauza spēli. Mums bija arī citas grūtības, piemēram, nevarēja spēlēt četri pamatsastāva futbolisti. Turpināsim cīņu par medaļām.

Turnīra tabula (spēles, uzvaras, neizšķirti, zaudējumi, vārtu attiecība, punkti)

1. "Liepājas metalurgs" 24 16 4 4 36:19 52
2. "Rīga" 24 14 6 4 41:24 48
3. "Ventspils" 23 14 5 4 50:16 47
4. "Skonto" 23 12 7 4 47:26 43
5. "Jūrmala" 24 7 5 12 27:44 26
6. "Daugava" 24 6 5 13 30:38 23
7. "Dinaburg" 24 6 2 16 23:51 20
8. "Olimps" 24 2 2 20 15:51 8