Kurzemes Vārds

02:10 Pirmdiena, 28. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Pirmā sleja

Vienlīdzīgie un vienlīdzīgākie

Var jau, protams, teikt, ka opozīcijai tāds darbiņš – graut valdošās koalīcijas prestižu un mēģināt nogāzt pie varas esošos, lai ieņemtu viņu vietu. Taču nevar arī noliegt, ka dažkārt opozīcijai sanāk pat ļoti saprātīgi priekšlikumi, kas diemžēl 99 procentos gadījumu negūst valdošo atbalstu. Vēl jo skumjāk, ka lielākie cietēji šo politisko cīniņu dēļ arvien izrādās vienkāršās tautas pārstāvji. Piemēram, pie kā būtu vainīga mazā lauku skoliņa, kuras remontam netiek piešķirts finansējums, ja pašvaldības vadītājs, izrādās, nav pareizajā partijā un tāpēc viņam ir ļoti ierobežotas iespējas izsist naudu projektiem? Vai atkal – ja priekšlikumu naudas piešķiršanai minētās mācību iestādes vajadzībām iesniegusi kāda opozīcijas partija. Kā dzirdēts, šādi rosinājumi pat netiek nopietni izskatīti, tos vienkārši automātiski noraida, jo nenāk no pareizās puses.

Šajā kontekstā grūti iedomāties, ka jaunceļamā Liepājas sporta multihalle gūtu tik lielu valdības atbalstu finansējuma ziņā, pārvarot pat tādu šķērsli kā budžeta izdevumu ierobežošana valstī pasludinātās vispārējās taupības gaisotnē, ja pilsētas galva jau laikus nebūtu noslēdzis sadarbības līgumu ar valdošo partiju. Un kas to lai zina, kā notikumi ap šo objektu risinātos, ja būvniecība nebūtu tā uzņēmuma ziņā, kuru vada viens no mūspuses ietekmīgākajiem Tautas partijas pārstāvjiem. Bet grēks virināt muti un bāzt degunu tur, kur nevajag – galu galā Liepājas sportistiem šī celtne nenoliedzami ir ļoti vajadzīga.

Tikmēr ļaudis, kas vēl atceras komunistiskās partijas laikus, sāk vilkt paralēles ar šodienas notikumiem, sakot, ka nu jau iet tikpat traki kā padomju gados, kad visu komandēja vienīgā, pareizā partija. Valstij nāktu tikai par labu, ja pie varas esošie spētu būt tik stipri un saprātīgi, ka vismaz uzklausītu opozīcijas priekšlikumus un mēģinātu nonākt pie labākā risinājuma.

Un ļoti žēl, ka tikko Saeima noraidīja no mūspuses nākušā opozīcijas deputāta Valērija Agešina ierosinājumu liegt ministriem saņemt kompensācijas, atstājot amatu pēc paša vēlēšanās. Tātad joprojām labprātīgi amatu pametušie ministri, tāpat arī parlamentārie sekretāri turpinās trīs mēnešus saņemt kompensāciju algas apmērā, turklāt – ļoti iespaidīgā apmērā. Tas nekas, ka pārējiem sabiedrības locekļiem "Darba likums" šādos gadījumos nekādas kompensācijas neparedz. Tā vien šķiet, ka ministru kabineta zāli rotājošo saukli "Viens likums, viena taisnība visiem" pareizāk būtu nomainīt ar kādu citātu no K.Orvela "Dzīvnieku fermas" par vienlīdzīgajiem un vienlīdzīgākajiem.

Sarmīte Pelcmane