Kurzemes Vārds

09:30 Pirmdiena, 9. decembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Notikumi

Turpina meklēt septembrī pazudušo sēņotāju

Pagājušajā nedēļā operatīvajiem dienestiem izdevās atrast divus mežā nomaldījušos cilvēkus, taču septembrī sēņot izgājušais vīrietis vēl joprojām nav atrasts.

Policija atkārtoti lūdz iedzīvotāju palīdzību viņa meklēšanā. 1960.gadā dzimušais Māris More–Morics 26.septembrī ap pulksten 11 izgāja no savas dzīvesvietas – Nīcas pagasta Uzvaru mājām. Vīrietis esot devies sēņot, taču nav atgriezies. Pazudušā pazīmes – 175 cm garš, tumši, pusgari mati, pelēkas acis. Apģērbs – džemperis ar horizontālām svītrām, zaļas bikses, sarkana cepure, zaļi zābaki. Vīrietim līdzi bija sieviešu velosipēds – priekšējais dubļu sargs sarkanā krāsā, aizmugurējais – zaļā. Uz kreisās rokas vidējā pirksta uztetovēts gredzens, uz kreisā augšdelma – sirdij cauršauta bulta.

Visus, kam ir informācija par pazudušā iespējamo atrašanās vietu, policija lūdz zvanīt pa tālruni 3404533, 3490344 (Grobiņas iecirknis), 3404502, 3404602 vai vērsties policijā.

Nodur pudeles brāli

7.oktobrī ap pusdeviņiem vakarā kādā dzīvoklī Vānes ielā 1936.gadā dzimis vīrietis vairākas reizes iedūris ar nazi otram vīrietim. Sadurtais nogādāts Liepājas Reģionālajā slimnīcā, taču mediķiem vīrieša dzīvību glābt nav izdevies – no gūtajām traumām cietušais miris. Policija noskaidrojusi, ka duršana notikusi alkohola koplietošanas laikā, diemžēl bojāgājušais pagaidām vēl nav identificēts, informēja Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes preses sekretāre Jolanta Knīse. Policijā uzsākts kriminālprocess. Aizdomās turētais aizturēts, noskaidro lietas apstākļus.

Notver maluzvejniekus

6.oktobrī ap vieniem dienā Priekules pagastā, dabas liegumā "Blažģu ezers", aizturēti trīs vīrieši, kuri veikuši nelikumīgu zveju ar tīkliem. Atsavināti trīs zvejas tīkli un laiva "Nirok". Policijā lemj par atbildību.

Rajonā kaujas

6.oktobrī ap pulksten 22.30 Grobiņā, pie veikala "Tev", kādam vīrietim izcēlies konflikts ar trim nepazīstamiem jauniešiem. Vīrietis iegrūsts grāvī, bet pēc tam konstatējis, ka pazudis viņa mobilais tālrunis un naudasmaks ar naudu. Notikušā apstākļus precizē. Bet ap trijiem naktī Vaiņodē, pie bāra "Kabata", pagaidām nenoskaidrotas personas piekāvušas 45 gadus vecu vīrieti, pēc tam cietušais nogādāts Priekules slimnīcā ar smadzeņu satricinājumu un ķermeņa sasitumiem.

Aiznes telefonus

7.oktobrī ap sešiem vakarā tirdzniecības centrā "Ostmala" notikusi zādzība. Veikalā "Topo centrs" no vitrīnas nozagti 13 mobilie tālruņi "Nokia", nodarot vairāk nekā 2000 latu lielu materiālo zaudējumu. Policijā uzsākts kriminālprocess par zādzību.

Zagtu žiguli skurbulī stūrē skurbulī

7.oktobrī ap pulksten 22.30 Valsts policija saņēmusi sūdzību, ka Baseina ielā pie mājas automašīnas "VAZ" īpašnieks konstatējis spēkrata zādzību. Braucamais uz karstām pēdām aizturēts Brīvības un Satiksmes ielas krustojumā. Vīrietis, kurš auto bija aizņēmies, ieraugot likumsargus, pametis zagto auto un kājām meties bēgt. Pēc gaisā raidīta brīdinājuma šāviena 1979.gadā dzimušais vīrietis aizturēts. Uzsākts kriminālprocess par zādzību. Jāpiebilst, ka zaglis, pārkāpjot ceļa zīmes prasību, braucis pretējā virzienā, turklāt zagto žigulīti stūrējis bez vadītāja apliecības un kunga prātā – alkometrs viņa izelpā uzrādījis 1 promili alkohola.

Kunga prātā, bez tiesībām

Pagājušajās brīvdienās daži turpinājuši sēsties pie stūres gan dzērumā, gan bez tiesībām. Vienā gadījumā piedzērušais braucējs izraisījis negadījumu.

6.oktobrī drīz pēc pusnakts 1963.gadā dzimušais Aldis vadījis automašīnu "Chrysler Voyager" Liepājā pa Siena ielu, būdams 2,61 promiļu reibumā. Viņš auto stūrējis bez tiesībām – tās viņam par tādu pašu pārkāpumu jau iepriekš atņemtas. Pret Aldi policijā uzsākts kriminālprocess.

Tajā pašā dienā ap pulksten 19 Gaviezes pagastā pa Ezeres – Embūtes – Grobiņas autoceļu 2,86 promiļu reibumā un bez tiesībām (nav iegūtas) mopēdu "Rīga" vadījis 1949.gadā dzimušais Stasis. Ceļa 65.kilometrā, veicot kreiso pagriezienu, viņš izraisījis sadursmi ar automašīnu "Ford Mondeo".

7.oktobrī ap vieniem dienā automašīnu "Audi 200" Liepājā pa 14.novembra bulvāri, pārsniedzot atļauto brukšanas ātrumu, 1,53 promiļu reibumā vadījis 1960.gadā dzimušais Valdis. Arī šis pārgalvīgais šoferis nav noteiktajā kārtībā ieguvis vadīšanas tiesības.

Taranē tramvaju, cieš tā vadītāja

6.oktobrī ap pulksten 10.30 satiksmes negadījums noticis Liepājā. Kravas automašīnas "MAZ" ar piekabi vadītājs, stūrējot transportlīdzekli pa Drāšu ielu, krustojumā ar Brīvības ielu ignorējis ceļa zīmi "Dodiet ceļu" un izraisījis sadursmi ar tramvaju. Sadursmē cietusi tramvaja vagona vadītāja, viņa nogādāta slimnīcā.

No garnadžu uzbrukuma cieš tirgoņi un slimnieki

6.oktobrī ap pulksten 11 Pašvaldības policijas darbinieki saņēmuši izsaukumu uz Kuršu ielu 5/7/9. Pašvaldības policijas preses sekretāre Ineta Mikute pastāstīja, ka Pētertirgū kādam pārdevējam divi jauni vīrieši bija nozaguši pārdošanā izliktos nažus. Saņemta arī informācija, ka abi iekāpuši 3.maršruta autobusā un brauc Jaunliepājas virzienā. Vīrieši aizturēti pieturā Rīgas ielā, kur konstatēts, ka viņi pārdevējam nozaguši 11 nažus. Abi vīrieši un cietušais nogādāti Valsts policijā apstākļu tālākai noskaidrošanai.

7.oktobrī ap pusseptiņiem vakarā likumsargi izsaukti uz Liepājas Reģionālo slimnīcu, kur Uzņemšanas nodaļā aizturēts zaglis. Kad policisti ieradušies, nodaļas darbinieki paskaidrojuši, ka vainīgais tomēr aizbēdzis. Kad apsekota slimnīcas apkārtne, cietušais norādījis uz kādu jaunu vīrieti. Aizdomas apstiprinājušās – kad vīrietis aizturēts, pie viņa atrastas cietušajai personai piederošās mantas. Šajā incidentā iesaistītie nodoti kolēģiem no Valsts policijas.

Uzrāda ar nazi bruņotu izvarotāju

7.oktobrī ap pulksten 22.30 Pašvaldības policijas darbinieki saņēmuši palīgā saucienu no Atmodas bulvāra, kur pie veikala "Lili" vīrietis ar nazi uzbrūkot apkārtējiem. Notikuma vietā policistus sagaidījusi 18 gadu veca jauniete, kura norādījusi uz kādu vīrieti un paskaidrojusi, ka viņš uzbrucis ar nazi un mēģinājis izvarot. Vīrietis aizturēts.

Evakuē gulbi

7.oktobrī ap pulksten 10.30 ugunsdzēsēji saņēmuši izsaukumu uz Sila ielu 3. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Liepājas brigādes inspektore Rita Seļezņeva "Kurzemes Vārdam" pastāstīja, ka pie veikala atradies gulbis, kurš nav gājis prom, un iedzīvotāji satraukušies par putna drošību. Glābēji gulbi notvēruši un aizveduši uz Melnupīti, kur putnu palaiduši brīvībā.

Aicina uzlikt ziemas riepas

Policija vērš autobraucēju uzmanību uz to, ka jau tagad agrās rīta stundās atsevišķos ceļa posmos veidojas apledojums un aicina vadītājus būt uzmanīgiem, kā arī atcerēties, ka jau no 1.oktobra drīkst braukt ar radzēm. Tāpat likumsargi atgādina, ka nav aiz kalniem 1.decembris, kad spēkratiem obligāti jābūt aprīkotiem ar ziemas riepām.