Kurzemes Vārds

14:27 Pirmdiena, 6. aprīlis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Skatiens

No slimās galvas uz …
Kirils Bobrovs

Kaimiņiene pastāstīja, ka, iznākot no kāpņu telpas, esot satikusi cilvēku ar bloknotu, kurš teicies esam no namu pārvaldes un bijis mūsu pagrabtelpās, lai pierakstītu nama ūdensskaitītāja rādījumus. Viņš teica, ka tekot ventilis uz karstā ūdens caurules un ka tas vērojams jau sen. Es gan būtu pierakstījis viņa uzvārdu. Iespējams, viņš tiešām ir no namu pārvaldes, un tad viņi visi tur būtu iekrituši. Pirmkārt, jebkuram dzīvokļu uzņēmuma darbiniekam, kurš apmeklē šādu objektu un pamana trūkumus, nekavējoties jāziņo par tiem, kam pienākas. Vienalga, vai pagrabtelpās būtu grāmatvedis vai šoferis. Otrkārt, pieņemsim, ka cilvēks ar bloknotu bija no uzņēmuma "Liepājas ūdens". Arī tas neko nemaina, tādēļ ka nama izdevumu tāmē ir aile "Cauruļvadu apsekošana" vai "Apkures sistēmas apkope", bet rindiņas beigās tiek ierakstīta summa, kas it kā samaksāta par darbu. Apskati parasti nevērtē visai dārgi, aptuveni divu līdz septiņu latu ietvaros.

Bet runa nav pat par norakstītās summas lielumu. Lieta tāda, ka tie ir vistīrākie meli, tas ir, nekādas apskates nav bijis vai arī pēc šādu pārbaužu rezultātiem nav veikti nekādi pasākumi. Tātad jautājums: vai tās vispār ir vajadzīgas? Runa ir par O.Kalpaka ielas 103.namu. Vajadzētu, protams, šos pieņēmumus pārbaudīt. Taču viena bēda: nama vecāko pagrabtelpās nelaiž. Pēc minētā gadījuma, spriežot pēc lasītāja telefona zvana, tieši tāda situācija radusies Sakņu ielā 10. Taču tur ielikuši rindā, sak, pārbaudīsim pagrabtelpas, kad pienāks laiks. Bet ja radusies avārijas situācija?

Bet no O.Kalpaka ielas 109.nama ieradās sieviete, kura lūdza palīdzību atkritumu izvešanas organizēšanā. Ir zināms, ka problēma šeit radusies kanalizācijas izbūves darbu dēļ. Vajadzēja laikus novietot citā vietā konteinerus un nodrošināt tiem piebraukšanu. Kas gan te neskaidrs? Un kādēļ par to rūpējas īrnieki? Namu pārvaldei "Jaunliepāja" taču ir līgums ar firmu "Nordia" par gružu izvešanu. Līgumsaistībās ierakstīts – kas, kam un kad jāveic, un tas tiek stimulēts ar sankcijām. Kas šeit nav skaidrs? Un kādēļ jānāk uz redakciju? Nekādas jaunas problēmas nav. Katram jādara tas, kas viņam jādara.

Minētās kanalizācijas ieguldīšana izraisīja sašutumu arī citos kvartāla namu iedzīvotājos, jo cieta zāieni, bija izrakti pie logiem augošie krūmi, un, lūk, tagad zaļo zonu atjaunoja, "Būvmehanizācija" atveda melnzemi, iesēja zālīti. Un jau otrajā dienā šo namu aizvainotie iedzīvotāji sāka braukāt pa šo melni zaļo zonu ar savām mašīnām. Vai tad ir vērts ieklausīties jebkurās sūdzībās? Bet Siļķu ielā 11 notika sapulce. Kāds no iedzīvotājiem teica, ka neies uz to, lai gan ir brīvs, sak, tur viena vienīga nejēdzīga lamāšanās, jēgas nav nekādas. Bet derētu aiziet un apelēt pie kaimiņu veselā saprāta, degsmi atdzesēt, ja vajag.

Šādu situāciju ir daudz. Tās visas varētu atrisināt ātrāk un vienkāršāk, ja vispirms paraudzītos uz sevi, un nejaukt citiem galvu.