Kurzemes Vārds

03:29 Ceturtdiena, 2. aprīlis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Jaunumi

Vieslektore no Francijas
Daina Meistere

Liepājas Pedagoģijas akadēmijā ar šo mācību gadu strādā vieslektore no Francijas – Aurēlija Motē.

Vieslektores darbību nodrošina veiksmīgā sadarbība ar Francijas vēstniecību Latvijā un Francijas Kultūras centru. Vieslektore akadēmijā vada nodarbības studiju programmas "Svešvalodas skolotājs: franču valodas skolotājs" 2., 3., 4. un 5. kursa studentiem. Viņa iesaistīsies arī citās ar franču valodu un Franciju saistītās aktivitātēs, to starpā būs nodarbības kino klubiņā, avīzes "La Mouche" (tulkojumā no franču valodas – muša) izdošana un Frankofonijas dienas rīkošana.

A.Motē iepriekš ārvalstīs nav strādājusi, Francijā mācījusi franču valodas kursus ārvalstniekiem. Latvija bijusi viena no trim viņas izvēlētajām valstīm no Francijas Ārlietu ministrijas piedāvātā saraksta, kurās veikt praksi. To, ka vieslektore nonāks tieši Liepājā, noteicis Francijas Reģionālais universitāšu un skolu centrs, izvērtējot pretendentu iesniegtos dokumentus – rekomendācijas vēstules, atzīmju izraksta un anketas. Aurēlijas Motē dzimtā puse ir eksotiskā Reinjona sala (Indijas okeānā netālu no Madagaskaras). Reinjona ir Francijas aizjūras teritorija, kur oficiālās valodas ir franču un kreolu.

Pateicības raksts Valērijam Jepiskoposovam

Sestdien Latvijas Nacionālajā operā notika Izglītības un zinātnes ministrijas rīkotais Latvijas Pedagogu forums. Forumā pedagogus iepazīstināja ar reģionālo konferenču "Dialogs un saskaņota rīcība izglītībā" apkopojumu. Liepājas Pedagoģijas akadēmijas rektors Oskars Zīds vadīja plenārsēdi par reģionālo konferenču "Dialogs un saskaņota rīcība izglītībā" rezultātiem un darbības prioritātēm. Ar ziņojumiem uzstājās reģionu pārstāvji.

Svinīgā ceremonijā apbalvoja tos 30 pedagogus un zinātnes darbiniekus, kuriem šogad piešķirta Izglītības un zinātnes ministrijas Gada balva, starp kuriem bija Liepājas 15.vidusskolas direktora vietniece Ināra Bērziņa. Bet liepājnieki piedzīvoja vēl vienu apbalvojumu. Starp trim ar Ministru prezidenta Aigara Kalvīša Pateicības rakstu par godprātīgu un pašaizliedzīgu darbu izglītības jomā apbalvotajiem bija 12.vidusskolas direktors Valērijs Jepiskoposovs.

Ja sāksies salnas

"Kurzemes Vārds" jau divas reizes rakstījis, ka iespējams uzsākt daudzdzīvokļu māju apkuri, ja iedzīvotājiem ir tāda vēlēšanās. Par to ziņo arī Pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļa. Taču tās informācija vairāk saistīta ar piektdien notikušo apspriedi, kurā piedalījušies arī lielāko apsaimniekošanas uzņēmumu un SIA "Liepājas enerģija" vadītāji. Apspriedi vadījis domes izpilddirektora vietnieks Ronalds Fricbergs. Viņš teicis, ka tad, ja temperatūra krasi pazemināsies, bet iesniegumu no mājām par apkures uzsākšanu vēl nebūs, apkuri vienalga uzsāks. Bet pagaidām, ja dzīvokļos ir vēsi, māju vecāko pienākums ir iesniegt pieteikumu, ko parakstījuši ne mazāk kā puse iedzīvotāju. SIA "Liepājas enerģija" valdes priekšsēdētājs Anatolijs Suškovs apspriedē apgalvojis, ka siltumtrases pašlaik esot pilnā gatavībā darbam, bet māju tīkli, kā norāda namu pārvalžu pārstāvji, arī sagatavoti siltuma saņemšanai.

Būs jauna izrāde

12.vidusskolas teātris "Balagančik" katru gadu veiksmīgi uzstājas Rīgā notiekošajās tradicionālajās skatēs par krievu klasikas tematiku. Uzvedumus, protams, rāda arī savās mājās, Liepājā. Skolas teātra vadītājs Jurijs Zinovjevs pastāstīja, ka šajā mācību gadā iestudēšanai izraudzīts maz pazīstams I.Ilfa un J.Petrova scenārijs bez nosaukuma. Tas veltīts Francijas politiskajai dzīvei un uzskatāms par tā saucamo situāciju komēdiju. Darbs jau uzsākts, vēl tikai jāizdomā topošā iestudējuma nosaukums.

Aicina uz diskusiju ar deputātiem

Liepājas Diakonijas centrs sadarbībā ar Sociālās integrācijas organizāciju sadarbības tīklu aicina Liepājas pilsētas un rajona iedzīvotājus, īpaši pilsētas un rajona sabiedrisko organizāciju pārstāvjus piedalīties diskusijā ar Saeimas deputātiem. Tās gaitā paredzēts runāt par sociāli ekonomiskajiem un ētiskajiem jautājumiem mūsu reģionā. Diskusija notiks svētdien, 28.oktobrī, no pulksten 16.30 līdz pulksten 18.30 Liepājas Krusta evaņģēliski luteriskajā baznīcā, Krišjāņa Valdemāra ielā 7. Diskusija sāksies tūlīt pēc dievkalpojuma, tā sākums pulksten 15. Diskusijas organizatori – Liepājas Diakonijas centrs un Liepājas Sociālās integrācijas organizāciju sadarbības tīkls – aicina sabiedriskās organizācijas paziņot par vēlmi piedalīties, kā arī atsūtīt jautājumus, uz kuriem vēlētos saņemt atbildes no Saeimas deputātiem. Par to var paziņot kontaktpersonām līdz 22.oktobrim: Tatjanai Lagzdiņai – tālrunis 28806642, e–pasts: [email protected] vai Mārtiņam Urdzem – telefons 28254886, e–pasts: [email protected].

Mūsu jaunsargiem labi rezultāti "Vīru spēlēs"
Ita Cērmane

Pagājušās nedēļas nogalē Kuldīgas rajona Padures pagasta "Lapsās" pulcējās jaunsargi – notika Kurzemes novada Jaunsardzes sacensības "Vīru spēles". Mūsu jaunsargi uzrādīja labus rezultātus.

Sacensībās piedalījās vairāk nekā 250 jaunsargu no visas Latvijas. Liepāju un rajonu pārstāvēja trīs zēnu un divas meiteņu komandas. Sacensības notika 7 kilometrus garā mežainā un šķēršļotā distancē. Izmantojot apvidus militāro karti, komandai bija jāveic dažādi uzdevumi – jāšauj ar peintbola šautenēm, jāpārvietojas ar laivu, jāpārvieto smagumi, jāpārvar grāvji ar ūdeni, jāstumj apvidus automašīnas, jāpazīst roku signāli un militārās dienesta pakāpes, jāmeklē militārais ekipējums, jāšauj ar pneimatisko ieroci u.c.

Liepājas un rajona jaunsargi "Vīru spēlēs" uzrādīja samērā labus rezultātus. Liepājas jaunsargu instruktors Varis Jansons "Kurzemes Vārdam" pastāstīja, ka zēnu komandu konkurencē godpilno 1.vietu izcīnīja Saldus komanda, bet meiteņu komandu konkurencē nepārspētas palika Pāvilostas meitenes. Savukārt Liepājas puiši ierindojās 4.vietā.

Jurģis Skulme un viņa gleznas

Muzeja nodaļā "Liepāja okupāciju režīmos" iekārtota mākslinieka un mākslas zinātnieka Jurģa Skulmes Sibīrijas gleznu izstāde "Sasalusī zeme". Jurģis Skulme ir viens no nedaudzajiem mūsdienu latviešu reālistiskās ainavas meistariem, kurš strādā šajā žanrā ar lielu pārliecību, neielaižas nekādos kompromisos ar savu iekšējo pārliecību ne vien mākslā, bet arī dzīvē.

Viņš ir slavenās Skulmju dzimtas loceklis, gleznotāja, mākslas kritiķa Ugas Skulmes un medicīnas doktores, profesores Ksenijas Skulmes dēls, Latvijas Valsts mākslas akadēmijas pasniedzējs un Latviešu mākslas vēstures mācību laboratorijas izveidotājs, mākslas vēsturnieks un kritiķis. Dzīves pilnbriedu – savu 50 jubileju – viņš sagaidīja nebrīvē. Kopš 1981.gada Jurģis Skulme ir brīvmākslinieks. Viņu reabilitēja 1994.gadā. Skatot Jurģa Skulmes Sibīrijas cikla gleznas, tverams, ka daba tajā guvusi vēl arī citu skanējumu. Tā ir vide, kas pakļāva un iznīcināja cilvēkus, kuri tajā bija nonākuši padomju režīma laikā.