Kurzemes Vārds

21:50 Sestdiena, 7. decembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Sports

Cīkstoņiem četras medaļas

Liepājas Kompleksās sporta skolas cīkstoņi Polijas pilsētā Belastokā startējuši starptautiskā turnīrā grieķu–romiešu cīņā. Šoreiz gan nevienu zelta medaļu liepājnieki neizcīnīja, taču trīs sudraba un vienu bronzas godalgu mūsējie mājās pārveda.

Mūsu sportistu treneris Viktors Livdāns pastāstīja, ka turnīrā piedalījušās 20 pilsētu komandas no piecām dažādām valstīm un kopumā uz paklāja izgājuši ap 120 cīkstoņu. No liepājniekiem uzreiz trīs jaunieši spēja aizkļūt līdz finālam – Kristaps Petrovs (līdz 47 kg), Kristaps Skaldis (līdz 69 kg) un Alvis Zabītis (līdz 42 kg). Diemžēl nevienam no viņiem uzvarēt finālcīņā nebija pa spēkam, un tādēļ galarezultātā otrās vietas. Jāatzīmē, ka viens no reālākajiem pretendentiem uz uzvaru – Alvis Zabītis – cīņas aizvadīja ar augstu temperatūru, tādēļ finālā viņam spēka vairs nepietika. Vēl bronzas medaļu Liepājai izcīnīja Toms Ostelis (līdz 38 kg), kurš otrajā cīņā atzina finālista pārākumu.

Šās nedēļas nogalē mūsu cīkstoņi dosies uz kārtējo starptautisko turnīru Dānijā.


Kas notiek Liepājas sportā
Ar savu bāzi var elpot dziļāk
Andris Sudmalis

Gluži tāpat kā daudz sporta veidu, arī jaunā peldēšanas sezona sākas rudenī. Liepājā šī sporta veida pārstāvji ir vieni no tiem, kam nav īpaši jāsatraucas par treniņapstākļiem, jo peldētāju rīcībā ir pašiem sava sporta bāze, un tas, ņemot vērā mūsu pilsētas problēmas ar atbilstošiem apstākļiem sporta nodarbībām, jau ir daudz.

Tas arī ir viens no galvenajiem iemesliem, lai peldētāji uz neviena vien cita Liepājas sporta veida fona, var justies visnotaļ komfortabli. Arī speciālistu trūkums peldēšanā netiek izjusts. Liepājnieki uzsver, ka ir izveidojies labs treneru kolektīvs, kurā strādā seši speciālisti, bet kopējais audzēkņu skaits svārstās ap 200 jaunajiem peldētājiem. Kopējais treneru skaits gadu gaitā ir visai stabils, bet ir palielinājies kvalificētu treneru skaits. Domājot par nākotni, šī ūdenssporta pārstāvji rūpējas arī par jauno speciālistu piesaistīšanu. Tā, piemēram, savai bijušajai skolai jau pašlaik trenēšanā palīdz LSPA studente Zane Dēbele.

Arī sporta veida struktūra Liepājas peldēšanā būtiski neatšķiras no citiem sporta veidiem. Tas ir piramīdas princips, kurā lielākais dalībnieku skaits ir jaunākajās vecuma grupās, bet jo vecāki kļūst sportisti, jo viņu paliek mazāk. "No visiem bērniem nevar izveidot meistarus, bet no visiem meistariem nevar izveidot starptautiskos meistarus," saka ilggadējā peldēšanas trenere Irina Grodzicka.

Lielākā peldētāju priekšrocība ir tā, ka viņu galvenā bāze – Liepājas 8.vidusskolas peldbaseins – atrodas Liepājas Kompleksās sporta skolas rokās, līdz ar to peldētāji tur faktiski ir saimnieki. Salīdzinot ar to laiku, kad baseins sportistu vajadzībām tika īrēts, nodarbībām paredzēto stundu skaits ir palielinājies aptuveni trīs reizes.

Lai cerētu uz labākiem panākumiem būtu vajadzīgs tā saucamais garais ūdens jeb 50 metru peldbaseins, kādā notiek visi sezonas svarīgākie mači. Liepājas divdesmitpiecnieks ir visnotaļ piemērots treniņiem, taču pirms nopietnām sacensībām mūsu vadošajam peldētājam Romānam Miloslavskim ir jādodas trenēties garajā baseinā, pretējā gadījumā piedalīties sacensībās nav vērts. "Peldēšana 25 metru baseinā ir tas pats, kas spēlēt klasisko basketbolu uz vienu grozu," salīdzina Grodzicka.

Aizvadīt treniņus ārpus Liepājas visbiežāk Romāns dodas uz Rīgu, kur baseina izmantošana, kā arī uzturēšanās nebūt neizmaksā lētāk nekā dažā labā Austrumeiropas vai Viduseiropas valstī, toties attālums līdz mājām ir daudz mazāks. Liepājā trūkst arī specifiska peldēšanas trenažiera, kas ļoti atvieglotu treniņprocesu, bet par tā iegādāti tiek lemts, cerot arī uz pilsētas atbalstu.

Bez Romāna Miloslavska, kura vārds sīkākus komentārus neprasa, Liepājas peldētāji var lepoties arī ar vairākkārtēju Latvijas čempioni Zani Dēbeli, bet starp tiem peldētājiem, uz kuriem cerības tiek liektas nākotnē, vispirms ir minami Ņikita Duboviks un Vadims Novikovs.

Peldēšanā infrastruktūra ir uzskatāma par visnotaļ sarežģītu, un Latvijā tā nav augstākajā līmenī, līdz ar to peldēšana nav pieskaitāma pie masveidīgākajiem sporta veidiem. Tomēr konkurence pastāv, un liepājnieki pieskaitāmi mūsu valsts peldēšanas rezultātu augšgalam.

No malas varētu šķist, ka sportistam vajag tik vien kā peldbikses un peldcepure, līdz ar to šis varētu būt viens no lētākajiem sporta veidiem, bet jau minētā sarežģītā infrastruktūra, kā arī nebūt ne lētais inventārs, peldēšanu padara par visnotaļ dārgu sporta veidu. Tā, piemēram, mūsdienīgs peldēšanas kostīms, bez kura nopietnās sacensībās vairs neiztikt, maksā, sākot no 150 latiem, bet viens tērps ir izmantojams tikai trīs startos. Turklāt nevis trīs sacensībās, bet gan vienu maču trīs peldējumos.

Peldēšanu, it sevišķi olimpisko spēļu laikā, droši var uzskatīt par vienu no pasaules populārākajiem sporta veidiem, kuram mediji velta visnotaļ daudz uzmanības. Par izteikti profesionālu šo sporta veidu gan nosaukt grūti, jo, salīdzinot ar citiem individuālajiem sporta veidiem, piemēram, tenisu, komercsacensībās nopelnāmo naudu nevar pat salīdzināt. Tomēr, pat neskatoties uz to, Romāns Miloslavskis ir uzskatāms par profesionāli, jo peldēšana ir viņa darbs. Kā jau sava sporta veida neapšaubāms līderis Latvijā, viņš saņem olimpiskās vienības dalībnieka stipendiju.

Par vienām no pirmajām sacensībām sezonā Romānam kļūs Pasaules karavīru sporta spēles Indijā. Tā kā daudzi spēcīgākie sportisti pasaulē ir saistīti ar militārajām vai iekšlietu struktūrām, konkurence Indijā varētu būt visai spēcīga, bet daudz kas būs atkarīgs arī no pielāgošanās laika joslai, kas Romānam, it sevišķi dodoties Austrumu virzienā, ne pārāk labi padodas.


Turpina gatavoties atbildīgajam startam

Nedēļas nogalē Olainē norisinājās "Pleskavas apgabala dienas Latvijā" un pasākuma laikā savu meistarību ringā demonstrēja arī bokseri.

Pa vienai cīņai šajā pasākumā, gatavojoties pasaules pieaugušo čempionātam, kas oktobra beigās norisināsies ASV, aizvadīja divi Liepājas bokseri – Aivars Romanovskis (līdz 60 kg) spraigā cīņā piekāpās Krievijas sportistam, bet otram liepājniekam – Germanam Grekovam četru raundu cīņā izdevās izcīnīt uzvaru, neskatoties uz to, ka vēl pēc otrā raunda mūsu bokseris pēc punktiem bija nonācis zaudētāja lomā.

Mūsu bokseru treneris Vladimirs Trusovs atzina, ka gatavošanās sezonas atbildīgākajam startam norit pēc plāna un jau 21.oktobrī liepājnieki dosies viņpus okeāna, lai pārstāvētu Latvijas izlasi, bet līdz tam viņi trenēsies tepat Liepājā.


Šoreiz piektā vieta pasaulē
Miks Kuncītis

Vakar Polijas pilsētā Žņinā noslēdzās pasaules čempionāts ūdens motosportā O–350 laivu klasē, kur Liepājas komandas "UPB Energy" braucējs un pērnā gada pasaules čempions Ēriks Ķiepe–Kipge izcīnīja 5.vietu.

Kā jau allaž, Liepājas sportisti Eiropas un pasaules mēroga sacensībās dažādās klasēs pēdējā laikā vienmēr bijuši starp favorītiem. Šoreiz mūsu lielā cerība bija Ēriks Ķiepe–Kipge, kurš jau labu laiku pirms pasaules čempionāta gatavojās sezonas atbildīgākajam startam, iemēģinot jauno dzinēju Eiropas un Latvijas čempionāta posmos. Toreiz liepājniekam ar jauno tehniku veicās itin labi, taču šoreiz, lai arī ar viss it kā bija kārtībā, rezultāti nebija tādi, uz kādiem cerēja viņš pats. Divos no braucieniem Ķiepe–Kipge palika septītais, bet pēdējā piegājienā bija spiests izstāties tehnisku iemeslu dēļ. Tā kā sliktākā brauciena rezultāts netika ņemts vērā, kopvērtējumā liepājnieks ieņēma piekto vietu, jo braucienu rezultāti bija visai blīvi un sportistu sekmes mainīgas.

Jāatzīmē, ka paralēli pasaules čempionātam turpat norisinājās Polijas atklātā čempionāta posms, kurā par pārliecinošu uzvarētāju kļuva Mārtiņš Morozs, bet jaunais Māris Gūža kopvērtējumā ieņēma septīto vietu.


Bez pārsteigumiem
Andris Sudmalis

Liepājas futbola čempionātā pagājušajā nedēļā tika aizvadīta tikai viena kārta, jo ceturtdien lielākā daļa mūsu pilsētas futbola sabiedrības deva priekšroku "Liepājas metalurga" spēlei pret rīdziniekiem.

Savukārt notikušajos mačos pārsteigumi netika fiksēti, un uzvaras izcīnīja visu pāru favorīti. "V.O.V.A." ar 3:1 pārspēja komandu "Čigliņi/Big 7", "KV & LP" ar 7:2 sagrāva "ENNO H", bet "Saskaņas centrs" neatstāja cerības citiem čempionāta pastarīšiem – "Ezercity 2/Liftoff" – 6:0.


Līderu cienīgi
Ints Grasis

Saprotot, ka katrs zaudēts punkts var nozīmēt atvadas no kārotajām zelta medaļām, "Liepājas metalurga" futbolisti vakar nekādus ļaunus jokus neizspēlēja un pārliecinoši pārspēja "Olimpu".

Latvijas virslīga.
"Olimps" – "Liepājas metalurgs" 0:3 (0:2).
"Liepājas metalurgs"
– Spole, Ivanovs, Fereira, Zirnis, Kļava, Miceika, Tamošausks, Soloņicins, Bleidelis (Laktionovs, 68.), Karlsons (Surņins, 84.), Toress (Krugļaks, 74.).
Vārtu guvēji: "Liepājas metalurgs" – Miceika (26.), Tamošausks (43.), Soloņicins (58.).

Kā saka, uzvarētāju sastāvu nemaina, un pēc šī principa, uzsākot spēli pret "Olimpu", vadījās arī metalurgu galvenais treneris Benjamins Zelkēvičs. Laukumā devās tie paši futbolisti, kas pret "Rīgu".

Pirmajā puslaikā liepājniekiem bija liels pārsvars, mūsējie izpildīja septiņus stūra sitienus, guva divus vārtus un vismaz tik pat varēja gūt vēl. Vienā no epizodēm Karlsona ar galvu raidītā bumba, atduroties pret pārliktni, atsitās pret zemi un atlēca laukumā. Bija futbolisti, kuriem likās, ka bumba pabija aiz vārtu līnijas, taču līnijtiesnesis nebija paspējis ieņemt vietu laukuma stūrī un lēma, ka vārtu guvuma nebija.

Puslaika vidū pēc Toresa izpildītā stūra sitiena un atkārtota centrējuma gluži vai līdaciņā ar galvu bumbu vārtos trieca Miceika, bet puslaika izskaņā Tamošauska no 25 metriem raidītā bumba atsitās pret mājinieku futbolista muguru un ielidoja vārtos – 2:0. Spēles pirmajā daļā vēl labas iespējas mainīt rezultātu bija Bleidelim, Karlsonam un Toresam.

Pēc pārtraukuma lietus samērcētajā laukumā "Olimpa" futbolisti aktivizējās, ieguva tiesības izpildīt pāris stūra sitienu un pāris reizes arī bīstami sita pa metalurgu vārtiem, taču gūt panākumu tā arī nespēja. Savukārt mūsu komandas kapteinis Soloņicins caururba mājinieku sieniņu pēc tiešā brīvsitiena pie 16 metru līnijas un trešo reizi "Olimpa" vārtu vīrs Māliņš bija bezspēcīgs. Labas izdevības pārsvaru palielināt bija arī Karlsonam un Krugļakam.

Citā spēlē svētdien "Daugava" uzveica "Jūrmalu" 1:0, vakar "Dinaburg" piekāpās "Ventspilij" ar 0:3, bet "Skonto" un "Rīgas" spēkošanās beidzās pēc redakcijas slēgšanas.

Nākošo spēli "Liepājas metalurgs" aizvadīs pēc divām nedēļām – 22.oktobrī – Liepājā viesosies "Skonto", bet līdz tam puse mūsu komandas futbolistu aizstāvēs izlases krāsas, Eiropas čempionāta kvalifikācijas mačos cīnoties Īslandē un Dānijā.

Turnīra tabula (spēles, uzvaras, neizšķirti, zaudējumi, vārtu attiecība, punkti)

1. "Liepājas metalurgs" 25 17 4 4 39:19 55
2. "Ventspils" 24 15 5 4 53:16 50
3. "Rīga" 24 14 6 4 41:24 48
4. "Skonto" 23 12 7 4 47:26 43
5. "Daugava" 25 7 5 13 31:38 26
6. "Jūrmala" 25 7 5 13 27:45 26
7. "Dinaburg" 25 6 2 17 23:54 20
8. "Olimps" 25 2 2 21 15:54 8


Volejbolistu nedienas turpinās
Andris Sudmalis

Nesen jau rakstījām par Liepājas volejbolistu nedienām ar treniņu zāli. Liepājas Kompleksās sporta skolas jeb "Daugavas" zālē tika uzsākts remonts, kura dēļ volejbolisti bija spiesti domāt par alternatīvu vietu nodarbībām.

Tiesa, remonts uzskatāms par nosacītu, proti, vairākās vietās ir izzāģēti grīdas dēļi, bet nekādu citu darbu pazīmes šajā sporta būvē nav novērotas. Līdz ar to KSS volejbolisti, kā arī audzēkņu vecāki bija pamatoti noraizējušies par to, vai šogad Liepājā vispār notiks volejbola treniņi.

Atgādinām, ka KSS sporta kompleksa īpašnieks ir uzņēmums "MIG Holdings" un sportisti ilgstoši par savu uzskatītajā zālē ir vairs tikai īrnieki. Saskaņā ar "Kurzemes Vārda" rīcībā esošo informāciju septembra beigās Liepājas domes un "MIG Holdinga" pārstāvji panākuši vienošanos, ka, sākot ar 8.oktobri, sporta zāle atkal būs pieejama sportistiem. Ņemot vērā, to, ka darāmā zālē nav daudz, grīdas atjaunošana teorētiski nevarētu aizņemt daudz laika, bet vēl vakar grīdas atjaunošanas darbi netika uzsākti, līdz ar to radot pamatotas šaubas, ka nākošās nedēļas sākumā volejbolisti varēs atsākt treniņus "Daugavas" zālē.

Alternatīva nodarbību vieta gan tika atrasta 6.vidusskolas sporta zālē, bet, visticamāk, ne uz ilgu laiku, jo drīzumā zem jumta plānojuši doties arī tenisisti, kuriem minētās vidusskolas zāle ir viena no galvenajām treniņu bāzēm ziemā. Bez tam apstākļi 6.vidusskolā volejbolam arī nav īsti piemēroti, jo pieaugušo komandai, kā arī vecāko grupu puišiem tīkls nav novietojams nepieciešamajā augstumā.