Kurzemes Vārds

05:51 Otrdiena, 31. marts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Taifūns kļuvis par Dzīvnieku patversmes pastāvīgu klientu

Kristīne Pastore

Kopš 8.jūlija Liepājas Dzīvnieku patversmē atkal uzturas aptuveni piecus gadus vecais Stafordšīras terjers Taifūns. Šī vieta kļuvusi par suņa otrajām mājām, jo tur viņš šogad ar nelieliem pārtraukumiem pabijis jau četras reizes. Patversmes vadītāja Anžela Dolmatova aicina suņa saimnieku vai nu no tā atteikties, lai dzīvniekam varētu meklēt citu ģimenei, vai beidzot rūpēties par to.

Uz patversmi Taifūnu atved vai nu Pašvaldības policijas darbinieki, vai uzņēmuma "EKO Kurzeme" speciālisti. Šo suni var uzskatīt par klaiņotāju – visbiežāk kārtības sargātāji viņu notvert pie kāda veikala, kad tas no apkārtējiem ubago kādu kārumu, vai pat, iekļuvis iekšā, droši dodas pie kases. Bijis gadījums, kad tas atvests no daudzstāvu dzīvojamās mājas, kur suns pie kāda dzīvokļa durvīm skrāpējis ar kāju, lūdzoties iekšā. Kad saimnieki atvēruši durvis, suns droši devies uz virtuvi un apgūlies kā lūgdams, lai pieņem viņu šajās mājās. "Normālā situācijā dzīvnieki tā nedara. Šāda rīcība rāda, ka sunim paša mājās neklājas labi," skaidro A.Dolmatova. "Viņš meklē citas mājas."

Patversmes darbiniekiem suns no biežajām apmeklējuma reizēm ir labi pazīstams. Dzīvnieks ir draudzīgs un sabiedrisks, tāpēc tam ļoti vajadzīga uzmanība un nodarbības. Laikā, kamēr Taifūns uzturas patversmē, speciālisti nodarbojas ar tā dresūru. Bet sieviete, kas pēc tam, kad saimniekiem paziņo par suņa uzturēšanos patversmē, ierodas to savākt, ik reizes aizbildinās, ka esot to meklējusi.

Iepriekšējo reizi Taifūns no patversmes savākts 5.jūlijā, kad viņš tur bija pavadījis veselu mēnesi. Bet jau nākamajā dienā saņemtas ziņas, ka suns klaiņo Ezerkrasta mikrorajonā pie veikala "Maxima". 8.jūlijā tas atkal ievietots patversmē, un kopš tā laika par Taifūnu neviens vairs nav interesējies. Pēc patversmes darbinieku rīcībā esošās informācijas, suņa saimnieku sauc Vitālijs. Viņiem ir arī vīrieša tālruņa numurs, taču viņš uz zvaniem neatbild. Kad "Kurzemes Vārds" mēģināja sazvanīt Vitāliju, operatora balss vēstīja, ka šim abonentam ienākošie zvani ir liegti.

Taču A.Dolmatova vēlas skaidrību. "Es aicinu Taifūna saimnieku ierasties pie mums, lai mēs beidzot tiktu skaidrībā, vai nu viņš savāks savu suni un pienācīgi par to rūpēsies, vai arī atteiksies no dzīvnieka, lai mēs varētu tam meklēt jaunus saimniekus," viņa sacīja. "Ja saimnieks visdrīzākajā laikā neieradīsies, mēs saskaņā ar "Dzīvnieku aizsardzības likumu" uzsāksim dzīvnieka atsavināšanas procesu."

Par to, ka Taifūnam atrast jaunus saimniekus nebūs grūti, A.Dolmatova ir pilnīgi pārliecināta. Un viņa piebilst, ka laikā, kamēr šis suns ir regulārs patversmes klients, jauni saimnieki atrasti 26 tajā mitušajiem dzīvniekiem.