Kurzemes Vārds

23:48 Piektdiena, 24. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Sports

Volejbolisti atgriežas "Daugavas" zālē
Andris Sudmalis

Šonedēļ Liepājas Kompleksās sporta skolas volejbola sekcijas audzēkņi, viņu vecāki, kā arī treneri varēja atviegloti uzelpot, jo kļuva zināms, ka arī turpmāk volejbolisti varēs trenēties sev ierastajā "Daugavas" sporta zālē.

Sapulcē, uz kuru bija pulcējušies daži desmiti audzēkņu, viņu vecāki, kā arī volejbola treneri, KSS direktors Naums Vorobeičiks, Liepājas domes Sporta nodaļas priekšnieks Artis Lagzdiņš pastāstīja, ka ar ēkas īpašnieku – AS "MIG Holdings" – ir panākta vienošanās, ka arī šajā mācību gadā tā būs pieejama sportotājiem. Un runa jau nav tikai par volejbolistiem, bet arī teju par visām Liepājas centrā izvietotajām vispārizglītojošajām skolām, kas šo zāli izmantoja sporta nodarbībām.

Šās nedēļas sākumā no sporta zāles grīdas izzāģētie dēļi atgriezti savās vietās, un gan volejbolisti, gan arī vidusskolu skolēni zālē jau ir atsākuši nodarbības, arī siltais ūdens dušās pieslēgts. Tiesa, telpas, it īpaši rīta stundās, ir visnotaļ drēgnas.


Mazie metalurgi dominē arī Kurzemē
Andris Sudmalis

Pēc uzvarētāju noskaidrošanas četrās jaunākajās "Nordea" Latvijas jaunatnes meistarsacīkšu grupās, ir sadalītas vietas arī Kurzemes zonas finālturnīros.

Visās grupās (U–9, U–10, U–11 un U–12) par uzvarētājiem kļuva "Liepājas metalurga" L.Valinska Jaunatnes futbola centra audzēkņi. Taisnības labad jāsaka, ka liepājnieku konkurenti katrā vecuma grupā bija tikai pa vienai citas pilsētas komandai.

Tā U–9 grupā starp trim jauno metalurgu komandām piedalījās arī Brocēnu "BJSS", bet par uzvarētājiem kļuva Eduarda Safjanova trenētie metalurgi. Arī U–10 vecuma grupā piedalījās trīs "Liepājas metalurga" vienības. Par uzvarētājiem kļuva Mārtiņa Jaunskalžes audzēkņi, bet ventspilnieki palika trešie.

Arī U–10 un U–11 vecuma grupās mūsējiem konkurenci sastādīja pa vienai ventiņu komandai, bet par uzvarētājiem kļuva attiecīgi Mārtiņa Jaunskalžes un Aleksandra Stradiņa trenētie zēni.


Gomeļā palika ārpus trijnieka
Andris Sudmalis

Nikolaja Siļčonoka un Maksima Bogdanova trenētie "Liepājas metalurga" 1998./1999.gadā dzimušie hokejisti ir izcīnījuši 4.vietu Gomeļas 860.jubilejai veltītajā starptautiskajā turnīrā.

Pirmo no piecām turnīra spēlēm metalurgi aizvadīja pret vienaudžiem no Maskavas "Spartak" un piedzīvoja sagrāvi ar 2:10. Arī nākošajā mačā, kurā liepājnieki tikās ar turnīra saimniekiem – Gomeļas "GDJSŠ 5", nācās samierināties ar pārliecinošu zaudējumu – 0:6. Līdzīgāka izvērsās "Liepājas metalurga" trešā cīņa, tomēr arī pret Belgorodas "DJUSŠOR" no Krievijas nācās atzīt sāncenšu pārākumu – 3:6. Toties mūsējie uzvarēja abās pārējās turnīra spēlēs. Panākumi ar 6:3 pret Mogiļevas "Himvolokno" no Baltkrievijas un 4:3 pret Podoļskas "Vitjaz" no Krievijas deva metalurgiem 4.vietu turnīrā, kurā 1.vietu izcīnīja mājinieki.

Intriga līdz pēdējai kārtai
Andris Sudmalis

"Liepājas metalurga" futbolisti turpina cīņu par uzvaru Latvijas čempionāta dublieru turnīrā. Kārtējā spēlē savā laukumā liepājnieki pārliecinoši ar 5:2 (4:1) apspēlēja Rīgas "Olimpu".

No ierastā dublieru komandas pamatsastāva laukumā spēles sākumā devās tikai četri spēlētāji – aizsargi Mežs un Šlampe, kā arī malējie pussargi Sitenkovs un Pirktiņš, kuri šoreiz darbojās aizsardzības flangos. Vēl savā balsta pussarga pozīcijā darbojās Koršakovs, bet pārējie spēlētāji – Krucs, Žuravļovs, Kecs, Laktionovs, Krugļaks un arī Kamešs – ir pieskaitāmi pie virslīgas komandas tuvākiem vai tālākiem rezervistiem.

Mūsējie jau ar spēles pirmajām sekundēm centās laimi meklēt uzbrukumos. Kopš mača sākuma vēl nebija pagājusi pat viena minūte, kad Krugļaka tamborēšanu soda laukumā viesi prata pārtraukt tikai ar pārkāpumu, un pats cietušais realizēja piešķirto pendeli. Arī turpinājumā metalurgi neatslāba. Kopš spēles sākuma bija pagājis tikai stundas ceturksnis, bet rezultāts jau bija 3:0 (Laktionovs, Krugļaks).

Bija acīmredzams, ka liepājnieki daudz labprātāk uzbruka nekā aizsargājās, un arī viesiem netrūka ne bīstamu momentu, ne arī vārtu guvumu. Tiesa, lielākie nopelni zaudēto vārtu gadījumā ir jāuzņemas pašiem metalurgiem. Savukārt uzbrukumā vēlreiz izcēlās Laktionovs un arī Šlampe.

Panākumu pēdējā kārtā izcīnīja arī mūsu vienīgie konkurenti par uzvaru dublieru turnīrā – ventspilnieki, kuri ar 2:0 pieveica "Dinaburg". Trešās vietas īpašnieki skontieši ir atpalikuši jau par vairāk nekā 20 punktiem. Līdz ar to divas kārtas līdz čempionāta beigām mūsējie saglabā divu punktu pārsvaru. Pirmās vietas liktenis, visticamāk, izšķirsies pēdējā kārtā 29.oktobrī, kad Liepājā notiks Kurzemes derbija dublieru komandu tikšanās, bet līdz tam metalurgi savā laukumā 26.oktobrī pulksten 14 uzņems "Skonto".

1. "Liepājas metalurgs" 26 19 3 4 77:35 60
2. "Ventspils" 26 18 4 4 59:22 58