Kurzemes Vārds

01:13 Sestdiena, 30. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Brīvbrīdis

Šokolādes deja pa ķermeni

Kuram gan no mums savu reizi nepatīk panašķēties ar šokolādes gabaliņu? Gardi! Taču diezin vai saistībā ar šo našķi mums ienāks prātā doma, ka to varētu klāt arī uz ķermeņa, lai izbaudītu nebijušas sajūtas. Hm, diezgan interesanti! Varbūt izmēģināt? Bet labāk pirms tam noskaidrot, kā tas īsti notiek. Skaidrību šajā jautājumā "Brīvbrīdim" palīdzēja ieviest salona "Debess" masiere Monika Eglīte, kurai pašai, starp citu, šokolāde jau trīs gadus ir vienaldzīga. Interesanti, ka tieši tik ilgi viņa veic masāžu ar šokolādi.Prieks miesai, bet ne garšas kārpiņām

Tumša, mazliet gaišāka un pavisam balta – tik dažāda ir šokolāde. Tulkojumā no grieķu valodas šis kārums nozīmē – dievu ēdiens. Tās sastāvā ir teobromīns, kas, kā skaidro speciālisti, cilvēkam sniedz baudu, laimes sajūtu un uzlabo garastāvokli, tāpēc ne velti mēdz teikt, ka šokolāde ir zāles nelaimīgiem mīlētājiem. Starp citu, tieši garastāvokļa uzlabošanai to ikdienā patērē ne tikai nelaimīgie mīlētāji, bet arī cilvēki, kam bijusi grūta darba diena vai citas raizes un vajadzīgs mazliet enerģijas.

Monika skaidro, ka masāžu ar šokolādi gan par gastronomisku baudījumu nenosauksi – masāžas laikā izmanto pavisam rūgtu šokolādi, kas papildināta ar speciālu eļļu. "Mēs ar kolēģi Anitu esam to nogaršojušas, bet nekāda lielā prieka tur nav!" viņa smejas. Un vēl piebilst, ka agrāk patiešām pati labprāt apēdusi ne vienu vien šokolādes gabaliņu, bet, kopš veic šo masāžu, tumšais kārums viņai kļuvis vienaldzīgs. Monika to skaidro pavisam racionāli – acīmredzot esot ar to piesātinājusies, jo telpā, kur notiek masāža, kas ilgst pusotru stundu, gaisā ir šokolādes aromāts un viņa to uzņem ar katru poru, turklāt vēl ar rokām.

Taču to, ka šokolādes masāža nedod gastronomisko baudījumu, pilnīgi kompensē ķermeniskais baudījums. Un, protams, masāža pati par sevi ir arī labs ieguldījums savas veselības profilaksē. Šās masāžas laikā cilvēka ķermeni noklāj ar siltu, pašķidru šokolādes masu, ko masiere cītīgi iemasē ķermenī, tādējādi radot fantastisku relaksācijas sajūtu. To kompleksi veido gan šokolādes smarža, gan tās iedarbība uz ķermeni, gan arī pati masāža. Monika stāsta, ka neesot retums gadījumu, kad cilvēki masāžas laikā aizmiegot. Vai arī miedziņš klāt ir tad, kad pēc masāžas, silti ietītam speciālajā plēvē, lai siltā šokolādes masa neaizplūstu, un pēc tam siltā sedziņā, klients relaksējošas mūzikas gaisotnē var pusstundu mierīgi atpūsties.

Pirms dāvināt – padomāt

Monika stāsta, ka šo masāžas veidu cilvēki lielākoties izmēģinot kā kaut ko jaunu un īpašu – tā nav masāža, uz kuru nāk kā uz regulāru ārstniecisko procedūru. Tomēr tai ir ne tikai relaksējoša un kosmētiska iedarbība, bet tās laikā ķermenim veic arī mikropīlingu.

Tā kā šī masāža nav ikdienas skaistumkopšanas procedūra, cilvēki bieži vien to saņem kā dāvanu: to dāvina meita mammai, vīrs – sievai, draugs – draudzenei un tamlīdzīgi. Šo trīs gadu laikā gan neviens vīrietis uz to neesot bijis.

Tomēr, stāstot par šo baudas pilno piedzīvojumu – šokolādes deju pa ķermeni, Monika min arī dažus brīdinājumus. Bijis gadījums, kad uz šokolādes masāžu atnākusi sieviete, kurai bijusi nepatika pret šokolādi – viņa to vispār nav lietojusi. "Žēl, ka kliente man to iepriekš nepateica," saka Monika. "Jo viņai no masāžas nebija nekāda baudījuma, viņa to pacieta sakostiem zobiem. Mēs taču tās vietā būtu veikušas kādu citu masāžu: ar aromātiskajām eļļām vai vēl kaut ko." Un noteikti uz šo masāžu nevajag nāk cilvēkiem, kam ir alerģija pret šokolādi – arī tur nekā laba nebūs, brīdina masiere un iesaka – pirms dāvināt kādam šo prieku, noskaidrot viņa attiecības ar šokolādi.

Mana pieredze

Dana (35 gadi): – Šokolādes masāžu saņēmu kā dāvanu no draudzenēm savā 35 gadu jubilejā. Nu, burvīgi! Tā kā man ļoti patīk masāžas vispār, šo izbaudīju kā jauku piedzīvojumu. Pārsteigums man bija šokolādē esošais skrubītis, baudījums – masāža kopumā, bet atklājums – tā burvīgā sajūta pēc tam, kad bija gan atslābums, gan enerģija vienlaikus. Un ļoti man patika mierīgai atpūtai atvēlētais laiks, kad esi silti ietīts šokolādes apskāvienos. Fantastiski! Es pat teiktu – tajā procesā kopumā ir kaut kāds erotisks akcents – tāds, ka palikt vienai pēc šādas masāžas negribas. Vienīgais brīdinājums citiem – pirms ļaujaties masāžai, noteikti aizejiet uz tualeti, lai šo laiku varētu patiešām mierīgi izbaudīt.

Sagatavojusi Kristīne Pastore