Kurzemes Vārds

05:49 Piektdiena, 29. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Sports

Gulbenieši uz lāpstiņām arī otrreiz
Miks Kuncītis

Vakar Latvijas Basketbola līgā uzvaru izcīnīja BK "Liepājas lauvas", kas savā laukumā ar 90:70 (25:25, 24:13, 20:21, 21:11) arī otro reizi pieveica komandas "Bumerangs/Gulbene/ASK" basketbolistus.

"Liepājas lauvām" trijās aizvadītajās LBL spēlēs šī bija jau otrā spēkošanās ar gulbeniešiem. Lai arī pirmajā savstarpējā mačā liepājnieki uzvarēja ar visai solīdo 19 punktu pārsvaru, panākums nebūt nenāca viegli. Arī šoreiz mūsu basketbolistiem nekāda taupīšanās nākamajām cīņām nesanāca un bijā jācīnās, tā teikt, no zvana līdz zvanam. Jā, laukuma saimnieki kontrolēja situāciju, un gulbenieši īsti vadības grožus savās rokās tā arī neizjuta, tomēr atslābināties mājiniekiem neļāva ne mirkli. Pats spēles sākums veiksmīgāks izdevās liepājniekiem – līdera lomu uz saviem pleciem atkal uzņēmās Mareks Jurevičus, kurš jau pirmajā puslaikā pretinieku grozā salādēja 18 punktus. Ja mūsu komandas pirmajai vijolei nebija problēmas ieiet spēles ritmā, tad pārējās lauvas to īsti nespēja. Cīņas pirmajā pusē visredzamāk laukumā nevarēja iejusties Stīvs Ričs, kurš darbojās lēnīgi un kuram arī no groza apakšas trāpīt neizdevās. Gulbenieši centās spēlēt ātru basketbolu, kas mijās ar labām epizodēm un dažkārt rupjām kļūdām, tādēļ viņiem arī nebija pa spēkam ievirzīt cīņas gaitu sev labvēlīgā gultnē.

Šķita, ka visu salikt pa plauktiņiem liepājnieki cerēja otrā puslaika pirmajās minūtēs, kad īsā laika sprīdī mājiniekiem jau bija 17 punktu pārsvars, tomēr viesiem vēl bija spēks kaulos, un drīz vien cīņa atkal kļuva slidena. Desmit punktu robežās mājinieku handikaps turējās līdz pat pēdējās ceturtdaļas vidum, kad "Liepājas lauvas" ar jau pieminēto Jureviču priekšgalā beidzot panāca savu. Droši vien spēles beigās atcerējās, ka pat trīs minūšu laikā, kā tas bija mačā ar komandu "VEF/Rīga", ir iespējams zaudēt desmit punktu pārsvaru. Šoreiz mūsējie vienkārši paviršības nepieļāva. Rezultatīvākais "Liepājas lauvām" atkal bija Mareks Jurevičus, kurš šoreiz guva 34 punktus, turklāt realizēja sešus no astoņiem tālmetieniem. Savukārt astoņus punktus sameta Salvis Mētra. Gulbeniešu rindās precīzākais bija Gundars Rauza ar 21 punktu.

Nākamo spēli liepājnieki aizvadīs jau rīt, kad pulksten 18.30 sporta zālē "Celtnieks" mūsējie tiksies ar Latvijas Basketbola līgas pastarīšiem – komandu "Falco/Ķeizarmežs".


Amatieri aizvadījuši pirmās spēles
Andris Sudmalis

Oktobra izskaņā ar divām Liepājas veterānu čempionāta spēlēm sākusies pilsētas amatieru hokeja sezona.

Abi pirmie mači izvērsās spraigi, un uzvarētāji tika noskaidroti tikai ar vienas ripas pārsvaru. "Ezermala 1" pieveica komandu "Unimars L" ar 4:3, bet "Zig–Zag" ar 2:1 apspēlēja "Lāču" hokejistus. Rezultatīvākais spēlētājs pirmajās kārtās bija ezermalietis Alens Šēfers ar 3 (2+1) punktiem.

Šonedēļ tiks aizvadītas vēl divas veterānu čempionātu spēles. Piektdien pulksten 20.15 "Tosmare" tiksies ar "Ezermalu 1", bet svētdien pulksten 10.30 "Unimars L" spēlēs ar komandu "Lāči".

Sestdien pulksten 13.45 tiks aizvadīta arī pirmā pilsētas čempionāta spēle, kurā "Klaipēda" tiksies ar "Nordea/3M".


Divi čempioni arī Igaunijā
Miks Kuncītis

Mūsu pilsētas ūdens motosporta komandai "UPB Energy" sezona ir beigusies, tagad atlicis tikai saņemt godam nopelnītās medaļas un kausus. Latvijas čempionāta noslēguma apbalvošanas ceremonija būs tikai novembra vidū, bet Igaunijā tā jau ir notikusi.

Šogad, tāpat kā pērn, Liepājas ūdens motosportisti bijuši ļoti aktīvi un bez Latvijas čempionāta startējuši vēl arī Igaunijas un Polijas vietējās sacīkstēs un, jāteic, visai veiksmīgi. Polijas atklātajā čempionātā saspringtā grafika dēļ liepājnieki nevarēja piedalīties visos posmos, taču Igaunijas mačos gan. Lai arī mūsu ziemeļu kaimiņu čempionāts meistarības ziņā atpaliek no Latvijas, nav jau tā, ka uzvaras nāktu bez piepūles un gariem vakariem, garāžās ķīlējot tehniku.

Uz Tartu notikušo sezonas nobeiguma balli devās arī mūsu ūdens motosportisti, divi no viņiem tika godināti kā čempioni, bet viens ieguva bronzas godalgu. No mūsējiem pārliecinošāko sniegumu demonstrēja Ēriks Ķiepe–Kipge, kuram Igaunijas čempionātā īstu konkurentu O–350 laivu klasē tā arī neatradās, tādēļ likumsakarīga uzvara arī kopvērtējumā. Nedaudz pārsteidzošs bija Artūra Brolīša izcīnītais tituls S–550 laivu klasē, jo jaunais liepājnieks vēl pērn startēja jauniešu ieskaitē un tagad jau pirmajā sezonā spēja izcīnīt uzvaru. Viņam gan neklājās viegli un nācās cīnīties ne tikai ar tehniskām ķibelēm, bet arī ar pieredzes trūkumu. Iespējams, jau nākamgad Brolītis spēs izrādīt konkurenci šogad par pasaules čempionu kļuvušajam liepājniekam Mārtiņam Bergholcam. Šoreiz ar bronzas medaļu nācās samierināties citam talantīgam Liepājas sportistam – Mārtiņam Morozam, taču arī viņš ar šajā gadā sasniegtajiem rezultātiem var būt apmierināts, jo galvenais bija izcīnīt uzvaru Eiropas čempionātā JT–250 klasē, un to viņš arī atbildīgākajās sacīkstēs izdarīja, apsteidzot tieši sportistu no Igaunijas.

"UPB Energy" komandas kapteinis Ēriks Ķiepe–Kipge pastāstīja, ka šī esot bijusi veiksmīgākā sezona mūsu ūdens motosportistiem galvenokārt jau tāpēc, ka beidzot izdevies uzvarēt Latvijas čempionāta komandu kopvērtējumā. Arī šogad par pasaules čempionu S–550 laivu klasē kļuva Mārtiņš Bergholcs, bet Eiropas čempionātā JT–250 klasē nepārspēts palika Mārtiņš Morozs.


Liepājnieka klubs cīnās bez uzvarām
Miks Kuncītis

Liepājas basketbolista Jāņa Porziņģa pārstāvētais klubs Pistojas "Cramatic" Itālijas otrās līgas čempionātā zaudējis jau trešo spēli pēc kārtas. Pēdējā no tām "Cramatic" ar 74:84 atzina komandas "Vonoli Soresina" pārākumu.

Lai arī mūsu basketbolists jauno sezonu iesācis visai pārliecinoši un rezultatīvi, viņa pārstāvētajai komandai "Cramatic" aizvadītajās trijās spēlēs pie uzvarām vēl nav izdevies tikt. Pirmajā kārtā ar 63:84 piekāpās komandas "Trenkwalder RE" basketbolistiem, bet vēlāk arī "Carife Ferrara" vienībai – 79:88. Visās no aizvadītajām cīņām liepājnieks laukumā devās pamatpiecniekā, turklāt pēdējā mačā Jānis Porziņģis bija rezultatīvākais – laukumā pavadītajās 28 minūtēs liepājnieks guva 17 punktus. "Kurzemes Vārdam" pats basketbolists atzina, ka sezonas sākums viņa pārstāvētajam klubam ir izvērties vairāk nekā neveiksmīgs, jo divās no spēlēm uzvaras izslīdējušas pašā mača galotnē. Jāatzīmē, ka Itālijas otrās līgas čempionātā bez uzvarām turpina cīnīties vēl tikai viena komanda – Jāņa Porziņģa iepriekšējais klubs "TD Shop.It", ar kuru tieši "Cramatic" spēkosies nākamajā kārtā.