Kurzemes Vārds

20:12 Sestdiena, 6. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Direktore pastniekus sauc par varoņiem

Kristīne Pastore

Kopš augusta beigām "Latvijas pasta" Kurzemes reģionālās direktores amatā ir Ineta Trumpeniece – viņa nomainījusi iepriekšējo direktori Maiju Ēlerti. Savukārt Liepājas reģionālās pārvaldnieces Sigitas Benhenas vietā šo amatu pilda Jevgēņijs Glazuns. Viņi abi pagājušajā piektdienā, kad "Latvijas pasts" atzīmēja savu 375.jubileju, devās pildīt pavisam vienkāršus ikdienas pienākumus uz citu rajonu pasta nodaļām.

I.Trupeniece sarunā ar "Kurzemes Vārdu" atzina: "Pastnieki patiešām ir varoņi." Viņa šajā dienā jau pulksten sešos ieradās Kuldīgas pasta nodaļā, kur strādāja kopā ar ilggadējo pastnieci Valiju, lika plecos smago pastnieka somu un iznēsāja sūtījumus gan privātpersonām, gan iestādēm. I.Trumpeniecei pastnieces darbs gan nav svešs, jo pasta sistēmā viņa strādā desmit gadu. Pēc bērnu audzināšanas pirms desmit gadiem viņa sāka darbu Talsu rajona Veģu pasta nodaļā, kur vienlaikus bija gan tās vadītāja, gan pastniece, gan arī apkopēja – vienīgā darbiniece. "Ar velosipēdu no rītiem devos uz četrus kilometrus attālo darbavietu un ar velosipēdu arī izvadāju sūtījumus," viņa atceras.

Vēlāk I.Trumpeniece pārcelta darbā uz Abavciema, tad Stendes un vēlāk Talsu 1.pasta nodaļu. Pirms gada konkursa kārtībā viņa sāka strādāt par Tukuma Reģionālās pasta nodaļas pārvaldnieci, bet, kad atbrīvojās Kurzemes reģionālās direktores vieta, pieteicās konkursā un uzvarēja. I.Trumpeniece joprojām dzīvo Talsos un ik rītu pulksten sešos dodas 150 kilometru tālā ceļā, lai laikus būtu savā darba vietā Liepājā. "Darba dēļ dzīvesvietu no Talsiem uz Liepāju mainīt nedomāju," viņa saka.

I.Trumpeniece, desmit gadu strādājot pasta sistēmā, ir informēta par grūtībām šajā darbā un atzīst, ka darbinieku trūkums ir nopietna problēma. Taču piebilst: "Pateicoties personāla inspektoriem, kas cītīgi gādā par darbinieku piesaisti, pašlaik vismaz Liepājā šo problēmu ir daudz mazāk. Protams, vēl ir brīvas gan pasta operatoru, gan arī pastnieku vietas, taču situācija nav katastrofāla." Viņa piebilst, ka 1.oktobrī pasta sistēmā strādājošajiem paaugstinātas algas, kas varētu rosināt cilvēkus izvēlēties darbu pastā.

Runājot par mazo pasta nodaļu slēgšanu pagastos, I.Trumpeniece stāsta, ka šajā ziņā nekas nemainīsies – tās nodaļas, kas jau ir slēgtas, no jauna neatvērs. Kā paredz pasta noteikumi, katrā pagastā ir jāsaglabā viena pasta nodaļa, un šo noteikumu pasts arī izpildīs. Taču iedzīvotāji ir neapmierināti, ka slēgtas pasta nodaļas, piemēram, Jūrmalciemā un citās apdzīvotās vietās mūsu rajonā. I.Trumpeniece skaidro, ka šīs problēmas risinājumam meklēs citas iespējas, lai iedzīvotājiem būtu ērti. "Vietējiem uzņēmējiem, veikaliem, bibliotēkām un citiem piedāvāsim slēgt franšīzes līgumus un nodarboties ar mūsu pakalpojumu sniegšanu – pārdot markas un aploksnes, pieņemt maksājumus un pakas – un citiem," viņa skaidroja. "Es domāju, ka lauku uzņēmējiem tas varētu būt saistoši."

Tiesa gan, tas nenotiks šajā gadā. Tāpēc pagaidām, ja iedzīvotāji nevar nokļūt līdz pasta nodaļai pagasta centrā, viņiem ir iespēja sev vajadzīgos pasta pakalpojumus saņemt pie motorizētajiem pastniekiem. Runājot par tiem, I.Trumpeniece piebilda, ka dažviet pastniekiem, kas iepriekš pasta sūtījumus iznēsājuši kājām vai ar velosipēdu, nav autovadītāja apliecības un tas viņiem liedz pildīt motorizētā pastnieka darbu. "Pasts gan piedāvā viņiem atlaides autovadītāju tiesību iegūšanai, taču ne visi to vēlas izmantot," viņa sacīja.

Par vēl kādas pasta nodaļas slēgšanu Liepājas rajonā jaunā direktore pagaidām nestāsta. Arī slēgt kādu pasta nodaļu Liepājā nav domāts, taču viņa pastāsta, ka joprojām aktuāls ir jautājums par pasta nodaļas atvēršanu Zaļās birzs mikrorajonā. Risinājumus šai problēmai jau vairākus gadus meklēja iepriekšējie pasta vadītāji, taču, kā sacīja I.Trumpeniece, pagaidām variantu nav, jo šajā mikrorajonā nevar atrast pasta vajadzībām piemērotas telpas.

Pasta klienti ir neapmierināti arī ar to, ka šogad daudzviet vairs nav laikrakstu agrās piegādes, kas liedz jaunākās ziņas uzzināt pie rīta kafijas. "Pilsētā mēs cenšamies saglabāt šo piegādi," skaidroja I.Trumpeniece, "bet laukos, kā paredz pasta noteikumi un vienošanās ar laikrakstu izdevējiem, šie izdevumi ir jāpiegādā dienas laikā, un to mēs arī darām."