Kurzemes Vārds

21:23 Sestdiena, 6. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Pa pilsētu kāds spociņš klīst…

Daina Meistere

Cirka studija "Beztemata" aicina nestrīdēties par to, vai mums ir pieņemama seno ķeltu spoku nakts, kas vairāk zināma kā Halovīns un kas komercializēta tiktāl, ka sen jau pazaudējusi savu sākotnējo izcelsmi un nozīmi un kļuvusi par ķēmošanos spocīgos apģērbos. Vēl vairāk – par dāvanu diedelēšanu, nedevēju solot nobaidīt.

Cirka studijas "Beztemata" vadītāja S.Sudmale kopā ar saviem cirka māksliniekiem ne vienreiz vien ciemojusies Anglijā, valstī, kur šīs visu svēto nakts tradīcijas glabā un kur nav aizmirsta to sākotnējā nozīme. Tāpēc cirka mākslinieki tieši 31.oktobrī izies pilsētas ielās, konkrētāk – Tirgoņu ielā. No pulksten 18 līdz 19.30 – laikā, kad jau sāk krēslot –, stāvot, vai apsēžoties uz soliņiem, cirka mākslinieki uzsāks klusinātu stāstījumu par to, kādus noslēpumus slēpj mūsu pilsētas senās ielas, laukumi, namu pagalmi. Trīs senatnīgi tērptas dāmas, nostāstu zinātājas, interesentiem pastāstīs gan to, kur manta paslēpta, gan to, kur var kādu nemiera dvēseli sastapt, gan vēl daudz ko citu. Tāpat garāmgājēji varēs iesaistīties stāstījumā ar saviem notikumiem un pastāstiņiem.

Jo, kā pastāstīja Solvita Sudmale, ir apzināts visai nozīmīgs skaits šādu puspatiesu, pusbaisu notikumu. Un kas vairs var izsvērt, cik īsteni tie ir, cik izpušķoti, no mutes mute ejot. Un viņa zina arī to, kā Halovīna simbolu – ķirbi var godāt ne tikai, izdobjot tam caurumu, ieliekot sveci acīs un mutē. Tāpēc liepājnieki tieši šajā dienā aicināti nest savus dārza brīnumus uz ķirbju karaļa konkursu. Tas noritēs turpat, kur spoku stāstu stāstīšana.