Kurzemes Vārds

22:29 Otrdiena, 29. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Notikumi

Grāvī iestūrējis dzērumā

"Kurzemes Vārds" jau rakstīja, ka 28.oktobrī pēc pulksten septiņiem vakarā sākotnēji nenoskaidrots vadītājs ar automašīnu "Audi 100", braucot pa Turaidas ielu, nobraucis no ceļa, un auto apgāzies. Policija noskaidrojusi, ka pie stūres sēdējis 1985.gadā dzimušais Deniss, ka avāriju izraisījis kunga prātā – viņam konstatētas 1,06 promiles. Turklāt automobilis vadīts bez vadītāja apliecības.

Siro garnadži

29.oktobrī ap pulksten 16 iepretī kafejnīcai "Annele" Liepājā, E.Veidenbauma ielā, kāds 30 gadu vecs vīrietis konstatējis, ka no bikšu aizmugurējās kabatas izzagts naudas maks, kurā bijusi nauda un vadītāja apliecība, informēja Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes preses sekretāre Jolanta Knīse. 28.oktobra rītā Šķēdes ielā kādā dzīvoklī sieviete konstatējusi, ka no rokassomiņas izzagts maks ar vadītājas apliecību, naudu un kredītkartēm. Diemžēl pie norēķina kartes atradies PIN kods, ko garnadzis izmantojis, noņemot no konta naudu. Kopējos materiālos zaudējumus vēl precizē. Bet 30.oktobrī ap pusseptiņiem vakarā Pļavu ielā jauna sieviete konstatējusi, ka no automašīnas "VW Golf" pazudusi somiņa, kurā bijusi gan autovadītāja apliecība, gan reģistrācijas apliecība un mobilais tālrunis.

Demolē kafejnīcu

Otrdien ap pusdienlaiku konstatēts, ka kafejnīcai "Kaupiņdārzs", Peldu ielā, sasists nožogojuma stikls. Materiālo zaudējumu aprēķina. 31.oktobrī ap pusdiviem naktī Grobiņā, Rīgas ielā, konstatēts, ka kafejnīcai izsista pakešloga rūts un vēl divi mazi lodziņi.

Uzbrūk un aplaupa

30.oktobrī ap pulksten 22.30 Salmu ielā aplaupīts kāds 45 gadus vecs vīrietis. Viņš saņēmis no mugurpuses sitienu pa galvu, bet atguvies konstatējis, ka paņemta viņa pase, norēķinu kartes un nauda. Policija notikušo izmeklē.

Autovilcieniņš uz Jaunā tilta

Trešdien ap pussešiem vakarā automašīnas "Audi 80" 22 gadus vecais vadītājs, stūrējot braucamo no Jaunās ostmalas uz Ādu ielu, nebija pareizi izvēlējies ātrumu un distanci, kādēļ izraisījis sadursmi ar priekšā apturētu "VW Golf Variant". "VW" trieciena dēļ sadūrās vēl ar "Opel Omega", tas savukārt ar "VW Passat".

Šauts skaidrā prātā

Valsts policija pēc negadījuma Nīcas pusē, kur 27.oktobrī medību laikā tika sašauti divi cilvēki, plašāku informāciju nesniedza, bet pēc publikācijas "Kurzemes Vārdā" saņēmām atbildes uz vairākiem jautājumiem. Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes preses sekretāre Jolanta Knīse apstiprināja, ka aizdomās par kolēģu sašaušanu turētais ir 1963.gadā dzimušais Jānis. Vīrietis neesot apcietinājumā, jo, kā skaidroja amatpersona: "Aizdomās turamo personu nav pamata aizturēt. Kriminālprocess pagaidām ir uzsākts par miesas bojājumu nodarīšanas faktu, un tā ietvaros noskaidros visu pārējo – gan par atļaujām, gan ieročiem, gan dzinējiem utt." J.Knīse arī informēja, ka alkohola reibumā Jānis neesot bijis.

Likvidēts kārtējais dārza namiņš

29.oktobrī drīz pēc diviem dienā ugunsdzēsēji saņēmuši izsaukumu uz Brīvības ielu pie pilsētas robežas, pastāstīja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Liepājas brigādes inspektore Rita Seļezņeva. Uguns apēdusi kārtējo dārza mājiņu. Aizdegšanās iemeslu noskaidros Valsts policija, taču nevarot izslēgt, ka namiņā viesojušies pajumtes meklētāji, atzīst ugunsdzēsēji.

Valsts policija savukārt noskaidrojusi, ka ugunsnelaime 27.oktobrī Atmodas bulvārī 35 (tur nodega dārza mājiņa un žogs ap to, par ko "Kurzemes Vārds" jau rakstīja) izcēlusies, neuzmanīgi rīkojoties ar uguni.

Dzērumā un bez tiesībām stūrē dižtraktoru
Ita Cērmane

Trešdienas vakarā no trases noņemts kārtējais piedzērušais transportlīdzekļa vadītājs. Šoreiz gan nevis dzērājšoferis, bet gan dzērājtraktorists.

Ap pusdeviņiem vakarā, kad Pašvaldības policijas darbinieki strādājuši O.Kalpaka ielā, viņu virzienā no Brīvostas puses braucis traktors ar kausu, pārvietodamies visnotaļ dīvaini. Traktors apstājies pāris soļu attālumā no operatīvā transportlīdzekļa un pie tā stāvošajiem cilvēkiem. Tā kā traktorists braucis nepārliecinoši, policijas darbinieki nolēmuši to pārbaudīt.

Kad traktorists – 1981.gadā dzimušais Aleksandrs izkāpis, izrādījies, ka viņš ir stipri iereibis. Jaunais vīrietis arī nav noliedzis, ka lietojis grādīgo dziru. Knapi turēdamies kājās, viņš mēģinājis atvainoties un jau gribējis rāpties atpakaļ spēkrata kabīnē, lai turpinātu ceļu. Kad likumsargi viņam to nav ļāvuši, traktorists izdomājis citu stāstu – viņš neesot vis piedzēries, bet noguris, jo visu iepriekšējo nakti nav gulējis. Uz jautājumu, ko ar ostas uzņēmuma transportlīdzekli viņš dara pie siltumtrases Brīvostas malā, vīrietis atbildēt nav varējis. Izskatījies gan, ka viņš braucis pēc papildinājuma, jo turpat blakus uzradies kāds vīrietis, kuram rokās bijis iepirkumu maisiņš ar alkohola pudeli. Pienācējs apstiprinājis, ka esot iereibušā traktorista draugs, taču teicies, ka tikai gājis garām.

Apskurbušajam tālāk braukt nav ļauts – izsaukta Ceļu policijas ekipāža. Valsts policijā uzzinājām, ka pēc nogādāšanas pārvaldē, Bāriņu ielā 3, konstatēts, ka traktora "Mega 300V" vadītājs Aleksandrs bijis 2 promiļu reibumā. Turklāt vīrietim nav bijušas vadīšanas tiesības.

Aizturēts arī prāvais braucamais. Tas nogādāts stāvlaukumā.