Kurzemes Vārds

14:25 Otrdiena, 22. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Aktuāls viedoklis

Viss pašu rokās!
Edgars Rāts, Pilsētas domes izpilddirektors

Tikko noslēdzies konkurss par pilsētas sakoptākajiem namiem, un jāsaka – šogad konkursa gaitā varēja manīt vairākas iepriecinošas tendences. Tas, ka pilsētu sakopj, ir neapšaubāmi. Vienīgi varētu vēlēties, lai liepājnieki ir aktīvāki, piesakot skaistos, sakoptos namus konkursam, citādi sanāk tā – cik žūrija spēja atrast un apmeklēt, tik bija, bet noteikti netrūkst vēl daudz kārtīgu saimnieku, kas būtu pelnījuši atzinību.

Šogad konkursā lielākoties piedalījās jauni, neredzēti objekti, tas nozīmē, ka kārtīgas saimniekošanas tradīcijas plešas plašumā. Mani visvairāk iepriecināja laureāte – savrupmāja M.Gūtmaņa ielā, kur redzējām, ka te uz balvām varētu pretendēt vēl vesela virkne namu. Tā ir tipiska Jaunliepājas mazā ieliņa ar galvenokārt divstāvu apbūvi, bet tur vismaz divas trešdaļas māju ir skaisti sakoptas. Varbūt tas ir pozitīvi lipīgais, labais piemērs, kas liek kaimiņiem sarosīties, redzot, cik čakli blakus aprūpē savu māju. Un tāds ir arī šī konkursa galvenais mērķis – parādot labākos piemērus un kārtīgākos saimniekus, rosināt arī pārējos liepājniekus pievērsties savu īpašumu sakopšanai.

Grūtāk ir ar daudzdzīvokļu namiem, taču arī te ir labi piemēri, kaut vai apbalvotais nams Kārklu ielā. Tas nav ne centrs, pat ne kāds mikrorajona centriņš, vienkārši ceļā uz slimnīcu atrodas māja, kuras iedzīvotāji to spējuši labi sakopt. Viss atkarīgs no mums pašiem!

Patīkami, ka arī apbalvoto māju īpašnieki novērtēja saņemto atzinību un bija gandarīti. Viņiem prieks par paveikto, un viņu veikums priecē pārējos liepājniekus un uzlabo pilsētas kopējo tēlu.