Kurzemes Vārds

08:08 Trešdiena, 15. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Jaunumi

Egila Brūna izstāde "Pa suņu takām"

Piektdien pulksten 16 mākslas galerijā "Māja", dizaina viesnīcas "Promenāde" semināru zālē "Spīķeris" (2.stāvā), atklās gleznotāja, grafiķa un pedagoga Egila Jāņa Brūna personālizstādi "Pa suņu takām".

Mākslinieka darbi tapuši galvenokārt dabā – vasaras plenēros Liepājā, Pāvilostā, Kurzemes piekrastē un citur. "Savos darbos cenšos uztvert un atainot noskaņu dabā, pārejot no zīmējuma un grafikas uz eļļas glezniecību," stāsta mākslinieks E. J. Brūns. Šī personālizstāde ir viena no Kultūrkapitāla fonda un Liepājas Kultūras pārvaldes atbalstītajām izstādēm atbilstoši projektam "Liepājnieku mākslas pulss dizaina viesnīcā "Promenade Hotel" – mākslas galerijā "Māja"".

Aicina uz tautas sapulci

Šosestdien vairums partijas "Jaunais laiks" Liepājas nodaļas biedru gatavojas doties uz Rīgu, lai piedalītos tautas sapulcē, un aicina nepalikt malā arī citus liepājniekus," informēja "JL" vietējās nodaļas vadītājs Andris Grīnis. Viņš sacīja, ka, cik vien būs iespējams, mēģinās palīdzēt ar transportu braukt gribētājiem. Kā zināms, Latvijas iedzīvotāji tiek aicināti sestdien, 3.novembrī, piedalīties tautas sapulcē "Par tiesisku Latviju! Par godīgu politiku!", kas sāksies pulksten 11 Doma laukumā Rīgā. Sapulces iniciatori ir daudzi sabiedrībā pazīstami cilvēki, piedalīties un ar dziesmām patriotisku garu uzturēt solījuši arī vairāki kori. 18.oktobrī pie Saeimas nama jau notika plašs pikets, lai izteiktu protestu pret dažādiem valdības lēmumiem. Taču pēc sapulces inicatoru domām, valdošā koalīcija nav sapratusi tautas pamatoto satraukumu un nav izrādījusi gatavību rēķināties ar sabiedrības viedokli.

Pašvaldība finansēs dzīvsudraba aizvešanu

Pilsētas Vides fonds atbalstījis Pašvaldības policijas lūgumu finansēt apmēram 900 kilogramu bīstamo atkritumu aizvešanu no Liepājas un noglabāšanu bīstamo atkritumu poligonā Gardenē, informēja Liepājas Pilsētas domes Sabiedrisko attiecību nodaļas speciālists Aigars Štāls. Šim mērķim fonds piešķīris 6000 latu. Nauda piešķirta no līdzekļiem, kas paredzēti vides projektu līdzfinansēšanai.

No 2001.līdz 2007.gadam Pašvaldības policijas Ārkārtējo situāciju nodaļa un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests pilsētas teritorijā savācis apmēram 80 kilogramu dzīvsudraba, ap 230 kilogramu ar šo vielu piesārņotu augsni, kā arī aptuveni 500 kilogramu dažādu ķīmisku vielu. Šie atkritumi atrasti un savākti bijušajos padomju militārajos objektos vai bijušo rūpnīcu un ražošanas objektu teritorijās. No Karostas kanāla izcelta muca ar nezināmu ķīmisku vielu.

Uzkrātās bīstamās vielas līdz šim glabājušās noliktavā pilsētā. Tā kā šādu vielu glabāšanā jāievēro noteiktas prasības, panākta vienošanās ar akciju sabiedrību "BAO" par ķimikāliju nogādāšanu un noglabāšanu bīstamo atkritumu poligonā Gardenē, kur jau glabājas šopavasar Karostā izraktās mucas ar bīstamo vielu.

Attaisno "Kurzemes piena" amatpersonas

Augstākās tiesas Komunikācijas nodaļas vadītāja Rasma Zvejniece "Kurzemes Vārdam" vakar pēcpusdienā pastāstīja, ka Augstākās tiesas Krimināllietu tiesu palāta pilnīgi attaisnojusi iepriekš Kurzemes Apgabaltiesā par amatpersonas pilnvaru pārsniegšanu un apzināti nepatiesu ziņu sniegšanu notiesātos akciju sabiedrības "Kurzemes piens" prezidentu Andri Saldoveru un uzņēmuma bijušo finanšu direktori Marinu Sņiguru.

Līdz ar vakar izskanējušo Augstākās tiesas spriedumu pilnīgi atcelts Kurzemes Apgabaltiesas 2006.gada 20.oktobra spriedums, kurā Saldovers un Sņigura atzīti par vainīgiem un sodīti attiecīgi ar nosacītu brīvības atņemšanu uz septiņiem gadiem, pārbaudes laiku uz trim gadiem un nosacītu brīvības atņemšanu uz sešiem gadiem, pārbaudes laiku uz pusotru gadu. Abām personām atcelta arī Kurzemes Apgabaltiesas iepriekš piemērotā mantas konfiskācija un liegums veikt uzņēmējdarbību noteiktā laika posmā. Pilns Augstākās tiesas spriedums būs pieejams 30.novembrī. Jau ziņots, ka Saldovers un Sņigura iepriekš Kurzemes Apgabaltiesā tika notiesāti par apzināti nepatiesu ziņu sniegšanu, saņemot aizdevumus un ieķīlājot uzņēmuma iekārtas, kā arī nesniedzot patiesas ziņas kredītu devējiem. Apelācijas sūdzības par Kurzemes Apgabaltiesas spriedumu iesniedza apsūdzētie, bet apelācijas protestu – Liepājas pilsētas Prokuratūra.

Tapuši jauni mācību materiāli

48.arodvidusskolā notika konference, kuras laikā izvērtēja paveikto ESF finansētā projektā "Profesijās – "Mazumtirdzniecības komercdarbinieks", "Sekretārs", "Saimniecības vadītājs" mācību programmas uzlabošana". Projekts ilga 12 mēnešus, un tā mērķis bija uzlabot mācību programmu īstenošanas kvalitāti minētajās trīs profesijās. 12 skolotājas izstrādāja mācību metodiskos materiālus 12 vispārizglītojošos un profesionālajos mācību priekšmetos. Mērķauditorija – 48.arodvidusskolas triju profesiju audzēkņi. Konferenci atklāja skolas direktore Ē.Zīle. Pēc tam prezentēja izstrādātos metodiskos materiālus. Projektu izvērtējot, eksperte – Liepājas Pedagoģijas akadēmijas profesore, pedagoģijas doktore Alīda Samuseviča uzsvēra, ka darbi izstrādāti tādā kvalitātē, ka daļu no tiem varētu izdot kā mācību grāmatas.

Arnis Mincenhofs vada dzejas meistardarbnīcu

Šodien Liepājas pārstāvniecībā Rīgā kārtējā studentu – liepājnieku Rīgā tikšanās reize ir iecerēta mazliet citāda nekā parasti. Notiks dzejas meistardarbnīca, kuru vadīs liepājnieks sirdī, dzejnieks A.Mincenhofs. Viņš teicis, ka lirisku pantu darināšana var būt pa spēkam pat izteikti matemātiski domājošajiem, jo tās pamatā esot formula. Sevis "izlikšana uz papīra" palīdz sakārtot domas, atbrīvoties no stresa un var izdoties arī patīkami pārsteigt radus un draugus ar tieši viņiem veltītām rindām. Bet 2.novembrī Centrālajā grāmatnīcā pulksten 16 notiks Arņa Mincenhofa pirmās dzejoļu grāmatas "Par vijolēm un citiem zvēriem" atvēršanas svētki, uz kuriem ieradīsies izdevniecības "Jumava" pārstāvji.

Dome piešķirs stipendijas

Liepājas domes Stipendiju komisija šogad nolēmusi piešķirt pašvaldības stipendijas 13 studentiem, kuri apgūst pilsētai pašlaik visvairāk nepieciešamās specialitātes: mediķiem, arhitektiem, pilsētplānotājiem, paredzot šim mērķim pilsētas budžetā ap 10000 latu finansējuma. Domes sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Jākobsone informējusi, ka lielākais stipendiātu skaits ir topošie mediķi – astoņi no 13. Sešiem studentiem stipendijas piešķirtas pirmo gadu, septiņiem – atkārtoti. Stipendiju komisija uzdevusi domes Attīstības pārvaldei nedēļas laikā aptaujāt pašvaldības iestādes un kapitālsabiedrības, Nodarbinātības valsts aģentūru par prioritārajām specialitātēm, kurās tuvākajā nākotnē visvairāk būs vajadzīgi kvalificēti speciālisti. Šā gada stipendiātus un 2008.gadā atbalstāmās specialitātes paredzēts apstiprināt domes sēdē 22.novembrī.

Atsakās pirkt dzīvokli

Iespējai veikt tā dēvēto dzīvokļu atsavināšanu, tas ir, to iegādi no pašvaldības par naudu, uzmanību jau pievērsuši daudzi liepājnieki. Lēmumus par atsavināšanu Pilsētas dome pieņēma jau aprīlī un maijā. Diemžēl gadās arī tādi, kas atsakās pirkt, jo pēc tam, kad saņemti vērtības aprēķini, pircējam tie šķiet pārāk lieli un viņu neapmierina. Šādos gadījumos no viņiem tiek pieņemts oficiāls atteikums, lai anulētu iepriekšējos lēmumus. Pilsētas domes pēdējā sēdē apstiprināts astoņu iesniedzēju atteikums.

Salons Rožu laukumā

Vēl pāris dienu Rožu laukumā būs kompānijas "Oriflame" konceptsalons. "Oriflame" dienās liepājniekiem ir iespēja iepazīt un izmēģināt kompānijas produkciju, testēt ādu un atrast sev piemērotāko kosmētiku. SIA "Oriflame Latvija" pārstāvis Egmonts Gāliņš pastāstīja, ka kompānijas konceptsalons ir unikāls un mobils projekts, kas Latvijā tiek īstenots pirmo reizi. Tas dodas uz Latvijas lielākajām pilsētām, kur salons klientiem tiek atvērts uz vairākām dienām.

Paaugstināta maksa par medicīnisko palīdzību

Saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem visā Latvijas teritorijā iedzīvotājiem neatliekamās medicīniskās brigādes izsaukšana situācijās, kad ir apdraudēta pacienta dzīvība un veselība, ir bez maksas. Taču par to ir jāmaksā, ja izsaukums noticis pie pacienta, kuram nepieciešama nevis neatliekamā palīdzība un ievietošana slimnīcā, bet gan šo palīdzību būtu spējīgs sniegt ģimenes ārsts. Ja līdz šim par šādu ātrās palīdzības vizīti Liepājā bija jāmaksā 3 lati, tad ar 1.novembri šī maksa saskaņā ar Liepājas Reģionālās slimnīcas cenrādi ir paaugstināta līdz sešiem latiem. Daudz lielāka tā ir gadījumos, ja izsaukums bijis nepamatots. Lai iedzīvotājiem nebūtu jāsauc ātrā palīdzība gadījumos, kad nepieciešama ambulatora palīdzība, kā arī laikā, kad pašu ģimenes ārsta darba laiks ir beidzies, ik dienu Liepājā pieņem dežūrārsts. Viņš ir pieejams Jaunliepājas Primārās veselības aprūpes centrā katru darba dienu no pulksten 18 līdz 20, kā arī sestdienās, svētdienās un svētku dienās no pulksten 9 līdz 12. Dežūrārstu var sazvanīt pa tālruni 29284423.