Kurzemes Vārds

01:40 Svētdiena, 31. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Čaklākajiem balvas, slinkākajiem – slotas

Sarmīte Pelcmane

Vakar Liepājas domes konkursa "Liepāja pucējas" žūrija ar Pilsētas domes izpilddirektoru Edgaru Rātu priekšgalā devās apbalvot pilsētā sakoptāko namu saimniekus. Bet pašu nesakoptāko ēku īpašniekiem tika pasniegtas slotas.

Darbu pie sakoptāko namu vērtēšanas sāka jau septembrī, kad konkursa "Liepāja pucējas" žūrija apsekoja visu pilsētu, lai redzētu pārmaiņas, kas notikušas pēdējā gada laikā. Pagājušā nedēļā konkursa žūrija devās izšķirošajā reidā pa Liepāju, lai noteiktu pašus sakoptākos namus.

Kārtīgākās un skaistākās ēkas, kā ierasts, tika noteiktas vairākās nominācijās – "Sakoptākais uzņēmums", "Sakoptākā iestāde", "Sakoptākā daudzdzīvokļu māja" un "Sakoptākais savrupnams".

Par sakoptākajām uzņēmumu ēkām šogad atzītas divas –"Promenade Hotel" Vecajā ostmalā 40, un viesnīca "Villa Jana" K.Ūliha ielā 32.

Nominācijā "Sakoptākā iestāde" apbalvota Robežsardzes ēka Zemnieku ielā 6/8, kas ieguva žūrijas visaugstāko novērtējumu, un Ceļu satiksmes drošības direkcijas ēka Brīvības ielā 148.

Noteiktas arī sakoptākās daudzdzīvokļu ēkas. Jaunliepājā par tādu atzīta māja Kārklu ielā 6, Vecliepājā – E.Veidenbauma ielā 21, bet Karostā – Katedrāles ielā 15.

Titulu "Sakoptākais savrupnams" šogad ieguvuši pieci nami – Dorupes ielā 20 (īpašnieks Normunds Niedols), Sūnu ielā 21 (Valdis Pirktiņš), A.Vites ielā 4a (Valērijs Zaharjins), A.Vites ielā 4b (Valērijs Terentjevs) un M.Gūtmaņa ielā 23 (Guna Dradeika).

Visiem laureātiem žūrija pasniedza atzinības plāksnīti, ko piestiprināt pie nama sienas, lai tas vēl ilgi varētu lepoties ar augsto novērtējumu, kā arī pilsētas karogu un domes Pateicības rakstu.

Konkursa žūrijā darbojās un namus vērtēja tās priekšsēdētājs domes izpilddirektors Edgars Rāts, kā arī locekļi Agita Ansule, Edgars Lākutis, Sanita Linde, Ginta Stavrovska un Gunta Šnipke.

Kā atzina žūrija, tā pievērsusi uzmanību jebkuram, kurš izrādījis pozitīvu attieksmi un visa gada garumā rūpējies par sava nama sakoptību, tādējādi rādot rosinošu piemēru arī citiem. Visvairāk šoreiz iepriecinājusi Robežsardzes jaunā ēka un "Promenade Hotel", kuras ieguva žūrijas visaugstāko vērtējumu. Atzinību izpelnījās arī viesnīca "Villa Jana", kas ar savu eleganci piešķir īpašu noskaņu parka zonai, kurā tā atrodas.

Pozitīvi novērtēts, ka iestādes rūpējas ne tikai par pašas ēkas, bet arī apkārtējās teritorijas sakoptību, piemēram, CSDD rajona nodaļa. Tāpat žūriju patīkami pārsteidza ne tikai nams M.Gūtmaņa ielā 23, bet visas šās ielas sakoptība. Tāpēc komisija neizslēdz iespēju, ka nākotnē Liepājā varētu vērtēt ne tikai sakoptākos namus, bet arī glītākās ielas. Kā atzīmēšanas vērts uzsvērts tas, ka savrupnams Sūnu ielā 21 titulu iegūst jau otro reizi. Tas apliecina, ka nama saimnieki nedus uz lauriem, bet turpina gaumīgi sakopt savu īpašumu, pievēršot uzmanību arvien jauniem akcentiem. Konkursa nolikums paredz, ka jau reiz apbalvotos namus pēc trim gadiem drīkst vērtēt atkal.

Sakoptākie nami tika vērtēti pēc konkursa nolikumā noteiktajiem kritērijiem: ēkas un teritorijas sakoptība, mazo arhitektūras formu tehniskais stāvoklis un sakoptība, apstādījumu kvalitāte, visu arhitektūras elementu un teritorijas stilistiskā vienotība, ideju un izmantoto materiālu oriģinalitāte. Konkursa nolikums paredz, ka vērtēšanā piedalās ēku un teritoriju daļas, kas redzamas no ielas, neieejot pašā teritorijā.

Šogad Liepājas iedzīvotāji konkursam gan bija ieteikuši tikai vienu namu, tāpēc žūrija aicina liepājniekus turpmāk būt aktīvākiem un sniegt savus priekšlikumus, kuru namu saimniekus vajadzētu uzslavēt. Objektus vērtēšanai var pieteikt gan pilsētas iedzīvotāji, gan viesi, gan iestādes un uzņēmumi.

"Paldies visiem, kuri vienmēr rūpējas par sava nama sakoptību. Saposīsim savas mājas, uzņēmumus, iestādes un to apkārtni, lai būtu gandarījums gan pašiem, gan pārējiem liepājniekiem un pilsētas viesiem," aicina žūrijas locekle, Attīstības pārvaldes Komercnodaļas vadītāja S.Linde.

Tomēr neizpalika arī nopēlums nesakoptāko namu īpašniekiem. Jau tradicionāli tiem, kas nerūpējas par savu īpašumu, tiek piešķirtas slotas. Šoreiz tās saņēma ēkas Zāļu ielā 2, Kūrmājas prospektā 34 un īpašnieki, rosinot viņus ātrāk ķerties pie sakopšanas darbiem.