Kurzemes Vārds

01:47 Piektdiena, 27. novembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Tas notika Liepājā novembrī

1927.gadā
Arvien lielāku popularitāti gūst divus gadus pirms tam iepazītie sporta veidi – basketbols un volejbols. Daudz skatītāju pulcē sacensības starp 1.Valsts vidusskolu un tehnikumu, tajās vidusskolnieki uzvar basketbolā ar 16:5 un volejbolā ar visai dīvainu rezultātu – 61:24.

1937.gadā
Lielu iespaidu atstājusi Ungārijas boksa čempiona Budapeštas "Ferencvaroš" viesošanās Liepājā un jo sevišķi Eiropas vicečempiona Mandija cīņas ringā. "Olimpijas" boksa sekcijā cits pēc cita ierodas zēni un jaunieši, vēloties trenēties boksā.

1947.gadā
Beidzas futbola sezona. Notiek pēdējās spēles pilsētas meistarsacīkstēs, kurās piedalījušās septiņas komandas, un 1.vietu izcīna Latvijas čempione un kausa ieguvēja "Daugava". Bet sezonai punktu pieliek sacensības starp Vecliepājā un Jaunliepājā dzīvojošajiem futbolistiem, un ar Kļavas pēdējā minūtē gūtajiem vārtiem vecliepājnieki izcīna uzvaru – 5:4.

Septiņi liepājnieki piedalās Latvijas "Daugavas" meistarsacīkstēs boksā, un visi septiņi iekļūst finālā, bet čempionu nosaukumus iegūst Garoza, Ošis un brāļi Meļķi.

1957.gadā
Futbola sezona vēl turpinās, taču liepājnieki gūst divus lieliskus panākumus. Latvijas meistarsacīkstēs uzvarot Rēzeknes komandu ar 2:0, "Sarkanais metalurgs" jau trīs kārtas pirms beigām kļūst par čempionu. Bet Jelgavā notiekošajā turnīrā par iekļūšanu republikas meistarsacīkšu augstākajā grupā trenera P.Jurčenko vadītā Tosmares komanda, kura gan saucas Remontu rūpnīca, uzvar visus pretiniekus un izcīna 1.vietu.

1967.gadā
Liepājā notiek tradicionālais četru komandu turnīrs basketbolā, tikai šoreiz tajā piedalās pārstāvji arī no Moldāvijas un Baltkrievijas, un dalībnieku sastāvs ir ļoti spēcīgs – trīs komandas piedalās PSRS meistarsacīkstēs. "Zvejnieka" sieviešu komanda iegūst 2.vietu, bet "Sarkanā metalurga" vīriešu komanda – 1.vietu.